Co se chystá pro WordPress 4.1?

WordPress 4.1 by se měl objevit už v prosinci 2014 (a za měsíc nás tedy čeká první beta verze), takže nemůžeme chtít žádné zásadní změny, ale spíše se dočkáme jen drobných vylepšení. Snad se ale stihne alespoň nová výchozí šablona Twenty Fifteen (2015).

Inovacemi by měla projít stránka s uživatelským profilem a novinkou by mohl být přehled aktuálních přihlašovacích relací, což je zajímavé, zejména pokud k webu přistupujete z různých zařízení (a dojde tím i k posílení bezpečnosti). Vyzkoušet tuto funkci můžete zatím v podobě pluginu (Github). A pokud jde o bezpečnost, tak chtějí vývojáři přestat posílat hesla emailem (v podobě jednoduchého textu).

WordPress 4.1: Aktualní přihlašovací relace

Proces aktualizace/instalace WordPressu, pluginů a šablon by měl projít grafickou změnou (UI), nově se asi objeví i nějaký indikátor aktuálního průběhu (progress bar), přibližovat se asi budeme trochu ke vzhledu App Store.

WordPress 4.1 by měl přinést hlavně novou výchozí šablonu Twenty Fifteen (2015), která nás možná donutí naučit se používat Sass :-) Vzhledově půjde spíše o nástupce Twenty Twelve, takže se bude určitě hodit pro spoustu jednoduchých webů a blogů, ale obsahovat bude i mnoho základních funkcí (nastavení záhlaví a pozadí) a soustředit se bude i na podporu mobilních zařízení.

WordPress 4.1: Twenty Fifteen (2015)

Po úspěšné úpravě vizuálního editoru ve WordPressu 4.0 nás možná čeká další změna, kdy dojde ke sloučení režimu nevyrušovaného psaní (používáte ho někdo?) s vizuálním editorem (TinyMCE). Takže se vizuální editor nejen automaticky roztáhne, ale nově také zvýrazní, zatímco ostatní prvky na stránce zůstanou trochu v pozadí.

Další změny lze čekat v distribuci lokalizací (možná už nebude žádná samostatná česká verze) a nový jazyk půjde instalovat přímo z administrace. A samozřejmě další spousta různých vylepšení a optimalizací (např. podpora vnořených dotazů pro WP_Query). Ale uvidíme, jak to nakonec všechno dopadne…

Nejoblíbenější hosting pro WordPress WEDOS.cz

5 thoughts on “Co se chystá pro WordPress 4.1?”

  1. Vizuální editor používám, ale jeho poslední úpravy jsou tak trochu mimo mně, přijde mi zbytečné soustředit se na změny v něčem co spolehlivě funguje. Taktéž režim nevyrušovaného psaní mi přijde bezúčelný, protože pokud mám otravnou lištu v prohlížeči, stejně mě to bude rušit atp. Stejně tak i progress bar (kolečko mi docela vyhovuje, ikdyž občas pořádně nikdo neví, co se vlastně děje :) )

    Přihlašovací relace jsou výborný nápad. Možná by stálo za to, ošetřit automatické mazání, nebo v nastavení možnost vypnutí (pro weby s omezenou DB)
    SASS zní dobře no a nový systém lokalizací taky asi není k zahození… Jen jednu otázku: Bude to znamenat změnu pro vývoj Pluginů a Šablon s vlastními jazykovými doménami?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *