Aktuální čeština pro výchozí šablony WordPressu

WordPress 3.4 vyšel už před týdnem a pokud jste také současně aktualizovali výchozí šablony Twenty Ten a Twenty Eleven, tak jste si asi všimli, že automatická aktualizace šablon zatím bohužel nefunguje nejlépe a u nových verzí se ztratila původní čeština. Aktuální přeložené soubory si můžete u nás sice stáhnout a ručně je nahrát na FTP do příslušného adresáře, ale komu by se to chtělo dělat tímto nepříliš pohodlným způsobem? Máme tu jedno řešení v podobě samostatného pluginu.

Společně s novou verzí WordPressu 3.4 vyšly také aktuální verze šablon Twenty Ten 1.4 a Twenty Eleven 1.4, které by měly podporovat nové funkce WordPressu 3.4. Pokud ale budete výchozí šablony automaticky aktualizovat (zcela nezávisle na samotném WordPressu), tak se z nich zcela ztratí česká lokalizace, což bude vadit samozřejmě pouze těm, kteří nějakou výchozí šablonu na webu používají. Jde o známou chybu WordPressu, který zatím bohužel nepodporuje automatické aktualizace lokalizovaných verzí šablon a pluginů. Oprava by se snad mohla objevit ve WordPressu 3.5, ale zatím se musíme nějak přizpůsobit. Jaké jsou vlastně možnosti?

1) Můžete si stáhnout aktuální verzi češtiny pro používanou výchozí šablonu přímo z našeho webu. Rozbalte stažený .zip archiv a lokalizační soubory .po a .mo nahrajte pomocí FTP klienta do adresáře /wp-content/themes/twentyeleven/languages (či změňte na twentyten).

2) Můžete si stáhnout aktuální verzi češtiny z překladatelské online aplikace GlotPress.

3) A nebo můžete použít plugin Čeština pro WordPress, který v nové verzi 0.2 (přehled změn) obsahuje nejen některé drobné opravy češtiny, ale zejména aktuální češtinu pro výchozí šablony a rozpracovanou češtinu pro fórum bbPress (zejména frontend). Stačí tedy prostřednictvím administrace plugin jednoduše nainstalovat a máte po starostech. Po aktivaci funguje plugin zcela automaticky, neměl by ovlivnit nic jiného a nic nikam neukládá. Pokud ale přesto narazíte na nějaký problém, tak stačí plugin pouze deaktivovat. Nezapomeňte nás pak prosím na problém ještě upozornit, abychom ho mohli opravit.

Samotná čeština pro Twenty Ten 1.4 a Twenty Eleven 1.4 obsahuje několik menších změn, nově jsou např. přeložené jednotlivé názvy šablon stránek a popis šablon je správně zobrazován v přehledu šablon.

Twenty Eleven - Podrobnosti v češtině

Nejoblíbenější hosting pro WordPress WEDOS.cz

14 komentářů u „Aktuální čeština pro výchozí šablony WordPressu“

  1. Ahoj, stáhnul jsem si plugin, ale po aktivaci prostě nefunguje. Pořád je všechno anglicky. Zkoušel jsem i stahovat zip archiv a soubory zkopírovat do složky languages v twentyeleven, ale rovněž bez úspěchu. Čeština nefunguje. Mně by to ani nevadilo, ale potřeboval bych to pro návštěvníky. Sice si vše při tvorbě vlastní šablony přeložím sám, nicméně na to nemám teď moc času, takže bych se pár dnů spokojil s výchozí šablonou a byl bych rád, kdyby šlapala čeština. Používám WordPress 3.4.1.

  2. Karel: asi jo. Nebo ho zničila konkurence – někdo od Joomly třeba :D Jinak fakt netuším, co se děje, že čeština stále nikde :)

  3. Tak jsem na dnešní noc zvědavej. Podle admina “fóra”, má vyjít česká mutace WP do konce prázdnin, takže dneska bude dlouhá noc!!!

  4. Mohl bych se zeptat jak to vypadá s CZ překladem? Uváděli jste v druhé 1/2 září?

  5. normalne nainstalujte 3.4 a podle navodu pridejte lokalizacni soubor. V nainstalovane 3.4 vytvorte chybejici adresar wp-content/languages a wp-content/languages/cs_CZ* zkopirujte z 3.0.1 (http://www.cwordpress.cz/) a lokalizace je komplet.

  6. to smrt28: to je sice pekne, ale jak dlouho (do ktere verze WP) to takto pujde delat?

    Nejak mi nejde do hlavy, ze by se na to vykaslal cely tym (preklad byl podle jejich vyjadreni pred dokoncenim) a jeho odvedena prace vyletela kominem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *