Zastaralé pluginy a šablony už ve WordPressu nenajdete

Během několika posledních dní postupně zmizely z oficiálních adresářů WordPressu všechny “zastaralé” pluginy a šablony, které nebyly již více než dva roky aktualizovány. Jde patrně pouze o první krok v dlouhodobém procesu zpřehledňování obrovského množství dostupných pluginů a šablon. Ovlivněné pluginy ani šablony nebyly zatím zcela odstraněny, takže pokud na ně směřuje nějaký odkaz, tak budou i nadále funkční (najdete je i s pomocí vyhledávače). Nebudou však už nabízeny novým uživatelům, a to ani prostřednictvím vyhledávání přímo v administraci WordPressu. U zastaralých, ale stále ještě funkčních, pluginů nemusí jejich autoři ani vydávat novou verzi, ale stačí jim doplnit kompatibilitu s nejnovějším WordPressem. Podle zajímavé analýzy (zkoumající i kvalitu pluginů) bude na základě zveřejněných podmínek nově ukryta téměř třetina (z více než 15 tisíc) pluginů. Řešení to sice není ideální (např. některé neaktualizované pluginy stále dobře fungují), ale obecně jde o krok správným směrem, který usnadní novým uživatelům vyhledávání a vůbec tak nepřijdou do kontaktu s neaktuálními (a tedy i potenciálně nebezpečnými) pluginy a šablonami.

4 thoughts on “Zastaralé pluginy a šablony už ve WordPressu nenajdete”

  1. Určitě správný krok. Když už někdo pluginy využívá, je to většinou laik (jako já), a nemůže kontrolovat jejich funkčnost nebo bezpečnost. Dlouho neaktualizované pluginy jsou první na řadě z hlediska problémů.

  2. To je jedině dobře. Až teď jsem si uvědomil kolik bordelu tam musí bejt. Tisíce pluginů, tisíce téměř stejných šablon a všeho toho. Ani se nedivím, že museli zakročit. I když je pravda, že jsem se tam nikdy neztratil (vlastně jsem vždy věděl, co chci a tak to bylo jednoduché).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *