Archiv rubriky: Tipy a triky

Google Panda, robots.txt a WordPress

Během posledních dní se objevila docela zajímavá informace (česky) o tom, že mohou být některé weby penalizovány a ztrácet návštěvnost z vyhledávačů, pokud mají blokované indexování JS a CSS pomocí souboru robots.txt. Důležitý je ale zejména fakt, že je v současné době částečně postižen téměř každý web ve WordPressu.

Pokračování textu Google Panda, robots.txt a WordPress

Čeština pro WordPress a nízký memory_limit

Pokud máte u svého poskytovatele hostingu problém s omezením PHP paměti (tzv. memory_limit, občas nastaven pouze na 32 MB) a třeba právě kvůli tomu máte vypnutou i češtinu pro WordPress, abyste trochu paměti ušetřili (samotná čeština zabírá odhadem 4 – 6 MB), tak i v tomto případě existuje jednoduché řešení.

Pokračování textu Čeština pro WordPress a nízký memory_limit

Problémy se stránkováním příspěvků při použití funkce query_posts()

Poměrně jednoduchá (a přesto velmi mocná) funkce query_posts() je mezi uživateli WordPressu velmi oblíbená, protože si mohou s její pomocí snadno (a téměř libovolně) upravit výpisy příspěvků na svém webu. Bohužel ale není vždy používána zcela správně a může tak v některých případech způsobovat různé problémy, nebo nejsou některé její vlastnosti na první pohled zcela zřejmé, což je i případ častých problémů s nefunkčním stránkováním.

Pokračování textu Problémy se stránkováním příspěvků při použití funkce query_posts()

Zvýraznění aktuálního měsíce v celkovém výpisu archivu

Nedávno se objevil dotaz na možnost zvýrazňování aktuálního měsíce v přehledném výpisu archivu, takže jsme se zkusili poohlédnout po nějakém jednoduchém řešení, aniž bychom museli modifikovat zdrojové kódy WordPressu či použít nějaký plugin. A nakonec je to jednodušší než to původně vypadalo a funguje to jak v archivu zobrazovaném v šabloně pomocí funkce wp_get_archives(), tak i ve widgetu Archiv. A jak tedy na to?

Pokračování textu Zvýraznění aktuálního měsíce v celkovém výpisu archivu