WordPress 2.9 už se opravdu blíží – vychází první Release candidate (RC1)

Uplynuly téměř dva týdny od druhé betaverze a konečně to vypadá, že se během několika málo dní (do konce týdne) dočkáme finální podoby nového WordPressu 2.9, protože právě vyšel první tzv. Release candidate (RC1). Stahovat můžete přímo zde, nebo opět využít jednoduchého pluginu WordPress Beta Tester. Bohužel nám vývojáři moc radost neudělali, protože se toho změnilo více než dost (podrobný výpis změn), a to i v oblasti pro samotné uživatele.

Některé nové funkcionality byly na poslední chvíli upraveny (zatím spíše bohužel omezeny a vzhledem ke stávajícím problémům se objeví až v dalších verzích) a pro nás to znamená hlavně fakt, že bude třeba ještě zpětně upravit některé již publikované články, které měly sloužit jako průvodce novinkami WordPressu 2.9. Mezi nejdůležitější změny patří zejména odebrání koše pro nahrané soubory, změna funkcí pro použití náhledového obrázku v šabloně a úprava hromadné aktualizace pluginů (zde došlo spíše ke zlepšení). Dále se pak řešily drobné úpravy, např. zda otevírat defaultně náhled příspěvků a stránek ve stávajícím či novém okně, nebo jestli neudělat zcela jiný první příspěvek (s rozšířenou nápovědou o možnostech WordPressu), který se objeví po nové instalaci WordPressu (v češtině jde o příspěvek s názvem “Ahoj všichni”). A co bylo vlastně hlavním důvodem těchto pozdních změn? Příčinu asi hledejme v osobním setkání hlavních vývojářů se šéfem firmy Automattic (Matt Mullenweg), které vedlo k několika důležitým rozhodnutím (nejen pro WordPress 2.9, ale i do budoucna pro další verze).

A i když se původně neměly už měnit ani řetězce určené pro překlad, tak i tady se samozřejmě změny projevily a téměř hotovou češtinu tak bude třeba ještě trochu poupravit.

A jen pro zajímavost – takto to vypadá, když už zbývá vývojářům dořešit poslední problém (obrázek z dnešního rána).

WordPress 2.9 je skoro hotov!

Nejoblíbenější hosting pro WordPress WEDOS.cz

3 komentáře u „WordPress 2.9 už se opravdu blíží – vychází první Release candidate (RC1)“

  1. Hmm, vývojáři si zase pošpásovali nad společným kafem. :-D Jestli to není doladěné, stejně by to dopadlo jako s tím zvýrazňovačem syntaxe ve WordPressu 2.8, který byl hned v 2.8.1 zrušen. A je fakt, že když se mi poprvé kvůli téhle “vymoženosti” upravovaný soubor uložil komplet prázdný, vskutku jsem nejásala, nemluvě o pomalosti načítání a ukládání, tak holt raději pryč s nedodělky “včas”…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *