roboti006

Přehled odpovědí

Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 21. až 40. (z celkem 67)
  • Autor
    Příspěvky
  • odpověď na téma: Mohla by šablona přidat do vrchního banneru kus obrazu? #12323

    roboti006
    Participant

    Tak jsem to tak udělal, a opravdu funguje tak jak jsem čekal… není třeba žádné pozicování ani nic takového. Můžete se podívat na to, jak to dopadlo…

    Jen pozadí, margin a padding ;)

    odpověď na téma: Mohla by šablona přidat do vrchního banneru kus obrazu? #12322

    roboti006
    Participant

    Tak mně napadlo možné řešení.

    Mohl bych udělat div který bude mít na pozadí můj banner, a do něj vložit další, který by měl na pozadí přechodovou výplň a potřebný margin, a v něm moje nadpisy, jen nevím jestli je dobré mít tam inline styl, když se to tak zavrhuje… Ale jinak velký dík za rady, a až se dostanu k PC vyzkouším. ;)

    odpověď na téma: Tagy šablony pro uveřejnění #12192

    roboti006
    Participant

    Tak nedopadlo to tak zle, na to že jsem tu šablonu dělal já…

    7x info– většinou chyby “Non-printable characters were found”, tedy české znaky neuložitelné v PHP)

    10x recomended– většinou použití jiných šablonových tagů (např. místo bloginfo(template_url) mám mít get_template_directory_uri() )

    11x required– nepoužití WP tagů jako body_class, language_attributes, comment-reply, paginate_comments_links(), chybějící soubor comments (který ještě vůbec nemám… :D), a některé vnucené CSS třídy WP ;) Ale funguje docela dobře… ;)

    odpověď na téma: Návrhy tagů šablon #12298

    roboti006
    Participant

    Prosím o pomoc s tímto dotazem. Rád bych publikoval své šablony… Předem děkuji za odpovědi

    odpověď na téma: Stránky ve WordPressu #12229

    roboti006
    Participant

    Jo je lepší mít novější verzi, ale byly chvíle, kdy mi nefungovaly automatické aktualizace, protože jsem měl špatně nastavená práva k přístupu, a SFTP ve WP nefungoval (nebo nevím jak je to možný, údaje byly správné…), a tak se mi nechtělo ani instalovat pluginy, ani provádět aktualizace WP… Tak já radši s takovými konzervativními lidmi počítám ;) jinak jsem moc rád, že jsem nebyl zas tak mimo… :D

    odpověď na téma: Schvalovani komentaru #12221

    roboti006
    Participant

    Moc toho o tomto tématu nevím, ale co vím, že se první dvě věci dají nastavit samostatně v nastavení WP, a není na ně potřeba žádný plugin, alespoň z části. Po instalaci WP je automaticky nastaveno, že komentáře musí být schváleny. V adminu jde nastavit, že uživatel který už má jeden schválený komentář, schválení nebude potřebovat. Možná by ti mohl stačit ten jeden?… Jinak o ničem takovém osobně nevím, nepoužívám komentáře (zatím), a ani mi to moc nevadí… ;) Snad jsem byl trochu prospěšný…

    odpověď na téma: Stránky ve WordPressu #12227

    roboti006
    Participant

    1) Podle verze WP a možností šablony… Jestli máte WP 3.0+, je to snadné, neboť tam si můžete položky menu sestavit vlastnoručně (Admin->vzhled->menu). Pokud používáte starší verzi, tak bych doporučoval používat příspěvky, a na ty potom odkazovat, protože příspěvky se v menu jen tak neobjeví (ale nevím, protože jsem začínal s WP 3.2).

    2) Jestli myslíte to, když na hlavní stránce jsou články, tak to se dá pomocí funkce query_posts nebo tak nějak to je… nevím sotva začínám, takže se snažím radit alespoň trochu… Doufám že pomůže ;)

    odpověď na téma: Tagy šablony pro uveřejnění #12190

    roboti006
    Participant

    To jo no, Byla by sranda hledat šablonu.

    Nemohl jsem nikde najít… Děkuju :)

    odpověď na téma: PR web na WordPressu #12169

    roboti006
    Participant

    To bych asi zařizoval pomocí komentářů, ale nedovedu si představit, jak by to dobře mohlo fungovat na WP…

    odpověď na téma: 3D interaktivni animace? #12172

    roboti006
    Participant

    Pokud tam nutně chceš HTML, můžeš použít IFRAME. Pokud je to *.SWF, tak možná je nějaký plugin, který ti to usnadní, že by jsi to nahrál do galerie a potom do příspěvku, ale nevím, moc flashe na web nedávám, teď když jsem na WP.

    odpověď na téma: Změnit text v záhlaví stránky na logo #12187

    roboti006
    Participant

    Pokud je to dotaz k WordPressu, tak ti stačí vědět, že ti jde o součásti šablony (umístěné v /wp-content/themes/nazevsablony/) header.php (nebo index.php, když není header) a soubor style.css (ale potřebuješ znát jaké třídy, id jsou kde použité, takže nejlépe oba soubory). Když si změníš u třídy (class=””) nebo id (id=””) v CSS co chceš, může to vypadat jak potřebuješ.

    font-family – typ písma

    font-size – velikost písma

    color – barva písma

    background-color – barva pozadí

    To jsou všechny vlastnosti co zhruba potřebuješ…

    odpověď na téma: CSS – Dva sloupce jeden ve vymezenem prostoru #12142

    roboti006
    Participant

    Tak jo, už jsem to skoro vyřešil, tím že jsem si stáhnul ze starých dotazů příklad a předělal, ale teď mám jednu drobnou potíž, a to s patičkou. Když ji totiž udělám součástí velkého opakovacího pozadí, funguje to jen když nemá pata žádný padding ani margin. Když to dám ven z DIVu opakovaného pozadí, tak okamžitě zmizí opakované pozadí. Přikládám ukázku:

    Uvnitř

    Venku

    Jelikož je to HTML, nepřikládám zdrojové kódy. Díky moc za pomoc.

    odpověď na téma: Zbytky po escapování v menu #12167

    roboti006
    Participant

    Tak jasně, mám to tam jinak v té šabloně, tam jsem zrušil zpětná lomítka a funguje to dál, chtěl jsem poukázat na možnou chybu v příkladech (na to by asi člověk postupně přišel sám, ale pro zjednodušení…), aby to obzvlášť nováčky (jako já ;) nezmátlo.

    odpověď na téma: CSS – Dva sloupce jeden ve vymezenem prostoru #12141

    roboti006
    Participant

    Tak teď se mi to úplně rozjelo… Zatím jsem div, který měl být vpravo dal do komentáře, ale potřeboval bych nutně pomoct s tím floatem, protože jsem zkoušel různé možnosti, a zatím nic…

    odpověď na téma: Zbytky po escapování v menu #12165

    roboti006
    Participant

    Jak jsem řekl, při tvorbě šablony jsem zkopíroval z příkladu v kodexu toto:

    <?php $defaults = array(
    'theme_location' => ,
    'menu' => ,
    'container' => 'div',
    'container_class' => 'menu-{menu slug}-container',
    'container_id' => ,
    'menu_class' => 'menu',
    'menu_id' => ,
    'echo' => true,
    'fallback_cb' => 'wp_page_menu',
    'before' => ,
    'after' => ,
    'link_before' => ,
    'link_after' => ,
    'items_wrap' => '<ul id="%1$s" class="%2$s">%3$s</ul>',
    'depth' => 0,
    'walker' => );
    ?>
    <?php wp_nav_menu( $defaults ); ?>

    bohužel jsem si neudělal práci, ověřit jaká je použita uvozovka u items_wrap, a informaci, že se v tom případě nemusí escapovat. Na to jsem ale narazil až teď, a v kódu to bylo asi proto, že byl parametr uzavřen v jiných uvozovkách, a tak tedy escapování nemohlo fungovat… Říkám to správně?? :D

    odpověď na téma: Zbytky po escapování v menu #12163

    roboti006
    Participant

    Tak to bylo tím. Netušil jsem, že zkopírování z Kodexu bude mít tak zlé následky

    odpověď na téma: Tvorba nové šablony #12145

    roboti006
    Participant

    Na tvorbu vlastní šablony celkem jednoduše, můžeš použít program Artister. Kamarád mi jej doporučil, ať jej vyzkouším, ale mě se to zhnusilo tím, že si víc vážím ruční práce než nějaký automat…

    Takže pokud chceš lehce a rychle šablonu najdi si to, popřípadě zakup plnou verzi

    odpověď na téma: Vytvoření dalších menu #12084

    roboti006
    Participant

    tak to mě nenapadlo, používat to jako widget, vždycky jsem myslel, že widget je jen jako obdelník na výšku. Díky, vyzkouším.

    odpověď na téma: CSS – Dva sloupce jeden ve vymezenem prostoru #12140

    roboti006
    Participant

    Teď mě napadlo na tu výšku vytvořit div v pevné šířce, a v něm by plavaly oba, a ten by měl zároveň to pozadí, co tam chci s bg-pos:center left (což bych změnil u všech). Možná by to mohlo pomoct, ale potřebuju nejdříve ze všeho poradit s floatem

    odpověď na téma: CSS – Dva sloupce jeden ve vymezenem prostoru #12139

    roboti006
    Participant

    Jde o to, aby ty sloupce byly vedle sebe, a vzájemně se omezovaly (červené čáry na obrázku) dávám obrázek, pro ilustraci, prostě ať vyšší sloupec změní výšku toho druhého, aby byly stejně vysoké, a pravý vyplňoval jen prostor mezi hlavičkou a patičkou (samozřejmě víc napravo, než jsou)

    Toho jsem se pokoušel s tabulkami, bohužel, při nastavení border=”0″ tam jsou mezery, a nevypadá to celkově dobře…

Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 21. až 40. (z celkem 67)

WordPress – novinky, návody a zajímavosti