První beta verze WordPressu 3.2

Zatím přesně podle plánu včera oficiálně vyšla první beta verze chystaného WordPressu 3.2. Ve srovnání s naším předběžným přehledem novinek nedošlo k žádným výraznějším změnám. V několika oblastech došlo k optimalizaci (databázové dotazy, PHP skripty), které by měly trochu urychlit načítání webu a snížit nároky na paměť (memory_limit). Trochu se pozapomnělo na vývojáře (stále nedokončená ajaxifikace administrace a API pro WP_List_Table), zatímco uživatelé se dočkají více změn. Potvrzena byla např. nová šablona Twenty Eleven (2011) a trochu pozměněná je i grafika administrace (pouze fonty a vzhled, struktura zůstává stejná). K jednotlivým novinkám se ještě postupně dostaneme, beta verzi si můžete zatím stáhnout a vyzkoušet (případně lze použít plugin WordPress Beta Tester, pomocí kterého můžete jednoduše využít automatickou aktualizaci). Květen je podle plánu určen k doladění (dočkáme se patrně dalších beta verzí), začátkem června by měla být vydána první RC verze a bude také zahájen překlad. WordPress 3.2 by měl oficiálně vyjít 30. června 2011.

4 komentáře u „První beta verze WordPressu 3.2“

  1. Mohl bych se zeptat kdy bude konečně upravená galerie přímo ve WP tak aby byla použitelná? Ta co tam je teď je stejně v 90% nahrazovaná pluginy které, popravdě, ne vždy fungují na jedničku. Prostě nejde o základní kámen WP je to jen něco navíc a občas s tím jsou problémy. Třeba s ukládáním do externích složek a ne do přímé nastavené v nastavení WP jako cestu k nahrání fotografií. Není poté v případě nasazení pluginu dostupný katalog nahraných dokumentů. Pluginy se od sebe různě liší, ale prostě je mi líto že není nějak rozumě zpracovaná galerie už teď. Někde jsem četl myslím, že zrovna tady u vás, že galerie dozná změn a zatím pořád nic ani v plánované 3.2 :( Nemáte tedy bližší alespoň orientační datum kdy proběhne v tomto ohledu ke změně?
    Děkuji

  2. miky: Ano, původně byly změny Knihovny médií plánovány pro WordPress 3.2, ale nakonec to bylo odsunuto na neurčito (3.3 možná). Cesty pro ukládání nahrávaných souborů se dají poměrně dobře definovat pomocí filtrů, různé pluginy pak mohou upravovat rozsáhlé části Knihovny médií, takže by mělo být možné nalézt pro různé funkce někde nějaký vhodný plugin. Pokud máte nějaký konkrétní problém, můžeme ho zkusit vyřešit v našem fóru.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *