Skrytá stránka s nastavením pro vývojáře v administraci WordPressu

Ano, i ve WordPressu existuje jedna utajená stránka s nastavením dostupná pouze pro administrátory. Jde vlastně o výpis databázové tabulky options (s defaultním předponou jde konkrétně o wp_options), kde si můžete prohlédnout (a také upravovat) některá nastavení WordPressu či dalších pluginů. Alespoň tak můžete jednoduše prozkoumat, co všechno si k vám do databáze používané pluginy ukládají. Samozřejmě také předem upozorňujeme, že pokud chcete něco upravovat, tak byste nejdříve měli alespoň trochu tušit, co upravovaná hodnota znamená, než bez rozmyslu kliknete na tlačítko “Uložit změny”.

Je to sice jen drobnost, která nemá pro běžného uživatele moc velké využití, ale občas je potřeba něco narychlo změnit (otestovat) a není třeba kvůli tomu hned lézt přes phpMyAdmin do databáze. Nevýhodou jsou však zase serializovaná data, která si tímto způsobem bohužel neprohlédnete.

A jak se na tuto skrytou stránku dostanete? Všimněte si, že když chcete přejít v administraci do menu Nastavení, tak má URL adresa v prohlížeči tvar .../wp-admin/options-general.php. A tuto adresu stačí jednoduše změnit na .../wp-admin/options.php a hned jste tam.

Nejoblíbenější hosting pro WordPress WEDOS.cz

9 thoughts on “Skrytá stránka s nastavením pro vývojáře v administraci WordPressu”

  1. V jaké administraci? Mně tam místo ní dali nástěnku. : )
    Jen legrace samozřejmě. A je to dobrý tip, díky. Dokonce skvělý, nejspíš si tam na to přidám odkaz. Ještě jednou díky.

  2. Zdravim vsechny. Mohl by mi nekdo poradit jak udelam na strankach multilanguage menu. Mam nainstalovany WP 3.0.1 v cestine. Pouzivam anglickou sablonu a tak mam ve vysledku jazykovy mix. Rad bych mel stranky v CJ a AJ. Kdybych nainstaloval WP v anglictine zase budu mit problem opacny. Anglictinu trochu ovladam ale precejenom mam radeji prostredi WP v CJ. Urcite existuje nejaky plugin pro multilanguage, ma s tim nekdo skusenosti. V php se nepovazuji ani za zacatecnika tak ze to bude boj :-) Clanky na blogu budu psat v obou jazycich jde mi konkretne o preklad menu a widgetu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *