Nový plugin: České služby

Postupně jsem shromáždil různé drobné funkce, které stále někdo potřebuje na svém webu, a už mě moc nebaví je pořád dokola nasazovat a spravovat (a v případě změn zase zpětně upravovat). A protože nejde o žádné speciální a složité funkce, tak přišla na řadu myšlenka zdarma dostupného pluginu.

Zatím nejde o žádné profesionální řešení, ale pouze jsem se pokusil zkombinovat dohromady různé (ale docela často používané) funkce do jednoho pluginu (s možností jednoduchého nastavení pro uživatele). Snažil jsem se plugin ještě před zveřejněním vyzkoušet a nasadit na několik webů, takže by měl fungovat bez větších problémů, ale určitě se nějaká chyba najde. Ani kvalita kódu není zcela ideální, ale časem se to snad zlepší (stále rozmýšlím vhodný obecný koncept celého pluginu). Považujte tedy prosím aktuální verzi (0.1) zatím raději jako testovací (beta).

Cílem pluginu je hlavně usnadnit integraci různých českých služeb do WordPressu. Zatím sice plugin obsahuje pouze několik jednoduchých funkcí, ale třeba se časem ještě rozroste. Najdete ho přímo v oficiálním adresáři pod názvem České služby, takže ho bude možné snadno aktualizovat přímo prostřednictvím administrace WordPressu.

Co tedy zatím umí (podrobnější návody časem doplním)?

 • WooCommerce: Ověřeno zákazníky (Heureka.cz)
 • WooCommerce: Měření konverzí (Heureka.cz)
 • WooCommerce: Měření konverzí (Sklik.cz)
 • WooCommerce: Doprava (Uloženka.cz)

České služby (administrace)

Verze 0.2 (23. března 2015) přinesla kromě oprav také následující nové funkce:

 • WooCommerce: Měření konverzí (Srovname.cz)
 • WooCommerce: Možnost změny objednávek pro dobírku (podrobnosti)

Verze 0.3 (15. května 2015) doplnila následující funkce:

 • WooCommerce: XML feed (Heureka.cz)
 • WooCommerce: Omezení nabídky dopravy, pokud je dostupná zdarma

V nejbližsí době bude patrně doplněna ještě podpora platební brány PaySec pro WP eCommerce. Pro všechny uvedené funkce už také existuje několik různých placených pluginů, které toho umí patrně mnohem více. Ale pro mnoho (nejen začínajících) uživatelů by se zdarma dostupný plugin třeba mohl hodit alespoň na vyzkoušení.

České služby (Uloženka)

Zveřejnění pluginu zdarma má sice i mnoho nevýhod, ale chtěl jsem tímto způsobem také trochu podpořit myšlenku opensource. A když zdarma poskytnu nějakou část zdrojového kódu, tak se třeba někdo přidá a doplní tam nějakou zajímavou funkci, navrhne optimalizaci (vždy existuje nějaké lepší řešení) nebo alespoň nahlásí či rovnou opraví (pokud umí programovat) chybu, na kterou během práce s pluginem narazil. Proto je plugin také dostupný pro Github, který případnou spolupráci výrazně usnadňuje a lze tam snadno hlásit chyby (Issues) a navrhovat jejich řešení (Pull requests).

Chtěl bych tak vlastně trochu vyzkoušet, do jaké míry je možná společná tvorba nějakého pluginu v českém prostředí. Pokud budou reakce pozitivní, tak jsem připraven doplňovat další funkce pro různé české služby, které mám za mnoho let práce s WordPressem zatím jenom uložené v šuplíku. Ideálním výsledkem by byl ale plugin, který bude odrážet zkušenosti mnoha různých programátorů.

Ideální český hosting pro český WordPress je CZECHIA.CZ

90 komentářů u „Nový plugin: České služby“

 1. Admin: co se týká nového feedu pro zboží, tak v současném chybí kořenová značka XML feedu viz první povinný bod, jinak je feed ok. Bude toto doplněno? Díky 2. @Martina: To už je myslím dávno opraveno. Jen jsem se ještě nedostal k dokončení nové verze :-( Stáhněte si prosím nejnovější verzi 0.5-alpha (zde), mělo by to bez problémů fungovat.

 3. Zdravím, bude v nové verzi taktéž avizovaná podpora platební brány PaySec pro WP eCommerce? Předem díky, Jirka

 4. Dobrý deň,

  nainštalovala som si modul, chcela som sa zaregistrovať na Heureka.cz. Vložila som tajný kód (tak to nejak volajú) na overovanie zákazníkov a pri zadávaní v objednávke keď som skúšala, či mi to nejak ovplyvnilo e-shop mi vyhodilo chybu, že neznámy API klíč a vyšlo tam to číslo z toho kódu. Objednávka sa síce uložila, ale v stave čaká na platbu, no zákazníkov to pletie. modul som radšej deaktivovala. neviete mi poradiť, čo bolo zle? priznám trochu tomu systému heureky nerozumiem. Chcú odo mňa URL feed xml – no vôbec neviem, kde ho mám hľadať. môžete mi poradiť?

  ďakujem Alica

 5. @jirka: Zmiňovanou platební bránu používám, ale zatím nebyl čas ji generalizovat pro obecné použití a doplnit ji do pluginu.

  @Alica: Zatím nikdo problémy nehlásil, ale nemohl by být problém v tom, že máte slovenský eshop a registrovaná jste na české verzi Heureky? Plugin to řeší automaticky a pokud je eshop nastaven na slovenštinu, tak kontroluje API klíč ze slovenské verze Heureky. Nebo prosím pošlete přístupy, zkusím se na to podívat.

  URL adresu feedu najdete v menu WooCommerce – Nastavení – záložka České služby – zde musíte aktivovat XML feedy a následně se nahoře objeví další záložka “XML feedy”, kde najdete vše potřebné.

 6. @Alica: Nevím, jak to přesně u Heureky funguje, ale myslím, že bude problém s tím, abyste odesílala slovenské popisy zboží do české verze. Počítá s tím i plugin České služby a pro slovenské eshopy automaticky kontroluje API klíče ze slovenské verze Heureky. V pluginu to můžete natvrdo změnit na řádku 31:

  $overeno = new HeurekaOvereno( $api, HeurekaOvereno::LANGUAGE_SK );

  změníte na:

  $overeno = new HeurekaOvereno( $api );

  Ale nevím, zda to bude stačit, raději bych se zaregistroval na slovenské verzi Heureky :-)

 7. Ešte mám otázku. mám v eshope duálne ceny – eur, czk. keď si dám zobraziť subor xml sú tam ceny v eur. neviete mi poradiť ako to urobiť aby to ťahalo pre heureka.cz v czk mene?

  ďakujem Alica

 8. @Alica: Přepínání měny mi v odkazovaném eshopu nějak nefunguje, ale je to zajímavý nápad. Zatím je brána pouze zadaná cena, ale mohli bychom to rozšířit i o další feedy na základě zvolených měn. Jaký používáte plugin na další měny? Založil jsem na to issue, podrobnosti prosím přímo tam.

 9. len teraz som zistila, že mi to prepínanie nefunguje správne. zvláštne, že na mojom pc to ide v pohode, ale na tablete, telefóne alebo na inom pc to nejde. myslím, že mi to robí wp total3 cache. plugin je woocommerce – multi – currency – store. Platený.
  Napísala som Vám to aj na issue.

 10. Chcela som sa zapojiť na issue, no zadala som nesprávny meil a neprebehla žiadna verifikácia. Zaujímalo by ma, či by sa dali rozšíriť české služby aj o možnosť dvoch mien pre heureky.

  ďakujem Alica

 11. @Alica: Doplňte prosím všechny informace přímo na Github, musíte se tam nějak zaregistrovat, pokud to nevyšlo napoprvé, tak to zkuste se správným emailem, určitě to nějak půjde.

  Pokud ale používáte placený plugin WooCommerce Multi Currency Store, tak bohužel nemám moc možností, jak ho vyzkoušet a zda je možné ho napojit. Zatím plugin obsahuje základní podporu pro více měn pro dobírku a poštovné v rámci pluginu WooCommerce Currency Switcher, asi by šlo to rozšířit i o další feedy.

 12. ďakujem za info, z Heureky mi aj tak napísali, že web musí byť v češtine, s českou korunou, a český popis, takže mi je duálny systéme v tomto prípade nanič.

 13. Zdravím,
  podporuje modul automatické přenesení zásilek do ulozenky nebo je treba manualni export?
  Diky

 14. Tomáš: Napojení na API Uloženky je sice součástí pluginu, ale objednávky tam zatím odesílány nejsou. Ale neměl by být moc velký problém to doplnit. Mělo by to fungovat ihned po odeslání objednávky nebo až v případě, kdy objednávku schválíte ve WooCommerce jako odeslanou?

 15. Admin: Do systému by mělo být odesláno, když bude objednávka označena jako – zpracovává se.

 16. @Petr: Podrobnosti prosím přímo sem. Asi to ale nebude tak jednoduché, budeme muset rozlišovat dobírku a platbu předem? Možná by to nemělo fungovat automaticky, ale na základě nějakého tlačítka?

 17. Zdravím, mám takový problém. Když jsem si dala importovat XML produktů a zadala do heureky, tak mi napsali, že cena v xml se neshoduje s cenou na stránkách. Když jsem se na xml podívala, byly tam ceny bez DPH. Jak to mám změnit?

 18. @Renata: Stáhněte si prosím nejnovější verzi pluginu (zatím ještě stále nevyšla oficiálně), podrobnosti zde.

 19. Jak to vypadá s PPL parcelshop? Pokud na něm pracujete, mylsete prosím na to, že někteří řeší např. 40 objednávek denně a do PPL aplikace importují data pomocí csv souboru. Takže by se pobočka měla ukládat v custom field ve formátu např: KM10370200
  Poté půjde import nastavit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *