admin

Přehled odpovědí

Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 1. až 20. (z celkem 7,752)
 • Autor
  Příspěvky
 • odpověď na téma: PHP #37076

  admin
  Keymaster
  Web

  Tento dotaz bude s novým WordPressem 5.1 asi dost častý :-)

  Pokud nám sem napíšete, jaký hosting používáte, tak to můžeme upřesnit, ale v každém případě musíte začít právě hostingem…

  odpověď na téma: Nechodí přesměrování domén 2. stupně #37049

  admin
  Keymaster
  Web

  Jaký používáte hosting? Nemáte od hostingu nějaké podrobnosti, proč by to měl nový WordPress dělat? Zatím jsem na nic podobného nenarazil… Jsou to samostatné weby nebo v rámci multisite?

  odpověď na téma: Fatal error #37048

  admin
  Keymaster
  Web

  Je možné, že některé nové verze pluginů už používají funkce z nového WordPressu, který ale ještě nebyl aktualizován a kvůli tomu dochází k chybě. Na druhou stranu si to myslím WordPress hlídá, aby k něčemu takovému nedošlo, takže možná konflikt se šablonou, těžko říci.

  Zkuste všechny pluginy natvrdo deaktivovat, a to přejmenováním adresáře wp-content/plugins a následně aktualizovat WordPress z administrace. POkud je problém v šabloně, tak přejmenovat i adresář se šablonou a automaticky bude aktivována základní šablona. Nebo můžete WordPress aktualizovat ručně a nakopírovat instalační soubory na FTP, což je asi možná nejbezpečnější způsob, stejně se na FTP dostat musíte…

  odpověď na téma: chyba asi admin-ajax.php #37025

  admin
  Keymaster
  Web

  Na tom screenshotu je ale stále nějaký speciální editor vidět? Zkoušel jste se přihlásit v anonymním okně prohlížeče?

  odpověď na téma: Oprava pluginů a šablon #37022

  admin
  Keymaster
  Web

  To je hodně podivná chyba, jaký používáte hosting? Mohu se na to zkusit podívat, v případě zájmu se prosím ozvěte (budu potřebovat přístupy k webu a na FTP). Obecně nejde odstranit stará verze většinou kvůli problémům na serveru (CHMOD, práva). Stalo se to “zničehonic” nebo je to problém už delší dobu?

  odpověď na téma: chyba asi admin-ajax.php #37021

  admin
  Keymaster
  Web

  Ta horní hláška s chybou odkazuje na proxy_atd, což je patrně součást Jepacku.

  Dolní chybka zase odkazuje na wp_ips, což je patrně součást pluginu Insert PHP Code Snippet.

  Ale to nemusí být příčiny problému, ale až následky. Používáte tam nějaký speciální editor? Toto není klasický WP editor?


  admin
  Keymaster
  Web

  Plugin Smart Slider 3 vypadá dobře. Zkoušel jsem to podle popisu, tedy zobrazit úvodní stránku, kliknout na nějakou jinou stránku a vrátit se zpátky na úvodní stránku a slider tam pořád vidím? Možná je to problém konkrétního prohlížeče? Zkoušel jste anonymní okno prohlížeče?

  odpověď na téma: WordPress – Nefunkční editor #36979

  admin
  Keymaster
  Web

  Obrázek se asi nepodařilo nahrát? Objevuje se tam nějaká konkrétní chyba (např. v chybovém logu)? Možností je více, verze PHP nedostatek PHP paměti, něco s konfigurací VPS, těžko říci…

  odpověď na téma: Vlastný kod do wordpressu #36978

  admin
  Keymaster
  Web

  Přesně tak, @flashrad to popsal perfektně. Možná by pomohlo, kdybyste nám napsal, co vlastně přesně chcete změnit?

  odpověď na téma: Ceske sluzby – generuje len produkty ktore su skladom #36944

  admin
  Keymaster
  Web

  A feed zvládne 90 tisíc produktů? :-)

  Co máte nastavené jako globální dodací dobu v hlavním nastavení pluginu v menu WooCommerce – Nastavení – České služby – záložka XML feed?

  Co se zobrazuje v XML feedu jako hodnota DELIVERY_DATE pro produkty, které se na Heurece nezobrazují? A co tam je u stejného produktu přesně všechno nastavené v administraci webu v sekci Sklad?

  odpověď na téma: Edit – Šablona #36942

  admin
  Keymaster
  Web

  Nic se neděje, šablony to mají často dost neintuitivní a člověk neví, co dělá WordPress, co dělá šablona a co nějaký plugin :-)

  odpověď na téma: Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. #36940

  admin
  Keymaster
  Web

  Těžko říci, podívat se na soubory a řádky, které se zobrazily v rámci chyby a následně zapátrat ve zdrojovém kódu podle logiky jeho načítání… Ale chyba může být nakonec někde zcela jinde, bohužel je to trochu složitější :-( V případě zájmu se to mohu pokusit opravit v rámci placené zakázky, ale nevím, zda se vyplatí do toho investovat…

  odpověď na téma: Pozice rubrik v responzivní šabloně. #36939

  admin
  Keymaster
  Web

  Zajímavé, tak o tom jsem nikdy nepřemýšlel :-) Jako první se zobrazí příspěvky (#primary), potom widgety z pravého panelu (#content-sidebar) a nakonec až levý panel (#secondary). Obávám se, že snadno to přehodit nepůjde. Ale když se nad tím zamyslím, tak to dává smysl, nejdůležitější je obsah (příspěvky/stránky), potom panel související s obsahem a nakonec levý panel (obecné věci k webu). Rubriky by se možná hodily trochu výše, ale možná by to šlo obejít, např. přidat do horního menu stránku “Rubriky” a na ní udělat rozcestník rubrik s popiskem. Potom to bude přístupné hned z horní ikonky menu…


  admin
  Keymaster
  Web

  Perfektní, přijde mi to asi jako nejčistší způsob. Nemusí se upravovat šablona ani nic zakrývat přes CSS, jen se prostě přímo napíchne funkce, která to zobrazuje…

  odpověď na téma: Pluginy – CHMOD? #36937

  admin
  Keymaster
  Web

  Aha, nedostatek prostoru by to mohl také způsobovat, v dnešní době je to dost podivné, většina hostingů je “neomezená”. Docela by mě zajímalo, co to je za službu, kde si můžete nastavovat parametry pro jednotlivé weby? To je nějaký managed server, kde máte jednotlivé klienty a můžete jim tam přerozdělovat prostředky serveru?

  odpověď na téma: Galerie ve WP 5 a shortcode #36936

  admin
  Keymaster
  Web

  Aha, jasné. To by ale mělo jít s novým editorem vcelku bez problémů? Stačí přidat blok “Galerie” a pak už jen klikat jako obvykle a zvolit obrázky v knihovně médií. Nebo to sice naklikat jde, ale stejně kvůli něčemu potřebujete získat ten zkrácený zápis (shortcode) a editor vkládá pouze HTML? Galerii lze také vložit ještě do klasického bloku a pak si tam zobrazit zkrácený zápis, ale jinak nevím, editor je to vizuální a obrázky sice zobrazí hezky, ale ten kód z něj dostanete dost špatně :-( K čemu ho vlastně konkrétně potřebujete?

  odpověď na téma: Nenačítání obrázků u příspěvků – zaplatím za opravu #36934

  admin
  Keymaster
  Web

  To je dost podivné a bylo by potřeba to vidět na reálném webu, abychom se mohli podívat, co se tam vlastně děje… Takže když uživatel přijde na web (zkusíme anonymní okno prohlížeče), tak se mu nenačte celý a až po refreshi se to srovná?

  odpověď na téma: Špatné načítání webu #36925

  admin
  Keymaster
  Web

  Stane se, hlavně, že se to dořešilo :-)

  odpověď na téma: Galerie ve WP 5 a shortcode #36924

  admin
  Keymaster
  Web

  Jaký plugin pro galerie používáte? Některé pluginy už nový WordPress podporují pomocí speciálních vlastních elementů, které vložíte do editoru. Pokud to konkrétní plugin zatím neumí, tak je tam speciální element s názvem “Zkrácený zápis” (aneb shortcode), kam by ho mělo jít vložit. Případně by mělo fungovat i použití elementu s klasickým editorem.

  odpověď na téma: Nasazení nakodóvaného designu na WordPress. #36923

  admin
  Keymaster
  Web

  Hezké, samotný design asi nebude moc problém…

  Jak řešíte zatím hodnocení uživatelů, hodnocení filmu autory recenzí, atd? Tyto pluginy a funkčnost webu (společně s profily) bude asi nejdůležitější částí celé nové verze…

  Z hrubého náhledu bych to odhadoval na cca týden práce než se dořeší všechny související funkce a různé drobnosti…

Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 1. až 20. (z celkem 7,752)

WordPress – novinky, návody a zajímavosti