Předvánoční WordPress 2.9 “Carmen” právě přichází

Dlouho očekávaná verze WordPressu 2.9 je konečně tady, tentokrát se jménem známé jazzové zpěvačky Carmen McRae. Pokud chcete vědět, jaké konkrétní novinky se v nové verzi objevují, tak si můžete projít náš seriál v podobě několika podrobných článků s mnoha obrázky (bohužel se během posledních týdnů některé věci trochu pozměnily, takže tam můžete nalézt i pár nepřesností, které však budou během příštího týdne opraveny).

V nedávno vydaném RC1 bylo opraveno ještě několik drobností, ale zejména byla přidána automatická funkce, která ještě před spuštěním samotné aktualizace na novou verzi otestuje, zda splňujete všechny potřebné technické parametry pro upgrade (MySQL verze je nově potřeba minimálně ve verzi 4.1.2, PHP zůstává na verzi 4.3 – mimochodem jde o jedny z nejnižších minimálních požadavků mezi redakčními systémy na této úrovni). Během testování RC1 se totiž stávalo, že někdo provedl aktualizaci a nový WordPress mu pak už nefungoval, protože nebyly na hostingu splněny tyto minimální požadavky. To už by se ale teď stát nemělo a můžeme tedy klidně aktualizovat. Nějaké problémy se asi mohou jako vždy objevit u používaných pluginů, ale pokud používáte prověřené pluginy, tak by měly být autorem velmi rychle opraveny. Ale každopádně doporučujeme před samotnou aktualizací vše kompletně zálohovat. Nový WordPress 2.9 můžete zatím stahovat zde (anglická verze), nebo aktualizovat přímo v administračním rozhraní WordPressu.

A pokud vás zajímá čeština pro WordPress 2.9, tak ta je sice už hotová, ale vzhledem k dalším změnám na poslední chvíli bude oficiálně vydána až během neděle či pondělí. Nechce se mi totiž všechno detailně kontrolovat v sobotu večer :-) A nechtěl bych, aby to vyznělo jako chlubení, ale myslím, že třeba překlad nového obrázkového editoru se nám moc povedl a jeho nápověda usnadní mnoha nepříliš zkušeným uživatelům práci s touto novou vymožeností WordPressu.

Nejoblíbenější hosting pro WordPress WEDOS.cz

2 komentáře u „Předvánoční WordPress 2.9 “Carmen” právě přichází“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *