Plugin české služby

Zvolené téma obsahuje celkem 56 odpovědí. Do diskuze (18 účastníků) se naposledy zapojil uživatel  vvvamik a poslední změna je stará 2 roky, 9 měsíců.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 1. až 20. (z celkem 57)
 • Autor
  Příspěvky
 • #32939

  podnikej.net
  Participant
  Web

  Dobrý den,
  ve verzi 0.6 alfa má být přidán dopravce GLS, verzi jsem si nainstalovala, ale dopravce GLS tam není. Stahovala jsem zde: https://github.com/pavelevap/ceske-sluzby
  Děkuji.

  #32940

  admin
  Keymaster
  Web

  Dopravce GLS by tam měl určitě být, viz screenshot. Stáhla jste tedy konkrétně soubor master.zip? Pozor na to, že když plugin nahrajete na FTP, tak se nahraje do jiné složky ceske-sluzby-master, možná máte tedy zatím aktivní stále starou verzi? Raději to prosím ještě prověřte v administračním menu Pluginy…

  #32945

  podnikej.net
  Participant
  Web

  Aha, tak já to špatně pochopila. Ono to GLS je ve sledování zásilky, já myslela, že bude možnost integrace- jako je tam uloženka, DPD, tak že budu moci vybrat GLS v možnostech dopravců. Právě že klient chce GLS na eshop a tak hledám vhodné řešení. Děkuji Vám za odpověď.

  #32946

  admin
  Keymaster
  Web

  Aha, takže dopravní možnost pro GLS. Obecně ho můžete snadno nastavit pomocí toho, co nabízí WooCommerce a České služby, ale budete chtít asi nějaké specifické funkce (např. výběr poboček)? Nebo co tam budete potřebovat konkrétně nastavit?

  #32947

  podnikej.net
  Participant
  Web

  Ano, dopravní možnost.Právě čekám, co dodá klient. Mám zkušenosti se zásilkovnou, kde se zadává API a propojí se přímo s dopravcem, u GLS nevím přesně, třeba to bude stačit zadat jen jednoduše, bez nějakého API klíče.

  #32948

  admin
  Keymaster
  Web

  Těžko říci, uvidíte, když budete potřebovat něco konkrétního doprogramovat v rámci placené zakázky, tak se prosím ozvěte. České služby už umí nastavit i dobírku a další funkce související s dopravou, takže pokud nebude potřeba napojovat API nebo doplňovat pobočky, tak by to mělo bez problémů fungovat…

  #32949

  podnikej.net
  Participant
  Web

  Děkuji, plugin České služby v nové verzi už umí opravdu hodně. :-)

  #37696

  solinka
  Participant

  Prosím pěkně, bude někdy do pluginu České služby přidána možnost zadání sledování zásilek pro Zásilkovnu? Zatím nemám možnost z administrace odeslat zákazníkovi info sama :-(
  Děkuju. S.

  #37697

  admin
  Keymaster
  Web

  @solinka: Není problém Zásilkovnu přidat, ale zatím to nikdo nechtěl a pokud vím, tak informační emaily posílá automaticky přímo Zásilkovna, jakmile tam balíček zadáte?

  #37706

  solinka
  Participant

  Ano, to je pravda, že Zásilkovana posílá e-maily automaticky. Ale to přeci dělá i Česká pošta, PPL i DPD a tak dále… Tak já počkám, až to bude chtít víc lidí (my přešli od České pošty právě k Zásilkovně, protože doručuje i na adresu, levněji a spolehlivěji. Zatím posílám e-mail o vyřízení manuálně z mailu (chceme prostě, aby zákazník byl informován i z naší strany).

  #37713

  Martin82
  Participant

  Dobrý den,
  měl bych dotaz ohledně služby Glami. Od května mají nový povinný parametr v xml feedu MATERIAL, je možné toto nějak jednoduše aktualizovat? Děkuji za odpověď.
  Martin

  #37714

  admin
  Keymaster
  Web

  @solinka: Dobře, to není problém přidat, doplním.

  @martin82: Ano, nová verze (dostupná na Githubu) toto (i další parametry) pro většinu eshopů řeší. Kde a jak máte na webu materiál uložen? Je to nějaká vlastnost nebo uživatelské pole?

  #37720

  Martin82
  Participant

  Zatím jsme materiál neřešili, protože se jedná o ručně vyráběné šperky z minerálních kamenů. Takže vlastně materiál je dán tím, z jakého kamenu šperk je. Od toho května, ale glami nezobrazuje ve svém katalogu eshopy, které nemají ve feedu parametr materiál. Teď u jednotlivých produktů nemáme možnost materiál přidat, používáme 0.6 alfa. Pokud je to nějak možné v pluginu aktualizovat, aby na úrovni produktů bylo možné přidat pole pro uvedení dalších parametrů, bylo by to skvělé. Přehled aktuálně vyžadovaných od glami ZDE

  #37733

  miluska
  Participant

  Dobrý den, mám skoro stejný problém s Glami. Hlásí, že mi v obchodě s oděvy chybí ve feedu MANUFACTURER a MATERIAL. Po pravdě nevím, kam tyto informace ve woocommerce vložit :( Jako vlastnost asi ne, šikovnější by bylo do uživatelského pole.

  Také mě udivilo že CATEGORYTEXT bere jen první zaškrtnutou kategorii… Výrobky mám ve více kategoriích :/

  Můžete mi prosím poradit?
  Moc děkuji.
  Miluška

  #37734

  miluska
  Participant

  tak na MANUFACTURER jsem přišla :) Dala jsem si ho do uživatelského pole a následně v nastavení u Vašeho pluginu :) Ve feedu se hezky zobrazuje.
  Miluška

  #37735

  admin
  Keymaster
  Web

  Materiál můžete zatím zadat, kam budete chtít. Může to být jednoduchá textová vlastnost u produktu, vlastnost v podobě taxonomie či uživatelské pole, potom to stačí v pluginu jen nastavit, aby se to ve feedu zobrazovalo. Zatím mi přišlo zbytečné pro to vytvářet speciální políčko, když lze využít přímo možnosti WooCoomerce či WordPressu. Ale možná ho tam do budoucna přidám…

  Příklady:
  +|materiál|{pa_material} – vlastnost pa_material v podobě taxonomie
  +|materiál|{material} – uživatelské pole material

  Další podrobnosti zde.

  @miluska: Jak to myslíte s CATEGORYTEXT? Pokud je produkt zařazen do více kategorií a všechny mají nastavený CATEGORYTEXT, tak jak plugin pozná, který chcete použít? Odesílá se tuším pouze jeden (alespoň pro Heureku to tak myslím dříve bylo) nebo jich lze poslat více?

  #37737

  miluska
  Participant

  Našla jsem přehled, jak má na glami vypadat feed… https://www.glami.cz/info/feed/#_feed-tag-material

  Můžete mi prosím ještě napsat, kam do pluginu vložit +|materiál|{material} ?

  S kategoriemi jsem to myslela tak, že mám výrobek zařazený ve více kategoriích (např: akce, šaty, značka…). Možná to dělám špatně. Ale odesílá se pouze jeden CATEGORYTEXT to máte pravdu. Tak abych to vyřešila, tak nastavím u každého výrobku jeho CATEGORYTEXT.
  M.

  #37775

  admin
  Keymaster
  Web

  @miluska: V nejnovější verzi pluginu je pro nastavení parametrů nové speciální políčko v menu WooCommerce – Nastavení – České služby – XML feed (viz přiložený screenshot).

  Ano, odesílá se pouze jeden CATEGORYTEXT, nevím, jak by se mělo automaticky vybírat, který se má odeslat (pokud je tam více kategorií). Osobně spíše doporučuji používat pro každý produkt jednu kategorii. Uvedené příklady “akce” a “značka” nejsou kategorie produktů, ale označení zlevněných produktů (akce) a dodatečné označení produktů (značka), pro které se ideálně hodí vlastnosti v podobě taxonomie.

  #38018

  admin
  Keymaster
  Web

  @solinka: Zásilkovna byla nově přidána jako další dopravce do sledování zásilek.

  #38019

  n3s4
  Participant

  Zdravím, umí zásilkovna v tomto pluginu načíst polohu při výběru pobočky?

Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 1. až 20. (z celkem 57)

Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.