Nefunguje čeština

Zvolené téma obsahuje celkem 28 odpovědí. Do diskuze (5 účastníků) se naposledy zapojil uživatel  Faramir a poslední změna je stará 12 let, 11 měsíců.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 1. až 20. (z celkem 29)
  • Autor
    Příspěvky
  • #954

    Faramir
    Participant

    Zdravím, nainstaloval jsem si českou verzi WordPress na hosting na Savana.cz a čeština vůbec nefunguje, všechno je anglicky. Byl by nějaký tip, jak to přehodit do češtiny? Děkuji.

    #8213

    neteyescz
    Participant

    Také zdravím,

    Ujisti se,že máš v souboru wp-config.php následující řádek:

    define ('WPLANG', 'cs_CZ');

    Ten zajištuje,že pokud máš opravdu dostupnou češtinu ve složce s wordpressem, aktivuje ji.

    Pak bych se tě chtěl zeptat, jestli jsi při samotné instalaci wordpressu měl pokyny v češtině…?

    Pokud by nic nepomáhalo, ještě se ozvi.

    Nejlépe zde na fórum, či mě na mail webmaster@neteyes.cz

    #8214

    Faramir
    Participant

    Ano, ten řádek tam mám, přesto to mám v angličtině.

    Při instalaci jsem měl v češtině první stránku, ostatní byly anglicky.

    #8215

    Lukenzi
    Participant

    Jaký máš memory_limit? Může to způsobovat i nedostatek paměti.

    #8216

    Faramir
    Participant

    Paměti mám přiděleno 384 MB, je to ono?

    multihosting

    15 GB prostor

    1x CPU 400 Mhz

    384 MB RAM

    neomez. domén

    web administrace

    Tohle je napsáno u toho mého hostingu.

    #8217

    neteyescz
    Participant

    Pak si to neodkážů nijak racionálně vysvětlit,protože na tomto hostingu by jsi s klidem rozjel wordpressy 2.Nejdřív si ale ověř,jestli je opravdu memory_limit na 384,toho docíliš instalací pluginu WP-Memory-Usage.Pak sem napiš,ale opravdu mě pak napadá pouze nějáké defaultní nastavení od hostingu,zkus napsat na technickou podporu a něják se jich poptat co a jak…

    #8218

    Faramir
    Participant

    Tak ten plugin mi hlásí toto:

    PHP Version : 5.2.17-pl0-gentoo / 32Bit OS

    Memory limit : 64 MByte

    Memory usage : 13.91 MByte

    Kdybych psal na technickou podporu, co jim mám napsat? Co by hosting měl mít, aby jela čeština?

    #8219

    neteyescz
    Participant

    Limit 64 mb by ti měl na wp v pohodě stačit. Jako další můžeš zkusit dobře nastavit práva pro přístup k souborům v total commanderu, myslím že o tom psal lukenzi. Pak už mě napadá pouze přeinstalace… Tech. podpoře bych napsal přesně to, co si napsal zde.

    #8220

    neteyescz
    Participant

    Myslím, že by tě mohlo zajímat toto téma.

    #8221

    admin
    Keymaster
    Web

    Ještě jsme také nevyloučili přímo nějaký problém hostingu, občas se to stává. Ale Savana by neměla mít s WordPressem moc problémů, celkově nefunkční lokalizace bývá někdy způsobena chybějícím PHP rozšířením gettext, co na to říká tvoje phpinfo()?

    Jen se ujistím – v administraci je tedy všechno anglicky a nikdy to nebylo česky (nepřepnulo se to po nějaké době)?

    Jakou verzi WordPressu jsi přesně instaloval? Odkud byla stažena? Máš v adresáři wp-content/languages všechny potřebné lokalizační soubory?

    #8222

    Faramir
    Participant

    Děkuji za informace, přeinstalace určitě nepomůže, to jsem dělal několikrát (web zatím není v ostrém provozu, to bude teprve až ho rozběhnu ke své spokojenosti, tedy hlavně ta lokalizace).

    Práva jsem nastavil podle článku, nainstaloval jsem i plugin “Pure PHP Localization”, ale česky to stále není :-( Paměti to bere 13.52 MB z 64 MB, takže v nedostatku paměti by problém být neměl.

    Jinak když porovnám původní nastavení na stránkách wordpress.com ->

    http://fxsekg.blu.livefilestore.com/y1p8zgE22OlG_ClTIc-cBxiLtF59dfgrU7Cjj0APzG2R8-iF-9rmeMUZSWFjvFNabbBMf43RFyEmVyPuy4CBlRywq0B4ANvCUho/wordpresscz.png?psid=1

    a na svém webu ->

    http://fxsekg.blu.livefilestore.com/y1pMKx335Sj1xQC2M0Sz4n6fPoQ05DYUrN8JtuDzBxEO3WBcF2AIQyB_0HT3QwH89OMSPNnS7TT5hJjYO5n15W0I1TnLXx4M9go/wordpress.png?psid=1

    tak u sebe nemůžu změnit jazyk, zatímco na wordpress.com ano. Nejlepší asi bude vážně napsat na technickou podporu, snad se to podaří vyřešit.

    #8223

    admin
    Keymaster
    Web

    WordPress.com používá upravenou víceuživatelskou verzi WordPressu (Multisite), kde je možné jazyk měnit, takže v tom problém nebude…

    Asi jsme psali své příspěvky ve stejnou dobu, takže jsme se minuli. Zkuste ještě prosím odpovědět na výše uvedené otázky…

    #8224

    Faramir
    Participant

    admin: Ano, v administraci je od začátku všechno anglicky, česky to nebylo ani chvíli. Instaloval jsem verzi 3.1.1 odsud -> https://www.separatista.net/?dl_id=14 Lokalizační soubory tam jsou, je jich 6.

    Co se týče gettext, tak phpinfo říká: ‘–with-gettext=shared’. Víc jsem nenašel (nejsem odborník, omlouvám se).

    #8225

    admin
    Keymaster
    Web

    Tak pomalu docházejí nápady :-)

    Jestli chcete, tak můžete poslat přihlašovací údaje (FTP a WordPress) na email pavelevap@separatista.net, zkontrolujeme ještě, jestli tam není nějaká očividná chybka v nastaveních (nevypadá to), případně zkusíme ještě nějaké drobné testy… Zkusíme se i podívat na phpinfo(), ale jinak to bude asi na podpoře hostingu.

    #8226

    Faramir
    Participant

    Děkuji za nabídku, údaje vám zašlu, třeba zjistíte, proč to nejde a opravíte to :-)

    #8227

    neteyescz
    Participant

    Pak sem publikujte řešení(jestli nějáké bude).Osobně to podle postů tipuji na nějákou chybu hostingu savana…

    #8228

    Faramir
    Participant

    To víte, že dám vědět.

    #8229

    admin
    Keymaster
    Web

    Tak snad vyřešeno.

    Při nahrávání souborů WordPressu na server došlo k jejich přejmenování, a to patrně pouze u těch lokalizačních, které obsahují velká písmena. Takže např. soubor cs_CZ.mo byl přejmenován na cs_cz.mo a nebyl tak rozpoznán, protože systém hledal soubor s velkými písmeny…

    Jakým způsobem nahráváš soubory na FTP? Jaký používáš program? Máš tam nějaké speciální nastavení? Máte s tímto někdo zkušenosti? Už jsem tento problém několikrát viděl, ale nikdy jsem přesně nepřišel na to, čím je to způsobeno…

    #8230

    Lukenzi
    Participant

    S tímhle jsem se už setkal, FTP klient filezilla má třeba v nastavení volbu automaticky přejmenovávat soubory nebo tak nějak a pak to samozřejmě zmrší velká a malá písmenka.

    #8231

    mirekk
    Participant
    Web

    TotalCommander mi taky někdy, ale jen někdy a nevím proč, přepíše příponu .jpg na .JPG

Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 1. až 20. (z celkem 29)

Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

WordPress – novinky, návody a zajímavosti