Archiv rubriky: Pluginy

Plugin na podporu češtiny opravuje některé problémy lokalizovaného WordPressu

Ještě než vyjde čeština pro WordPress 3.0.1 (patrně zítra), představíme jednoduchý plugin s názvem Podpora češtiny (verze 0.1), který opravuje některé problémy související s překladem WordPressu (zatím bohužel neřešitelné pouze prostřednictvím klasických lokalizačních souborů). Plugin se patrně stane součástí oficiální české verze WordPressu, ale nejdříve ho nabízíme všem uživatelům na vyzkoušení a počkáme na vaše komentáře.

Pokračování textu Plugin na podporu češtiny opravuje některé problémy lokalizovaného WordPressu

WP-Table Reloaded 1.6.1 a pokročilé úpravy tohoto pluginu pro tvorbu a správu tabulek ve WordPressu

O pluginu WP-Table Reloaded se na tomto webu občas zmiňujeme zejména v souvislosti s novou větší aktualizací (naposledy šlo o verzi 1.6). Pro zatím nepoznamenané dodávám, že jde o plugin pro jednoduchou a uživatelsky příjemnou tvorbu a správu tabulek ve WordPressu. Tímto krátkým příspěvkem si tak pouze připomeneme opravnou verzi 1.6.1, která vyšla již před více než měsícem, ale hlavně opět upozorníme na pokračující seriál (anglicky) o pokročilých úpravách tohoto pluginu v podobě dodatečných modulů.

Pokračování textu WP-Table Reloaded 1.6.1 a pokročilé úpravy tohoto pluginu pro tvorbu a správu tabulek ve WordPressu

Slučování buněk a další možnosti pro práci s tabulkami ve WordPressu aneb WP-Table Reloaded 1.6 v češtině

Včera vyšla nová verze pluginu pro tvorbu tabulek WP-Table Reloaded 1.6, jehož součástí je opět i čeština dostupná přímo prostřednictvím automatické instalace /aktualizace (nebo si můžete kompletní balík ručně stáhnout na oficiální stránce pluginu). Kromě dalších drobných vylepšení přináší tato verze zejména podporu atributů colspan a rowspan pro slučování buněk tabulky (aneb přesah volitelných buněk do dalšího řádku či sloupce) a umožňuje WordPressu prohledávat během standardního vyhledávání i obsah tabulek.

Pokračování textu Slučování buněk a další možnosti pro práci s tabulkami ve WordPressu aneb WP-Table Reloaded 1.6 v češtině

Další vylepšení práce s tabulkami ve WordPressu s pluginem WP-Table Reloaded 1.5 v češtině

Po několika měsících je tu zase nová verze oblíbeného pluginu pro práci s tabulkami ve WordPressu. WP-Table Reloaded 1.5 přináší zajímavé novinky, které si v tomto příspěvku blíže představíme. Plugin je také kompletně přeložen do češtiny a jen samotný překlad (a otestování) nových a upravených řetězců nám zabralo téměř dva dny. Ale snad by mělo být vše v pořádku, a to nejen na straně samotného překladu, ale hlavně kontextu různých pojmů v rozličných situacích. Také autor pluginu nám za český překlad a odhalení několika chyb speciálně poděkoval v oficiálním oznámení nové verze WP-Table Reloaded. Instalaci (i aktualizaci) provedete jednoduše přímo z WordPressu, čeština je již obsažena přímo v pluginu a nemusíte ji tedy nikde dodatečně stahovat.

Pokračování textu Další vylepšení práce s tabulkami ve WordPressu s pluginem WP-Table Reloaded 1.5 v češtině

Nová verze pluginu pro WordPress – České a slovenské linkovací služby 0.3

Po třech měsících je tu nová verze pluginu České a slovenské linkovací služby 0.3. Podle oficiálních statistik si tento plugin stáhlo ke dnešnímu dni celkem 166 lidí, což je na takovou drobnost vcelku pěkné číslo. A co je tedy vlastně v této verzi nového?

Pokračování textu Nová verze pluginu pro WordPress – České a slovenské linkovací služby 0.3