WordCamp 2015 v Praze

Již druhý ročník oficiálního setkání všech příznivců WordPressu se uskuteční opět v Praze, a to 28. února 2015. Tentokrát mají organizátoři připraveno mnoho zajímavých zahraničních hostů, takže určitě neváhejte.

Přednášky budou probíhat ve dvou oddělených částech, tematicky rozdělené na uživatele a vývojáře, a nově bylo také připraveno několik speciálně zaměřených workshopů (při zakoupení vstupenky na WordCamp si můžete nějaký zdarma zvolit, počet míst je ale omezen). Osobně mě zaujala např. možnost nasazení WordPressu v rámci Microsoft Azure.

V detailně zpracovaném programu si něco zajímavého vybere určitě každý. Ještě nevím, zda se budu moci celé akce zúčastnit, ale přednášky o Theme Customization API či Heartbeat API bych si nechtěl nechat ujít. Rád bych osobně poznal jednoho z vývojářů GlotPressu (Marko Heijnen), se kterým často diskutujeme o problémech s překlady. A některé věhlasné zahraniční osobnosti by také určitě stálo zato poznat i jinak než pod jejich online přezdívkami.

Plánovaný program je velmi bohatý a kvalitní, jen se trochu obávám, zda se u nás najde dostatečně široké publikum. Přece jen jde o poměrně složitou problematiku (různé API), která je určena spíše pro pokročilé vývojáře a ještě bude přednášena v angličtině, takže se okruh zájemců může dost zúžit. Podle mých dosavadních zkušeností je v Česku spíše více uživatelů, kterým stačí pouze “nějak” implementovat prémiové šablony a už je moc nezajímají podrobnosti o konkrétním API. Takže pokud to myslíte s WordPressem do budoucna vážně, tak s účastí určitě neváhejte a sobotu tomu prostě bez rozmýšlení obětujte. A věřte, že se to vyplatí. Rozšíříte si obzory, dozvíte se mnoho zajímavých informací a zjistíte, že WordPress nejsou jenom prémiové šablony.

Vstupenky můžete zakoupit online, cena je v předprodeji nastavena na příjemných 499 Kč (platí pouze do 15. února, následně bude patrně zvýšena na 599 Kč), zahrnovat bude občerstvení a tričko (omezené množství). Další podrobnosti a novinky naleznete na oficiálním webu českého WordCampu.

Ideální český hosting pro český WordPress je CZECHIA.CZ

7 thoughts on “WordCamp 2015 v Praze”

  1. Ochutnávku z mé prezentace a můj odhad o čem budou jednotlivé přednášky naleznete v článku na Lynt blogu. Těším se hlavně na developerskou sekci, kde bude mnoho zahraničních specialistů, které lze jen těžko jinak potkat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *