WordPress 3.9: Snadná práce s widgety

Jenom krátce upozorním na jeden drobný trik, který pomůže usnadnit práci, zejména pokud používáte šablony, které mají definovaných mnoho oblastí pro widgety.

Na začátek něco pro připomenutí. Ve WordPressu 3.9 je možné upravovat, přidávat a přemisťovat widgety přímo v rámci aktuálního náhledu (menu Vzhled – Přizpůsobit). Nemusíte se ale už obávat, že hrátkami s nastavením widgetů nachystáte návštěvníkům webu nějaké nemilé překvapení. Provedené změny se totiž nejdříve zobrazí v podobě aktuálního náhledu, takže si můžete všechno dokonale připravit a pak už stačí jen uložit a publikovat.

V levém sloupci je tedy možné s widgety pracovat a v pravé části obrazovky současně sledovat, jak bude výsledek zobrazen přímo na webu. Ale schválně, kdo si všiml drobné vychytávky s klávesou Shift? Nemusíte totiž složitě hledat widgety v levém sloupci, což může být docela nepříjemné, zejména pokud má šablona mnoho různých oblastí definovaných pro widgety. Pokud chcete nějaký widget rychle upravit, tak stačí kliknout v pravé části obrazovky na příslušné místo webu (a současně držet klávesu Shift) a automaticky se otevře související widget s nastavením v levém panelu.

WordPress 3.9 - Snadná práce s widgety

Nevím, jestli to umím popsat dost názorně, tak snad raději obrázek. Docela mi to občas usnadnilo práci. A doufám, že jsem právě neobjevil “Ameriku”, kterou už všichni dávno používáte :-) Znáte tento trik?

Nejoblíbenější hosting pro WordPress WEDOS.cz

13 thoughts on “WordPress 3.9: Snadná práce s widgety”

 1. Zdravím,
  dneska jsem potřeboval zapsat shortcode a zmáčkl jsem zkratku pravý alt+F (abych zapsal “[” )a najednou se mi zobrazil celostránkový formát editoru. Jak tedy prosím vás mám zapsat levou hranatou závorku?
  Děkuji

 2. Petr: Zajímavé, máte pravdu. A dokonce to není ani režim nevyrušovaného psaní, ale postarší verze celoobrazovkového režimu editoru TinyMCE (měl by být časem odstraněn).

  Máte několik možností:

  – Přepnout se z Editoru do HTML.
  – Přepnout klávesnici do anglické podoby a pak by měla být úvodní hranatá závorka u písmene “ú”.
  – Celý zkrácený zápis (shortcode) odněkud zkopírovat.

  Ideální to asi není, ale přežít se to dá…

 3. Myslím, že další možnost by byla:

  ctrl+alt+f pro….. [
  ctrl+alt+g pro….. ]

  Ale nezkoušel jsem WP3.9. ještě nemám

 4. Tom: Díky za tip, ale bohužel to také nefunguje, respektive je uživatel přepnut do podivného celoobrazovkového režimu.

 5. Jednoduchá pomoc, stačí si pamatovat číslo 93. Zmáčkni levý alt a na numerické klávesnici naťukej 93. Voala závorka je na světě

 6. Abych to tak řekl, nová práce s Widgety je skvělý počin. Stisknutí shiftu mi to nabídlo samostatně, když jsem přepnul do živého náhledu, a docela se mi to i líbí :)

 7. Byl jsem trochu skeptickej, když jsem zkoušel zmáčknout Shift na mackovi, ale světe div se, WordPress s mackem počítá a funguje to i v Safari. :-)

  Nepoužiju to často, ale je to milá blbinka, kdy se na nás myslelo :-)

 8. Dobrý den, nějakým záhadným způsobem nemám v nabídce widget ODKAZY, dá se nějak doinstalovat? Děkuji za radu

 9. Lukáš: Pokud vím, tak mají vývojáři Apple produkty docela v oblibě, takže na ně rozhodně nezapomínají :-)

  Honza: Odkazy byly z WordPressu odebrány ve verzi 3.5 (pro nové instalace). Obnovit je můžete prostřednictvím jednoduchého pluginu Link Manager.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *