Prodej prémiových šablon pro WordPress

Poslední dobou se objevilo několik uživatelů, kteří by měli zájem o některé prémiové šablony (a pluginy), ale nechtějí si je kupovat přímo v zahraničí, protože si buď nejsou zcela jisti svou angličtinou nebo jim to přijde velmi drahé. Snažili jsme se nalézt nějaké vhodné řešení a nakonec jsme zjistili, že je opravdu možné (a vcelku jednoduché) za určitých podmínek získat prémiové šablony za výrazně nižší cenu (v českých korunách). Měli byste o podobnou službu zájem?

Mnoho autorů prémiových šablon a pluginů totiž nabízí tzv. neomezené (vývojářské) licence, které jsou sice pro běžného uživatele cenově nedostupné, ale pokud by se našlo trochu více zájemců, tak bychom se mohli stát zprostředkovatelem a prodávat některé prémiové šablony přímo českým uživatelům, a to výrazně levněji (a s českou lokalizací).

Pokud tedy do budoucna plánujete koupi nějaké prémiové šablony či pluginu a chtěli byste je získat levněji, kontaktujte nás prosím na emailové adrese pavelevap@separatista.net. Zatím sice není tato zamýšlená služba funkční a pouze zjišťujeme prvotní zájem, ale od slov k činům je v tomto případě jen velmi krátká cesta. V první fázi nabízíme na výběr následující prémiové šablony:

 • WooThemes (mnoho desítek kvalitních šablon)
 • Elegant Themes (tady bohužel došlo k nedorozumění s autory šablon, kteří bohužel nedovolují jejich další prodej)
 • Press75 (zajímavé, nepříliš známé šablony)
 • YOOtheme

Kromě výše uvedených prémiových šablon nám můžete napsat i nějaké další tipy. Cena by se mohla předběžně pohybovat kolem 200 – 400 Kč za šablonu (možné jsou i různé balíčky, např. 2 šablony + 1 zdarma). Kompletní česká lokalizace by se pak samozřejmě připlácela (odhadem cca 100 Kč za šablonu).

Různé šablony mají sice trochu jiné licence, ale obecně dovolují další prodej v podobě poskytnuté služby. Nekupovali byste tedy přímo samotnou licenci k šabloně, ale dostali byste ji v kompletní podobě jako naši zákazníci. Vše by samozřejmě fungovalo oficiálně, tedy se souhlasem autorů šablon, fakturou a dalšími volitelnými službami (instalace, podpora, aktualizace). Čím více zájemců se najde, tím mohou být šablony do budoucna levnější.

Pokud budete mít o nějakou prémiovou šablonu zájem, napište nám nezávazně na email pavelevap@separatista.net nějaké podrobnosti (jaké šablony byste chtěli, přeložené do češtiny nebo originální anglické verze, případné další dotazy). Přibližně dva týdny budeme zjišťovat předběžný zájem a následně pošleme zájemcům konkrétní nabídku s vypočtenou cenou (a konkrétní licencí).

Nejoblíbenější hosting pro WordPress WEDOS.cz

21 komentářů u „Prodej prémiových šablon pro WordPress“

 1. Pavel: Až si nějakou vyberete, pošlete nám podrobnosti na uvedený email.

  nonbrake: Themeforest je spíše nezávislý trh různých autorů prémiových šablon, kde by se patrně musela řešit licence u každého autora zvlášť. A také ceny jsou tam mnohem příznivější (od několika do cca 35 USD), a tedy dostupnější pro mnoho uživatelů.

 2. A co pluginy? Hodil by se třeba WPtouch v češtině a možná i ve verzi PRO…

 3. Podle mne je to výborný nápad. Ještě bych to třeba rozšířil o nějaký popis, třeba jak je na tom šablona se SEO.
  Díky a přeji hodně dobrého

 4. jholasek: Ano, nabídka se vztahuje i na pluginy, zatím se plánuje WPML.

  Graham: Díky, popisy by se určitě hodily, ale zatím musíte vzít zavděk anglickými popisy přímo od autorů. SEO bych obecně raději řešil pomocí pluginu než šablony…

  Patrik: Nevadí, až něco vyberete, tak klidně napište :-)

 5. Nevím, jestli to tady někde je. Ale co nabízet např. převod grafiky do šablony + její upravení dle potřeb? Určitě by to využilo spoustu lidí.
  Sice je plno free šablon, které jsou zdarma (moc servrů zatím neznám), které se rovnají skoro profesionálním placeným šablonám a některé navíc převyšují. Ale problém u nich je, že je docela složité to clé překopávat do vlastního designu….. :-(
  Pokud by to bylo za rozumné peníze (levně), tak bych do toho možná u dvou projektů šel.

 6. aktuálně bych potřeboval nějakou šablonu pro restauraci, nevíte někdo o něčem? placený i free, díky.

 7. Pavel: Vzhledem k nedostatku grafického citu se soustředíme spíše na programování pluginů. Samozřejmě stávající šablonu podle zadání upravíme, ale samotné “kódování” z grafického návrhu na zakázku neděláme (pouze pro vlastní potřeby). Specializujeme se někde trochu jinde a člověk nemůže umět perfektně všechno :-)

  Tomáš: Velmi povedená je např. prémiová šablona The Restaurant.

 8. @Separatista: Hmmm. Je to zajímavý nápad, nicméně jak chcete řešit updaty, které jsou (zvláště u Woo) poměrně hojné (Woo touhle taktikou řeší sdíleče svých šablon) – to když se s ostatními domluvíte, pak jim budete posílat updaty / linky ke stažení vždy, když vyjde nová verze?

 9. M: U každého poskytovatele je to trochu jiné. Někteří to řeší automaticky (zaregistruje se pouze doména do systému a fungují pak automatické aktualizace šablony), jinde to bude muset fungovat jen poloautomatizovaně (tedy např. jednou týdně zkontrolovat automatem changelogy u šablon, které si někdo zakoupil) a zaslat případné aktuální verze (URL odkazy). Podmínky tedy budou trochu odlišné u různých poskytovatelů šablon, postupně je budeme zveřejňovat…

 10. Dobrý den,

  Měl bych zájem do budoucna asi o WooThemes. Chci se zeptat, jaká by byla konečná cena? Oni tam píší něco o 125 USD za kus. Druhý dotaz: je možnost to předem nějak odzkoušet? Jde mi třeba o to, že oni ignorují ikonky sociálních sítí, což bych vyřešil tím, že bych tam hodil Widget ale rád bych před koupí věděl, jak to bude vypadat :)

 11. PetrK: Oficiální cena u WooThemes je cca 70 USD za tři šablony (dvě dostanete jako bonus). Prohlédnout si můžete demoverze přímo na jejich webu, bližší vyzkoušení není bohužel zatím možné. Cena bude asi nakonec u WooThemes cca 400 Kč (první zakoupená šablona) a 300 Kč (druhá a další šablona). Šablony od Press75 zatím stojí 500 Kč (oficiální cena je 75 USD za jednu šablonu). Postupně budeme zveřejňovat všechny konkrétní podmínky (aktualizace, domény, podpora). K cenám je třeba ještě přičíst DPH.

  Lionel: Vždy záleží na vkusu. Často lze nalézt podařenou šablonu zdarma, ale občas se uživatelům zalíbí také prémiová šablona…

 12. Neuvažujete i o solostream.com? Mají tam dobré šablony, nevím, zda umožňují další prodej ale poměr cena / výkon je u nich hodně vysoko :)

 13. Hmm, šablonu bych si rád koupil, zaujala mě jedna od Elegant Themes. Problémem malého českého človíčka je PayPal platba. Moje karta to neumožňuje.
  A kvůli jedné platbě měnit kartu, zřizovat si účet PayPal?
  Holt zůstanu u nějaké free…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *