Nepravidelné postřehy ze světa WordPressu (2)

Zatím to vypadá, že snad neskončíme hned u prvního dílu a po trochu delší pauze nabízím další stručný přehled zajímavých novinek.

Hlavním tématem konce února je samozřejmě chystaný pražský WordCamp, který se uskuteční již zítra, tedy v sobotu 28. února 2015. Pořadatelé se nám stále zlepšují, tentokrát se pustili do pořádné propagace a kromě povedeného promo videa se jim podařilo prorazit i do prestižního zahraničního magazínu WordPress Tavern, kde je akce zdůrazňována ve středoevropském významu. Vzhledem k plánovanému programu s převahou anglických přednášek je to rozhodně dobrý nápad.

Začátkem roku se objevilo mnoho různých příspěvků, kde vývojáři hodnotili uplynulý rok 2014 a dávali si různá předsevzetí do budoucna. Pokud se chcete nechat trochu motivovat, tak rozhodně doporučuji přečíst shrnutí, jehož autorem je Pippin Williamson (autor oblíbeného pluginu Easy Digital Downloads), který zde nešetří ani finančními detaily. Dozvíte se, že vlastně skoro sám vybudoval firmu, jejíž roční zisky se pohybují ve statisících dolarů.

A co čeští vývojáři? V oficiálním adresáři se zcela nenadále objevila šablona ceskalipa, o jejímž autorovi jsem toho sice bohužel moc nenašel, ale stáhlo si ji už více než 2000 uživatelů a zatím nebyla hodnocena (ani se neobjevil žádný dotaz).

Vláďa Musílek (místní specialista na WooCommerce) se zase rozhodl prorazit i na zahraniční trhy, a to s pluginem WooCommerce Add To Cart PopUp, který je dostupný na známém tržišti CodeCanyon za 16 dolarů. Zatím má evidováno kolem 30 prodejů, což je však na “neznámého” vývojáře velmi dobrý výsledek. Určitě by ale byl zajímavý nějaký článek se získanými zkušenostmi :-)

Dalším pluginem českého autora je Off Page SEO, který je zdarma dostupný přímo v oficiálním adresáři. Plugin má i svou vlastní stránku, takže se bude třeba do budoucna nadále rozvíjet. Problematikou SEO se sice moc nezabývám, ale plugin by měl měřit a analyzovat různé ukazatele, konkurenci a pozice ve vyhledávačích. Každopádně zajímavý pokus, bohužel o autorovi jsem toho zatím také moc nezjistil.

Jan Čejka vytvořil plugin pro integraci platební brány GoPay do WordPressu pro weby, které se zaměřují jen na jeden produkt. Stáhnout si ho můžete pod názvem Fakturace a autor slibuje postupně zveřejnit i další pluginy. A pokud používáte služby známé české fotogalerie rajče.net, tak můžete vyzkoušet nový český plugin rajce, který je zdarma dostupný přímo v oficiálním adresáři. Moc uživatelů si ho zatím nestáhlo, ale zájemci mohou určitě vyzkoušet a případně se podělit o zkušenosti.

A ještě něco na čtení. David Biňovec začal psát nový blog pro vývojáře, zatím se věnoval zejména cachování, ale opravdu velmi podrobně. Objevil jsem také další z mnoha přehledů doporučovaných pluginů pro WordPress. A o zajímavém pokusu s adoptováním opuštěných pluginů se zase dočtete zde. A nakonec ještě odkaz na obecnou diskuzi o WordPressu, která se nedávno strhla na Facebooku.

Pokud jste také vytvořili něco zajímavého, tak se neváhejte ozvat.

Ideální český hosting pro český WordPress CZECHIA

7 thoughts on “Nepravidelné postřehy ze světa WordPressu (2)”

  1. Díky za pěkný přehled se zajímavými informacemi.
    Pokud by se to udrželo budu rád. :)

  2. Michal Stanke: Naopak, díky moc za tip na nový plugin! Konkurence je vždy prospěšná a uživatelé si tak alespoň mohou vybírat, případně nahradit nefunkční plugin.

  3. Já také moc děkuji za zmínku pluginu Off Page SEO a za zpětný odkaz. Brzo pujde do placené verze, tak se můžete přihlásit o licenci. Bude mít lepší interface a bude toho více umět :)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *