Lucie

Přehled odpovědí

Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 1. až 20. (z celkem 22)
 • Autor
  Příspěvky
 • odpověď na téma: přizpůsobení stránky archivu #37615

  Lucie
  Participant
  Web

  Co konkrétně tam chcete upravovat? Vzhled nebo obsah? Pokud obsah, tak ten je normálně v nabídce Příspěvky. Pokud vzhled, tak je to věcí šablony.

  odpověď na téma: Chyba HTTP – média #37612

  Lucie
  Participant
  Web

  Někdy chyba může vyskakovat i v případě,že máte obrázky pojmenované s českými znaky. Lepší diakritiku nevyužívat.

  odpověď na téma: Nelze se přihlásit do administrace – chyba přihlášení #37611

  Lucie
  Participant
  Web

  Doporučuji přihlásit se do MySQl databáze (tu si napřed zazálohujte). V tabulce wp_users si změňte email. Vraťte se na web a nechte si na nově zadaný email poslat nové heslo. Jak už bylo výše řečeno, doporučuji též vše projít, zda někde není vir, popř. změnit co se dá :-) (uživatelské jméno, bezpečnější heslo, emai…). Doporučuji i plugin IThemes Security.

  odpověď na téma: Jak dostat celkovou cenu a daně rozdělené podle daní? #37466

  Lucie
  Participant
  Web

  Nevím, jestli je to přesně to, co potřebujete, ale zkuste tento plugin:
  https://musilda.cz/woocommerce-zobrazeni-ceny-dph-bez-dph/

  odpověď na téma: Plugin pro rozesílání emailových kampaní #37464

  Lucie
  Participant
  Web

  Dobrý den,
  využívala jsem tento: https://wordpress.org/plugins/mailpoet/. Pokud by nevyhovoval, pak bych možná šáhla po nějaké placeném:
  https://codecanyon.net/tags/mailpoet?gclid=Cj0KCQjwitPnBRCQARIsAA5n84n_u8EW-5OkekOwaqP6OT8ReyYiP2nwKai_4sjn5eJkLcbWZueZ3Z4aAmwLEALw_wcB

  tam ale zatím nemám nic vyzkoušené. Na zkoušku můžete využít i tento link: https://www.xyztheme.com/product-category/plugin/ je možné tam zakoupit pluginy za výrazně nižší cenu, nicméně aktualizace zdarma je jen na 1 rok.

  odpověď na téma: Rozhození stylů galerií NextGen po aktualizaci WP na 5.2.1 #37463

  Lucie
  Participant
  Web

  Dobrý den,
  já žádný problém nevidím – trvá stále? Osobně NextGen Gallery už delší dobu nevyužívám, místo toho používám https://cs.wordpress.org/plugins/foogallery/, která je opravdu super a plně responzivní.

  Jinak řešení ohledně velikosti paměti, zkuste postup zde: – https://alwaysemmyhope.com/cs/php/666339-wordpress-fatal-error-allowed-memory-size-of-268435456-bytes-exhausted-tried-to-allocate-72-bytes-in-wp-includes-metaphp-on-line-837-php-wordpress-plugins-ini.html

  odpověď na téma: Podbarvení #37461

  Lucie
  Participant
  Web

  Barvy se řeší pomocí CSS stylů v šabloně. Je možné vytvořit i vlastní CSS styl (Vzhled – Editor) a ten přiřadit k určitému menu (Vzhled – Menu, zde musíte mít zapnuty CSS třídy, které povolíte v Nastavení zobrazovaných informací (najdete zcela nahoře, šipkou rozbalíte). To by mohlo být řešení..jiná úprava asi neexistuje.

  odpověď na téma: jednoduchý post slideshow #36798

  Lucie
  Participant
  Web

  A co prostě zainvestovat do placeného pluginu? Mám vyzkoušený https://codecanyon.net/item/unite-gallery-wordpress-gallery-plugin/10458750?s_phrase=unite+gallery&s_rank=177, umí poměrně hodně galerií. Nicméně pokud to máte pro klienty, tak bych stejně doporučovala udělat nějaký univerzální manuál (PDF či video).

  odpověď na téma: Pod čím hledat formulář měnící hodnoty #36797

  Lucie
  Participant
  Web

  Contact Form s doinstalovaným pluginem https://cs.wordpress.org/plugins/cf7-conditional-fields/ to umí také. Jedná se o vytvoření podmíněného pole, kdy při zadání jedné nebo druhé odpovědi se “rozbalí” další položky formuláře.

  odpověď na téma: Jak nastavit font v editoru? #36796

  Lucie
  Participant
  Web

  Dobrý den, a nepoužíval jste nějaké rozšíření původního editoru? Např. TinyMCE Advanced? To by mohla být příčina.

  odpověď na téma: Problém s instalací šablony #36727

  Lucie
  Participant
  Web

  Zkusila bych zvýšit PHP na 7.0 (musíte v administraci webhostingu), pokud by to nepomohlo, kontaktovala bych podporu, kde jste šablonu zakoupil.

  odpověď na téma: Editace wo wordpress 5.0.3 #36726

  Lucie
  Participant
  Web

  Nový editor Gutenberg bohužel není z mého hlediska moc uživatelsky přívětivý, obávám se, že pokud jej budete používat, tak toto nikterak neovlivníte. Můžete si ale nainstalovat Klasický editor (Classic editor), který vrací editační rozhraní do starších verzí WP. Můžete si nastavit v menu Nastavení, jak chcete editor používat – např. vždy anebo mít možnost mezi editory přepínat.

  odpověď na téma: Next gen galerie nevytváření se náhledů #36076

  Lucie
  Participant
  Web

  Mohlo by to být názvy fotografií, někdy dělají problém české znaky. Osobně ale NextGen Gallery už vůbec nevyužívám, doporučuji vyzkoušet free plugin FooGallery, který umí vytvářet i alba a má možnost importu právě z NextGen Gallery. Informace o galeriích jsou zde: https://foo.gallery/demos/image-viewer-gallery/

  odpověď na téma: Náhledový obrázek u příspěvku #36005

  Lucie
  Participant
  Web

  Dívala jsem se na uvedený odkaz cechie.eu,a le opravdu to je asi právě v nějaké rozpracované fázi. Možná bych doporučovala použít jinou šablonu, popř. kontaktovat podporu (pokud šablona nějakou má). Pokud se zobrazovaly velké náhledy obrázky, jak už bylo řečeno, jejich zmenšování nepomůže, je tam chyba někde v šabloně, pak by bylo asi nutnéč šáhnout do CSS stylů a upravit je.

  odpověď na téma: Pro každou stránku jiné menu #35871

  Lucie
  Participant
  Web

  Obávám se, že to asi bude chtít služby nějakého programátora,který nastaví možnost pro různé stránky zobrazovat různá menu. Anebo dále hledat a vyzkoušet ještě jiné pluginy – možná tento https://cs.wordpress.org/plugins/page-specific-menu-items/ (měl by zobrazit vybraná menu na určitých stránkách, ale vyzkoušený jej nemám).

  odpověď na téma: Problémy s Premiovou šablonou #35870

  Lucie
  Participant
  Web

  pokud by problémy stále přetrvávaly, zkusila bych ještě kontaktovat podporu šablony, u placených šablon je většinou součástí “balíčku”. Popište jim přesně problém, ideáklně i pošlete prinst screeny obrazovky. Podpora by Vám měla poradit, pokud se jedná o problém šablony.

  odpověď na téma: homepage se nenačítá #35839

  Lucie
  Participant
  Web

  Dobrý den,
  zkoušel jste aktivovat jinou šablony? Deaktivovat pluginy? Příčin může být více. O jaký web jde?

  odpověď na téma: Plugin – přihlášení na web #35823

  Lucie
  Participant
  Web

  Vyzkoušejte zadat do vyhledávače nějaké klíčové anglické slovo související s tím, co byste chtěla hledat, např. locking the home page plugin

  Možná by tyto pluginy mohly pomoci vyřešit Váš problém:

  Hide My Site

  Formula04 Site Lock

  Restricted Site Access

  odpověď na téma: Úprava horního menu #35822

  Lucie
  Participant
  Web

  Ano, přesně tak. Pokud potřebujete upravovat součásti šablony, pak je třeba pracovat s CSS styly, které naleznete v souborech šablony.
  V Google Chrome můžete využít funkci klávesy F12. Zobrazí se Vám spodní odstavec v jehož levé straně uvidíte šipku. Na tu klepnete a poté najíždíte na jednotlivé části v šabloně. V pravé části otevřeného odstavce pak vidíte, jaké styly s daným prvkem souvisí, na jakém řádku v souboru CSS se nachází a můžete je prozatím jen pro Vaši vizualizaci upravovat (neukládá se do šablony, změny se tedy neprojeví na webu). Pokud budete vidět, že úprava je OK, je třeba vše upravit “naostro” v CSS stylech (soubor doporučuji ale někde zazálohovat, ideálně přes FTP).
  Buď si CSS styly najdete v administraci WP v nabídce Vzhled – Editor anebo přes FTP.

  Pokud ale se styly CSS neumíte úplně dobře pracovat, doporučuji se svěřit nějakému odborníkovi. Je potřeba nastavit nejen klasické zobrazení pro PC a notebooky, ale i pro responzivní režim.

  odpověď na téma: klientská zóna s obsahem ke stažení #35761

  Lucie
  Participant
  Web

  Zaheslování stránky a předání hesla klienotvi je asi nejjednodušší řešení,nicméně z mého pohledu bych toto vůbec takto neřešila. Dle mého neexistuje na 100% bezpečný server, který by hacker nedokázal prolomit a už vůbec bych si to netroufla vzhledem k GDPR. Můžete s WP 100% zajistit, že se k daným smlouvám a citlivým datům přes web nikdo nedostane? A uzavřené smlouvy s daty a podmínkami mi přijdou hodně ošemetná věc.

  Řešením by asi bylo nějaké externí úložiště, kam by klienti měli přístup, možná řešení FTP, jak jste navrhoval, nicméně bych toto rozhodně nepropojovala s webem. Pokud by šlo jen o standardní formuláře (šablony), pak ano, nikoliv však s daty klientů.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 1. až 20. (z celkem 22)