Čeština pro WordPress 3.1.2

Ve WordPressu 3.1.2 se v oblasti překladu nic nezměnilo a ani nám nebyly nahlášeny žádné další chyby, takže bylo upraveno jen několik drobností. Čeština pro WordPress 3.1.2 vyšla před chvílí a bude prostřednictvím automatické aktualizace nabízena postupně všem uživatelům během několika málo hodin. Doporučujeme s ničím neotálet a raději aktualizovat. Pokud naleznete v překladu nějakou chybu, dejte nám o ní prosím vědět. Kompletní českou verzi můžete stáhnout jako obvykle zde.

12 thoughts on “Čeština pro WordPress 3.1.2”

  1. Díky za poskytování překladu, ale mám malý námět: na webu potřebuji aktualizovat jen pár změněných souborů, viz List of Files Revised třeba na http://codex.wordpress.org/Version_3.1.2. V anglickém archivu jsou data souborů nastavená tak, jak odpovídá skutečnosti, tj. stačí to seřadit dle data a aktualizovat jen to, co je potřeba (ne všechny soubory). V českém překladu je ale datum nastaveno u všech souborů na to samé, tj. musím manuálně dle listu hledat, jaké soubory chci vlastně aktualizovat… Nešlo by třeba aspoň mít aktualizované soubory odlišené aspoň o vteřínu oproti zbytku? Díky za zamyšlení…

  2. Ve formuláři pro vkládání komentáře nepříhlášeného uživatele je Name přeloženo jako Název. Správně by mělo být Jméno. Viz. ‘author’ => ” . ” . __( ‘Name’ ) . ‘ ‘ . ( $req ? ‘*’ : ” ) v comment-template.php

  3. wordpressista: Zajímavá myšlenka. Bohužel se obávám, že to nebude možné, protože systém pro překladatele funguje tak, že se celý balíček vygeneruje najednou se všemi potřebnými podklady. Zvažovali jsme dokonce vydávání speciálních rozdílových aktualizačních balíčků, ale myslím, že by o to asi nebyl moc zájem, protože uživatelé většinou stejně používají automatickou aktualizaci. A do budoucna by také měla samotná aktualizace WordPressu probíhat automaticky pouze pro změněné soubory…

    MB: Ano, tento problém se “táhne” už od verze 3.0. Vyřešit ho zatím můžete naším drobným pluginem. Možná bude vývojáři opraven ve WordPressu 3.2, ale těžko říci…

  4. Ahoj,
    lze někde sehnat pouze ty soubory, které byli aktualizovány?

    Ať nemusím nahrávat na web vždy celý WP.

    Díky za odpověď.

  5. Jura: Oficiálně asi ne. Problém je v tom, že potřebnou infrastrukturu k napsání podobného skriptu mají přímo vývojáři WordPressu, kteří to ale zatím bohužel nepovažovali za svoji prioritu.

    Zvažovali jsme poskytování “rozdílových” aktualizačních balíčků, ale narážíme na problém poměrně častých malých verzí, takže by muselo být ke stažení vždy mnoho různých balíčků, např. aktualizace z verze 3.1 na 3.1.2, z verze 3.1.1 na 3.1.2, atd. Tím se dostáváme k mnoha různým kombinacím, na což nejen, že nemáme v současné chvíli čas, ale vývojáři by měli na tomto způsobu “rozdílové” aktualizace také v blízké budoucnosti pracovat, takže zatím doporučujeme trpělivě posečkat a používat automatickou aktualizaci.

  6. Díky za reakci, je zajímavé, že nejen já bych zřejmě aktualizaci jen části webu uvítal. Mě by určitě stačila jen možnost 3.1->3.1.1, 3.1.1->3.1.2 (tj. jen od posledního vydání, s vydáním nového balíčku), ne 3.1->3.1.2 – to si můžu udělat sám tak, že si prostě stáhnu oba balíčky a starší přeplácnu novějším.

    Spíše jsem to uvedl jako námět k zamyšlení, nechci nikomu zbytečně přidělávat práci, pokud se celý balíček generuje najednou, nedá se nic dělat. Jinak s automatickou aktualizací nemám moc dobré zkušenosti, několikrát se mi stalo, že to prostě spadlo (což potvrzují i na webu wordpressu, že to není ojedinělé), a nevěděl jsem, v jakém je to stavu. Pak trvá relativně dlouho (alespoň s mým připojením), než to dám zpět do požadovaného stavu, zatímco upgrade pár souborů mám hotový do minuty bez odstavení webu.

    Ale jak říkám – myslel jsem to spíše tak, že kdyby to nebyl problém, že bych to uvítal :-) Tak snad se k tomu vývojáři dostanou :-)

  7. wordpressista: Rozumím. Pokud s tím vývojáři co nejdříve nepřijdou, tak to můžeme u další malé verze vyzkoušet, uvidíme, jaký o to bude mezi uživateli zájem…

    Samotná automatická aktualizace by sama od sebe padat “neměla”, ještě jsem se s tím nesetkal. Obvykle v případě problémů nefunguje vůbec (obvykle lze upravit). Její další výhodou by měla být také integrita dat – při zahájení aktualizace se web přepne do “režimu údržby” a po dokončení se vypne, aby tam nechodili návštěvníci ve chvíli, kdy dochází k aktualizaci a část souborů je nových a část starých (toho se při ruční aktualizaci bohužel jednoduše nedocílí).

  8. To si děláte s těma reklamama snad srandu? Přecpat admina, log screen i frontend reklamama na kontaktní čočky apod? To je fakt humus, takhle prznit opensource redakční systém.

  9. @ad 8. — pardon za krive obvineneni, je to auto include na hostingu samozrejme :]] smazal bych se kdyby to slo…

  10. Robert: Pokud to nevadí, tak komentář nesmažeme. Už bylo více podobných dotazů, takže raději doplníme malé vysvětlení.

    Ano, mohli bychom teoreticky nacpat do administrace všem uživatelům reklamu (bylo dokonce několik zájemců, kteří nabízeli poměrně vysoké sumy) či provádět nějaké další “vylomeniny” ale nikdy to neuděláme (kromě malého odkazu na naše fórum podpory). Cílem našeho webu není výdělek, ale kvalitní překlad a česká podpora redakčního systému WordPress. Web separatista.net je financován z příjmů ze zobrazovaných reklam (ano, není to ideální, ale hosting a správa webu není zadarmo) a rozhodně kvůli nějakému nárazovému výdělku nikdy “neotrávíme” desetitisíce spokojených uživatelů WordPressu nějakou reklamou (v podstatě spam).

    P.S. Pro zajímavost: Jaký hosting tuto “zajímavou” praxi provádí?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *