Nové diskuzní fórum pro WordPress – bbPress 2.0

Po dlouholetém úpadku samostatného fóra bbPress a poměrně složitém vývoji dnes konečně oficiálně vyšla nová verze fóra v podobě pluginu pro WordPress pod názvem bbPress 2.0.

Plugin efektně využívá vlastní typy obsahu (Custom Post Types, CPT) a bezproblémově funguje bez nějakého složitého nastavování ihned po instalaci a aktivaci. Osobně mám sice k pluginu určité výhrady, ale určitě převažují výhody v podobě záruky dalšího vývoje a integrace přímo do WordPressu, takže jednoduše ovládáte web i fórum z administrace jednoho redakčního systému. Vyšla také nová verze 1.1 pro starou samostatnou verzi fóra, ale obecně je spíše doporučováno přejít na nový plugin, který obsahuje pro tyto účely speciální importovací skript. Mimochodem, naše fórum zatím také funguje na původní verzi fóra bbPress, i když přechod bude v dohledné době následovat. Konkrétní zkušenosti s novým pluginem a přechodem ze staré verze fóra představíme v některém z dalších článků.

A nakonec ještě jedna dobrá zpráva, plugin bbPress 2.0 bude kompletně lokalizován, takže ho budete moci používat v oficiální české verzi.

Nejoblíbenější hosting pro WordPress WEDOS.cz

26 komentářů u „Nové diskuzní fórum pro WordPress – bbPress 2.0“

  1. Přeji pěkný den
    Prosím jak ve wordpressu udělat databázi narozenin a někde na stránce uvádět kdo má ten den narozeniny.
    Díky Pavel

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *