Nový plugin: České služby

Postupně jsem shromáždil různé drobné funkce, které stále někdo potřebuje na svém webu, a už mě moc nebaví je pořád dokola nasazovat a spravovat (a v případě změn zase zpětně upravovat). A protože nejde o žádné speciální a složité funkce, tak přišla na řadu myšlenka zdarma dostupného pluginu.

Zatím nejde o žádné profesionální řešení, ale pouze jsem se pokusil zkombinovat dohromady různé (ale docela často používané) funkce do jednoho pluginu (s možností jednoduchého nastavení pro uživatele). Snažil jsem se plugin ještě před zveřejněním vyzkoušet a nasadit na několik webů, takže by měl fungovat bez větších problémů, ale určitě se nějaká chyba najde. Ani kvalita kódu není zcela ideální, ale časem se to snad zlepší (stále rozmýšlím vhodný obecný koncept celého pluginu). Považujte tedy prosím aktuální verzi (0.1) zatím raději jako testovací (beta).

Cílem pluginu je hlavně usnadnit integraci různých českých služeb do WordPressu. Zatím sice plugin obsahuje pouze několik jednoduchých funkcí, ale třeba se časem ještě rozroste. Najdete ho přímo v oficiálním adresáři pod názvem České služby, takže ho bude možné snadno aktualizovat přímo prostřednictvím administrace WordPressu.

Co tedy zatím umí (podrobnější návody časem doplním)?

 • WooCommerce: Ověřeno zákazníky (Heureka.cz)
 • WooCommerce: Měření konverzí (Heureka.cz)
 • WooCommerce: Měření konverzí (Sklik.cz)
 • WooCommerce: Doprava (Uloženka.cz)

České služby (administrace)

Verze 0.2 (23. března 2015) přinesla kromě oprav také následující nové funkce:

 • WooCommerce: Měření konverzí (Srovname.cz)
 • WooCommerce: Možnost změny objednávek pro dobírku (podrobnosti)

Verze 0.3 (15. května 2015) doplnila následující funkce:

 • WooCommerce: XML feed (Heureka.cz)
 • WooCommerce: Omezení nabídky dopravy, pokud je dostupná zdarma

V nejbližsí době bude patrně doplněna ještě podpora platební brány PaySec pro WP eCommerce. Pro všechny uvedené funkce už také existuje několik různých placených pluginů, které toho umí patrně mnohem více. Ale pro mnoho (nejen začínajících) uživatelů by se zdarma dostupný plugin třeba mohl hodit alespoň na vyzkoušení.

České služby (Uloženka)

Zveřejnění pluginu zdarma má sice i mnoho nevýhod, ale chtěl jsem tímto způsobem také trochu podpořit myšlenku opensource. A když zdarma poskytnu nějakou část zdrojového kódu, tak se třeba někdo přidá a doplní tam nějakou zajímavou funkci, navrhne optimalizaci (vždy existuje nějaké lepší řešení) nebo alespoň nahlásí či rovnou opraví (pokud umí programovat) chybu, na kterou během práce s pluginem narazil. Proto je plugin také dostupný pro Github, který případnou spolupráci výrazně usnadňuje a lze tam snadno hlásit chyby (Issues) a navrhovat jejich řešení (Pull requests).

Chtěl bych tak vlastně trochu vyzkoušet, do jaké míry je možná společná tvorba nějakého pluginu v českém prostředí. Pokud budou reakce pozitivní, tak jsem připraven doplňovat další funkce pro různé české služby, které mám za mnoho let práce s WordPressem zatím jenom uložené v šuplíku. Ideálním výsledkem by byl ale plugin, který bude odrážet zkušenosti mnoha různých programátorů.

Ideální český hosting pro český WordPress je CZECHIA.CZ

85 komentářů u „Nový plugin: České služby“

 1. Zdravím, plánujete implementaci platného kódu pro měření konverzí? S nynějším kódem jej heureka nenachází a pode jejich návodu kód, který se zobrazuje ve zdrojovém kódu nesouhlasí ani s jedním předepsaným kódem :-(

 2. po instalaci pluginu české služby na xampp jsem plugin – záložku nenašel, asi je chyba u mne, ale kde?
  Díky Luboš

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *