WordPress 4.2: Snadné vytváření odkazů

WordPress 4.2 sice obsahuje mnoho známých a obecně propagovaných novinek, ale občas se nalezne i nějaká trochu skrytá (ale šikovná) funkce.

Pokud používáte vizuální editor a chcete vložit odkaz, tak jste museli nejdříve označit konkrétní text, kliknout na tlačítko “Vložit/upravit odkaz” (které se stalo aktivním až po označení textu) a teprve potom zkopírovaný odkaz vložit.

WordPress 4.2 ale celý tento postup trochu zjednodušil, protože už stačí pouze označit konkrétní text a zkopírovaný odkaz rovnou vložit do editoru (tlačítko tedy můžete zcela ignorovat). WordPress totiž nově kontroluje, zda třeba nevkládáte URL adresu a potom z označeného textu automaticky vytvoří odkaz. Zatím to fungovalo tak, že byl označený text smazán a nahrazen URL adresou, což bylo pro některé uživatele matoucí.

Jednoduchá a šikovná funkce, stačí si jen trochu zvyknout. Mimochodem, toto vylepšení navrhl přímo Matt Mullenweg (aneb zakladatel WordPressu). A výstižně to pomocí emodži smajlíků popsala autorka této funkce.

https://twitter.com/ellaiseulde/status/591980282447843329

Používáte?

Ideální český hosting pro český WordPress je CZECHIA.CZ

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *