Uživatelské úpravy odkazu používaného pro pokračování textu článku

Značka pro pokračování textu (anglicky more) je určena pro označení místa, kde bude končit úvodní část článku. Obvykle totiž napíšete krátký úvod (perex), který má upozornit (někdy i nalákat) čtenáře, o čem tento článek vlastně bude a poté se může rozhodnout, zda chce rozkliknout odkaz pro pokračování článku. A právě tento odkaz je automaticky generován na základě vložené značky pro pokračování textu. Objevuje se pak na webech v mnoha podobách, v češtině nejčastěji jako odkazy “Pokračování článku”, “Číst celý článek”, atd. Podíváme se nejen jak tato značka funguje, ale i jak dosáhnout některých pokročilých úprav.

Takže budeme předpokládat, že už jste do příspěvku vložili značku pro pokračování textu. Pokud používáte pro psaní vizuální editor, tak jste použili jednoduše ikonku (na obrázku je červeně označena), pokud používáte záložku HTML, tak jste vložili značku more. Výsledek je v obou případech stejný.

Teď je třeba ještě zkontrolovat, zda se bude odkaz pro pokračování článku v šabloně správně zobrazovat. Slouží k tomu hned první parametr funkce the_content(). V šabloně ji naleznete všude tam, kde se zobrazují výpisy obsahu příspěvků (tedy obvykle soubory index.php, archive.php a search.php) a její zápis je velmi jednoduchý:

the_content('Celý článek raquo;');

Pokud by byl v šabloně uveden pouze zápis the_content(); tak by se odkaz sice také automaticky vytvářel, ale zobrazoval by se defaultně nastavený text “(more…)”.

Jedním z problémů, na které můžete narazit je automatická kotva (anchor) vkládaná do článku. Automaticky je totiž vše nastavené tak, aby se po kliknutí na odkaz pro pokračování článku sice otevřel celý článek, ale prohlížeč nepřejde na jeho začátek, ale rovnou skočí pomocí kotvy až na místo, kam jste vložili značku pro pokračování textu (a kde by měl návštěvník logicky pokračovat ve čtení zbytku článku). Někomu sice může vyhovovat, aby návštěvníci webu začínali číst úplně od začátku (zejména pokud mají někde na začátku reklamu či něco jiného, co má upoutat jejich pozornost), ale mnohé z nich to může trochu mást a zbytečně pak posunují myší stránku úplně nahoru, aby se ujistili, že jsou skutečně tam, kde chtěli být a o něco nepřišli. A jak to tedy udělat, aby ten generovaný odkaz ze značky pro pokračování textu odkazoval přímo na začátek celého článku? Můžete sice použít nějakou vlastní funkci, ale rychlejším řešením je plugin More Link Modifier. Po jeho instalaci a aktivaci můžete nastavit mnoho drobností, ale nás v tomto případě zajímá zejména pole “Remove the anchor link”, které je třeba zaškrtnout.

A protože je odkaz automaticky generovaný, tak je samozřejmě možné ho mnoha různými způsoby upravovat. Nebudeme tu vše podrobně popisovat, protože další informace a řešení problémů jsou přímo v manuálu. Mimo jiné tam najdete výše zmíněnou funkci pro odstranění kotvy (pokud třeba nechcete použít plugin), ale hlavně možnosti úprav vzhledu tohoto odkazu (je generována speciální CSS třída), různé texty odkazu pro různé příspěvky a řešení problému v případě použití tohoto odkazu u stránek. A pokud máte nějaký jiný problém, tak se neváhejte zeptat…

Nejoblíbenější hosting pro WordPress WEDOS.cz

18 komentářů u „Uživatelské úpravy odkazu používaného pro pokračování textu článku“

 1. Tak to je perfektní, ještě si na ty pluginy do WP nemůžu zvyknout :) Pořád jsem se hrabal ve zdrojáku a teď stačí nainstalovat plugin a ten vše vyřeší. Neměl bych to s nimi přehánět, abych neokrněl … :D

  Každopádně velké díky.

 2. Ahoj, tak jsem to vyzkoušel a dobrý, jenže:
  Když si nechám vypsat archív podle měsíce nebo rubriky, zobrazují se mi pod automatickými perexy OBA odkazy na celý článek, tedy původní Continue reading a hned pod ním i ten přes plugin upravený. Já tam ale chci jen ten upravený, popř. pouze ten původní, ale BEZ KOTVY.

  Jakým způsobem lze u původního Continue reading odstranit kotvu?

 3. Odpustte prosím roztžitost stárnoucího muže, ten komentář, kde jsem psal o zobrazování obou odkazů na celý článek v archívech, se týkal JINÉHO PlugInu, zde doporučený More Link Modifier tímto nešvarem netrpí.

 4. Super fígl, jsem nováček, co se vůbec php a WP týče cca 3 týdny a nejvíce se mi líbila kompletně anglická šablona, tak jsem jí celou, pokusem a omylem, překládal, ale tag more, mi dával zabrat, nyní hotovo :-)

 5. já jsem ten pluing použil zaškrtnul jsem remove the anchor link ale stále se mi článek zobrazuje tak nějak v půlce jak to ?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *