Čeština pro WordPress 4.3.1

Čeština pro WordPress 4.3.1 se tentokrát rekordně zpozdila, a to téměř o tři měsíce od vydání původní anglické verze WordPressu 4.3. Mezitím se objevila jedna menší aktualizace, která opravila některé závažné chyby a bezpečnostní problémy.

Naštěstí se podařilo přeložit včas alespoň úvodní video, tentokrát už práce na jeho lokalizaci probíhala bez větších problémů, i když to stále nebude ideální, protože samotné video není během překladu dostupné (pouze zvuk a text). Česká verze videa by se měla nově zobrazit na uvítací stránce v administraci.


Samotný překlad WordPressu stále není kompletně dokončen a chybí zejména texty určené pro síť webů a nápověda. Situace se aktuálně ještě trochu zhoršila, protože se objevily nové řetězce pro chystaný WordPress 4.4, který by se měl oficiálně objevit už za měsíc.

Čeština pro WordPress 4.3.1 (1)

Nově bylo přeloženo více než 200 řetězců (a dalších cca 100 různě přeformulováno), takže se celkový počet přeložených řetězců zase trochu zvýšil. A proč se vlastně překlad tak zpozdil? Podrobnosti zjistíte přímo z našeho fóra, kde se poslední dobou rozběhla i zajímavá diskuze o některých překladech a doufám, že bude zase pokračovat. Na základě připomínek došlo i k úpravám některých starších řetězců (např. “Excerpt”). Doplněny byly také překlady všech výchozích šablon, které by se měly aktualizovat automaticky v rámci jazykových balíčků.

Čeština pro WordPress 4.3.1 (2)

A nezapomeňte, že už je také možné překládat šablony a pluginy, podrobnosti o možnostech spolupráce naleznete zde.

A jak češtinu pro WordPress 4.3.1 získat?

  • Pokud se chystáte nově instalovat WordPress 4.3.1 v češtině, tak si můžete stáhnout kompletní instalační balíček.
  • Češtinu pro WordPress 4.3.1 získáte také snadno prostřednictvím automatické aktualizace (z libovolné starší verze).
  • Nabídka aktuální české verze se nebude automaticky zobrazovat uživatelům, kteří už dříve aktualizovali na anglickou verzi WordPressu 4.3.1. Snadno to ale mohou provést sami v menu Nástěnka – Aktualizace, kde je pro tyto účely určeno tlačíko “Přeinstalovat aktuální verzi”.

Čeština pro WordPress 4.3.1 (3)

Český překlad WordPressu 4.3.1 tentokrát finančně nepodpořil vůbec nikdo. Poděkování ale patří všem uživatelům (zejména MikkCZ a Michal Janata), kteří se do překladu zapojili a některé jejich návrhy byly také schváleny.

Čeština pro WordPress 4.3.1 (4)

Pokud naleznete v překladu nějakou chybu nebo jiný související problém, tak se určitě neváhejte ozvat přímo do komentářů nebo můžete použít místní fórum. Díky!

Nejoblíbenější hosting pro WordPress WEDOS.cz

2 thoughts on “Čeština pro WordPress 4.3.1”

  1. Tak to je super zpráva. :-) Jdu se kouknout na ty překlady a něco se zase pokusím přidat. Teď mi vyšla aktualizace pro Google kalendář, kde je přes 200 nových řetězců :-D tak mám co dělat. Ale pokusím se něco přeložit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *