Česká kniha o WordPressu – výhodná koupě

Březen je obecně měsícem knihy (a internetu), takže se dnes zmíníme o jedné výhodné koupi u vydavatelství Zoner Press. V rámci akční slevy (20 %) můžete i s poštovným (40 Kč při platbě předem na účet) získat do konce března 2010 českou knihu o WordPressu za pouhých 271 Kč. Její celý název je “WordPress – efektivní publikování na webu” a pokud vím, tak je to zatím jediná česky psaná kniha o WordPressu (i když jde jen o překlad).

Kniha je určena zejména pro začátečníky a nečekám od ní žádné převratné informace, spíše ji chci prozkoumat jako vhodnou učebnici pro naše klienty (a případně objevím ve WordPressu nějaké drobnosti, které mi zatím unikaly). Už nějakou dobu jsem se koupi chystal, ale nebylo moc času… Až březnová akční sleva mě donutila knihu objednat (vše proběhlo bezproblémově a během několika dní s ní na mě mávala pošťačka). Neberte prosím tento příspěvek jako naše doporučení, nebo snad recenzi, ale pouze jako tip na zajímavou knihu (a výhodnou koupi). I když zejména pro začátečníky by kniha měla být asi povinnou četbou. Za 271 Kč vám domů přijdou ucelené základy WordPressu v rozhodně lepší formě než hledání rozkouskovaných informací na internetu. Až ji pečlivě pročtu, tak se určitě podělím i o vlastní zkušenosti (nějaké drobné chybky tam na první pohled jsou). A možná se časem dočkáme i nějaké další knihy (tentokrát dokonce autorské) a budeme si moci vybírat (držíme palce!). Angličtináři pak mají výběr pochopitelně výrazně větší (recenze jedné z novějších knih).

Koupili jste si tuto knihu? Jak se vám líbila?

Nejoblíbenější hosting pro WordPress WEDOS.cz

7 thoughts on “Česká kniha o WordPressu – výhodná koupě”

  1. Díky za držení palců, jak to zatím tak vídím, tak krom verze (čekám na WordPress 3.0) ji budu muset předělat i po jiných stránkách, stále je také hlavně cílená na začátečníky (psala jsem ji v době, kdy tu nic podobného nebylo), a s časem jsem právě teď dost na štíru. Ale opravdu bych nerada, aby skončila jenom v šuplíku, takže se budu muset zase řádně nakopnout.

    Jinak jsem čekala, že už vyjde teď někdy také chystaná kniha od CPressu, ta by měla být orientována do praxe, ten nastíněný koncept se mi líbil, a očekávám od ní osobně docela dost. Možná ta bude nakonec tím, co hledáte, něčím pro pokročilejší, ale to soudím jen a jen na základě zmíněného konceptu…

  2. Já už tu knihu od Zonera nějaký ten čas mám a jakožto totální začátečník jsem ji uvítal. I přes intuiitivnost a jednoduchost WordPressu mi poskytla mnoho užitečných informací a pomohla pochopit principy. Prostě supr! Jen je škoda, že je fakt (zatím) jen jedna na trhu.

  3. Ahoj, já jsem si koupil knihu WordPress efektivní publikování na webu od Scotta McNuttyho. Dost mi pomohla, třeba počeštění některých věcí. Jako například (Celý článek, starší a novější příspěvek atd.).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *