Druhá beta verze WordPressu 2.9 opravuje mnoho chyb

Pokud podrobně sledujete vývoj WordPressu, určitě jste si během posledních dvou týdnů všimli výrazného nárůstu aktivity vývojářů, kteří už nevyvíjí žádné nove funkce, ale opravují mnoho nahlášených chyb. Výsledkem je pak oficiální vydání druhé beta verze WordPressu 2.9, kterou si můžete stáhnout přímo zde, nebo použít příjemný plugin WordPress Beta Tester, který to vše zařídí automaticky. Od této chvíle by se už také neměly měnit žádné řetězce určené pro překlady do jiných jazyků a můžeme tak konečně zkompletovat rozpracovanou češtinu pro WordPress 2.9. Vše, co se změnilo od první beta verze naleznete v podrobném přehledu, který ale stejně asi nikdo studovat nebude, takže si některé opravené problémy (týkající se zejména české verze) probereme časem v další části našeho seriálu o WordPressu 2.9. Každopádně jsem také nahlásil několik důležitých chyb, z nichž už byla většina schválena a opravena (jedna byla dokonce označena jako velmi důležitá).

5 thoughts on “Druhá beta verze WordPressu 2.9 opravuje mnoho chyb”

  1. Cos myslel tím “one man show”? Jinak pokud jde o nahlašování chyb, tak si na vývojáře rozhodně nemůžu stěžovat. Zpočátku tomu sice moc nevěří, ale většinou se k tomu časem přidá i někdo zkušenější, který to pořádně otestuje a pak je z toho hned závažná chyba :-) Většinou hlásím věci, které mě štvou když nefungují, nebo se to týká lokalizace. Jedna nahlášená chyba je tak hodinka práce – pořádně otestovat abych nebyl za hlupáka, popsat v angličtině, přidat nějaké logy a screenshoty…

  2. no, že češtinu vyvíjí jeden uzavřený tým. Ono jo nakonec nejlepší. Ale ani na forech jsem moc čechů neviděl.

  3. Občas se na fóru někdo z Česka objeví, ale není to nic moc. Podle mě jedou pokročilí uživatelé a programátoři přímo v angličtině a často ani u někoho nepoznám, že je to našinec. A jen BFU se snaží vysbírat střípky informací na českých webech.

    Ten náš tým zase až tak uzavřený není a brzy bude viset čeština dokonce přímo online, kde budou moci všichni jednoduše navrhovat případné změny a opravovat chyby. Jsem zvědav, kolik lidí si na to udělá čas :-) Ale dohlížet na to prostě někdo musí, nebo vznikne chaos. A je také určitě lepší jednotné české názvosloví, které se může používat v návodech a fórech.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *