WordCamp v Praze – 24. února 2018

Pokud se nepletu, tak bude mít pražský WordCamp letos již 5. výročí (!), které tentokrát proběhne v sobotu 24. února 2018 od 9:35 (opět v prostorách VŠE).

Osobně bych na základě zveřejněného programu doporučil zejména následující přednášky:

  • VersionPress už sice může být považován za obvyklý itinerář celé konference, ale za poslední rok prodělal zajímavý vývoj a kromě toho, že samotný VersionPress umí pracovat s dalšími pluginy, tak vznikla i nová hostingová služba, která bude svými parametry srovnatelná např. s WP Engine.
  • Následně samozřejmě Gutenberg, možná budoucí revoluce v chystaném WordPressu 5.0, o které bude přednášet přímo jeden ze zaměstnanců firmy Automattic. Gutenberg je něco mezi jednoduchostí současného vizuálního editoru a různými specializovanými page buildery, které umožňují uživatelům, aby si naklikali podobu vlastního webu.

Vlastně je to ale jedno, protože přednášky jsou pouze oficiální částí celé konference, nejzajímavější bude samotná atmosféra a sociální kontakt s ostatními účastníky :-) Aktuální cena za vstupenku je 499 Kč, takže pokud víte, že budete mít o víkendu čas, tak určitě zbytečně neváhejte s nákupem.

A nakonec ještě aktuální informace o doméně wordcamp.cz, kterou jsem před lety zaregistroval, aby se jí nezmocnil nějaký SEO spekulant. Protože se mi už ale nechtělo platit každoroční prodlužovací poplatek, tak jsem ji zdarma nabídl vlastníkům ochranné známky (WordPress Foundation) a po několika pokusech se dobrá věc podařila. Obecně byste nikdy neměli používat “wordpress” či “wordcamp” v žádné doméně. Samotná doména wordcamp.cz i přesměrování na aktuální WordCamp by mělo zůstat stále platné a nemusíte se bát na tuto doménu odkazovat.

Nejoblíbenější hosting pro WordPress WEDOS.cz

11 thoughts on “WordCamp v Praze – 24. února 2018”

  1. Akože ten WP 5.0, to čo by mohlo byť za pecku. Osobne si myslím, že visual-buildery sa čoraz viac dostávajú do popredia. A to hlavne pre skvelé a príjemné užívateľské prostredie.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *