WordPress 3.0 se opět zpožďuje – vychází teprve druhá beta verze

I když se zpoždění u velkých verzí WordPressu objevuje poměrně pravidelně, troufli jsme si před několika měsíci přesto ocitovat vývojáře, že WordPress 3.0 bude připraven k vydání již v polovině dubna 2010, protože to vypadalo vcelku věrohodně. Již několik týdnů je však zřejmé, že WordPress 3.0 nakonec vyjde s více než měsíčním zpožděním. Aktuální předběžné datum se pohybuje kolem 15. května 2010 (ovšem s otazníkem). Nečekané problémy se objevily nejen v doladění vlastních typů obsahu a slučování s víceuživatelskou MU verzí, ale největší “boj” se odehrával o nový systém pro správu vlastního menu, což je vlastně hlavní “tahák” nové verze WordPressu pro běžné uživatele. Dokonce se i zvažovalo, zda nebude správa menu odsunuta a vydána pouze jako samostatný plugin, ale nakonec snad bude součástí notně opožděného WordPressu 3.0. Včera pak vyšla konečně druhá betaverze, která je už poměrně stabilní, takže ji případní pokušitelé mohou nanečisto vyzkoušet (jako obvykle např. pomocí jednoduchého pluginu WordPress Beta Tester). Čeština pro WordPress 3.0 samozřejmě vyjde také, ale patrně až několik dní po vydání původní anglické verze (v květnu u nás probíhá několik zahraničních cest, takže nebudeme moci ihned reagovat). Ale nepředbíhejme, bude záležet na konkrétním oficiálním datu vydání.

4 thoughts on “WordPress 3.0 se opět zpožďuje – vychází teprve druhá beta verze”

  1. Ano, vypadá to tak. Spousta bugů se sice odsune do WordPressu 3.1, ale i jako překladatelé ještě pořád čekáme na některé opravy, aby nebyl překlad “kostrbatý” a v některých případech vůbec dával smysl (např. nové typy obsahu). Patrně vyjde ještě i beta 3 a až potom RC, ale uvidíme, necháme se překvapit.

  2. Tak podle nejnovějších informací to vypadá, že Release candidate (RC) by měl (s otazníkem) vyjít až za týden (kolem 21. května).

  3. Release candidate (RC) se opět o několik dní zpožďuje (aktuálně by měl vyjít kolem 25. května) a samotný WordPress 3.0 můžeme (snad už definitivně) očekávat s téměř dvouměsíčním zpožděním oproti původnímu plánu, tedy někdy kolem 10. června 2010 (zdroj).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *