Červnaec a filtr date_i18n

Proč se ve WordPressu objevuje místo července zkomolený název červnaec? A co s tím?

WordPress 4.4 přišel koncem roku 2015 s možností správného skloňování českých názvů měsíců (podrobnosti), takže už nemusíte mít na webu datum pouze ve formátu j.n.Y (9.6.2016), ale i oblíbenou podobu j. F Y (9. června 2016). A mnozí uživatelé to začali s radostí používat.

Bohužel se ale vloudila chybička, která souvisí s podobným názvem měsíců červen a červenec, a i když je tedy samotný překlad skloňován správně (tedy června a července), tak výsledné datum pro červenec obsahuje nepěkné slovo červnaec. A protože bude chyba patrně opravena až ve verzi 4.6 (srpen 2016), tak nás čeká celý červenec s touto chybou :-)

A co s tím?

Kromě ignorování a vyčkávání na novou verzi WordPressu je asi nejjednodušším způsobem změna formátu data (v menu Nastavení – Obecné) a zatím prostě nepoužívat skloňovanou podobu názvu měsíce. Stačí pouze nahradit zástupný znak F a zvolit třeba výchozí nastavení j.n.Y. (či nějaké jiné, viz manuál).

Pokud ale o tento formát data nechcete přijít, tak budete muset použít jednoduchou funkci založenou na filtru date_i18n:

add_filter( 'date_i18n', 'separatista_docasna_oprava_cervnaec', 11 );
function separatista_docasna_oprava_cervnaec( $date ) {
  $date = str_replace( 'červnaec', 'července', $date );
  return $date;
}

Možností kam tuto funkci konkrétně vložit je více, rozhodnout se můžete podle situace na základě dostupného návodu.

Nejoblíbenější hosting pro WordPress WEDOS.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *