Čeština pro WordPress 4.0

Čeština pro WordPress 4.0 sice opět vychází o více než tři týdny později než původní anglické verze, ale zase se podařilo trochu pokročit a postupně se blížíme k hranici 100 %, a tedy i dokončení dlouhodobě opomíjených částí (zejména nápověda a chybové hlášky). Některé starší překlady byly také trochu opraveny, aby lépe odpovídaly novým funkcím a překlad celkově působil kompaktním dojmem.

Pro chystaný WordPress 4.1 (patrně prosinec 2014) už ale bude potřeba celý překlad kompletně dokončit, abychom mohli začít využívat nové funkce. Jakmile bude totiž dosažena hranice 100 %, tak se automaticky zprovozní samostatné jazykové balíčky (Language packs) a dojde patrně k likvidaci existující české verze, kterou bude už možné instalovat přímo z anglického instalačního balíčku. Podrobnosti se ještě dozvíte v samostatném článku a i když je tato funkce zatím ještě trochu zbytečná, tak WordPress 4.1 by to měl snad dotáhnout do konce. Ale uvidíme…

Během několika následujících dní by se měla také objevit první opravná verze v podobě WordPressu 4.0.1 (nainstalovat by se měla automaticky).

Český překlad WordPressu finančně podpořili dva uživatelé, za což si zaslouží alespoň veřejné poděkování. Lukáš Polc (473 Kč) a Vladimír Peitl (122,34 Kč) poskytli dohromady celkovou částku 595,34 Kč. Pokud budete mít zájem o odkaz na svůj web z tohoto příspěvku nebo naopak nechcete, aby zde bylo jméno uvedeno, tak se prosím ozvěte. Poděkování ale patří také všem uživatelům, kteří se zapojili do překladu a pokud byl nějaký jejich návrh schválen (v původním znění), tak budou uvedeni i na informační stránce přímo v administraci WordPressu.

Češtinu pro WordPress 4.0 získáte snadno prostřednictvím automatické aktualizace, případně si můžete stáhnout kompletní instalační balíček. Nabídka aktuální české verze by se měla také automaticky zobrazit všem, kteří už dříve aktualizovali na anglickou verzi WordPressu 4.0.

Nejoblíbenější hosting pro WordPress WEDOS.cz

5 thoughts on “Čeština pro WordPress 4.0”

 1. Jirka: Díky! Jen pro zajímavost, během prvních 24 hodin po vydání dosáhl počet stažení české verze čísla 2300 (instalace i automatické aktualizace).

 2. Dobrý den,
  mám dotaz na plugin qtranslator. Lze ho používat v této české verzi wordpressu? Zkoušela jsem to, ale nefunguje mi a navíc se po nainstalování pluginu “rozbil” web (nezobrazuje se část příspěvků a u většiny stránek zmizel ten postranní panel s widgety).
  Jak příp. jinak na 3 jazyčný web (čeština, angličtina, finština)?
  Děkuji za odpověď.
  Alžběta

 3. Děkuji moc za rady. Už jsem se mezitím tak různě na internetu dopátrala k tomu mqTranslator, ale ještě jsem jej nezkoušela. Zatím jsem deaktivovala qTranslator, ale web zůstal “rozbitý” – hlavně u některých stránek se nezobrazuje panel s widgety.

  Alžběta

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *