Nový plugin: České služby

Postupně jsem shromáždil různé drobné funkce, které stále někdo potřebuje na svém webu, a už mě moc nebaví je pořád dokola nasazovat a spravovat (a v případě změn zase zpětně upravovat). A protože nejde o žádné speciální a složité funkce, tak přišla na řadu myšlenka zdarma dostupného pluginu.

Zatím nejde o žádné profesionální řešení, ale pouze jsem se pokusil zkombinovat dohromady různé (ale docela často používané) funkce do jednoho pluginu (s možností jednoduchého nastavení pro uživatele). Snažil jsem se plugin ještě před zveřejněním vyzkoušet a nasadit na několik webů, takže by měl fungovat bez větších problémů, ale určitě se nějaká chyba najde. Ani kvalita kódu není zcela ideální, ale časem se to snad zlepší (stále rozmýšlím vhodný obecný koncept celého pluginu). Považujte tedy prosím aktuální verzi (0.1) zatím raději jako testovací (beta).

Cílem pluginu je hlavně usnadnit integraci různých českých služeb do WordPressu. Zatím sice plugin obsahuje pouze několik jednoduchých funkcí, ale třeba se časem ještě rozroste. Najdete ho přímo v oficiálním adresáři pod názvem České služby, takže ho bude možné snadno aktualizovat přímo prostřednictvím administrace WordPressu.

Co tedy zatím umí (podrobnější návody časem doplním)?

 • WooCommerce: Ověřeno zákazníky (Heureka.cz)
 • WooCommerce: Měření konverzí (Heureka.cz)
 • WooCommerce: Měření konverzí (Sklik.cz)
 • WooCommerce: Doprava (Uloženka.cz)

České služby (administrace)

Verze 0.2 (23. března 2015) přinesla kromě oprav také následující nové funkce:

 • WooCommerce: Měření konverzí (Srovname.cz)
 • WooCommerce: Možnost změny objednávek pro dobírku (podrobnosti)

Verze 0.3 (15. května 2015) doplnila následující funkce:

 • WooCommerce: XML feed (Heureka.cz)
 • WooCommerce: Omezení nabídky dopravy, pokud je dostupná zdarma

V nejbližsí době bude patrně doplněna ještě podpora platební brány PaySec pro WP eCommerce. Pro všechny uvedené funkce už také existuje několik různých placených pluginů, které toho umí patrně mnohem více. Ale pro mnoho (nejen začínajících) uživatelů by se zdarma dostupný plugin třeba mohl hodit alespoň na vyzkoušení.

České služby (Uloženka)

Zveřejnění pluginu zdarma má sice i mnoho nevýhod, ale chtěl jsem tímto způsobem také trochu podpořit myšlenku opensource. A když zdarma poskytnu nějakou část zdrojového kódu, tak se třeba někdo přidá a doplní tam nějakou zajímavou funkci, navrhne optimalizaci (vždy existuje nějaké lepší řešení) nebo alespoň nahlásí či rovnou opraví (pokud umí programovat) chybu, na kterou během práce s pluginem narazil. Proto je plugin také dostupný pro Github, který případnou spolupráci výrazně usnadňuje a lze tam snadno hlásit chyby (Issues) a navrhovat jejich řešení (Pull requests).

Chtěl bych tak vlastně trochu vyzkoušet, do jaké míry je možná společná tvorba nějakého pluginu v českém prostředí. Pokud budou reakce pozitivní, tak jsem připraven doplňovat další funkce pro různé české služby, které mám za mnoho let práce s WordPressem zatím jenom uložené v šuplíku. Ideálním výsledkem by byl ale plugin, který bude odrážet zkušenosti mnoha různých programátorů.

Ideální český hosting pro český WordPress je CZECHIA.CZ

90 komentářů u „Nový plugin: České služby“

 1. A ešte jednu vec som sa chcel opýtať. Teraz vlastne viem napríklad kategóriu Deti pre heureku zmeniť na detsky tovar.
  Dalo by sa to urobiť tak ze by som vedel zmeniť tieto kategórie jednotlivo pre každý produkt lebo napríklad v kategórii deti mám detsky montior ale aj GPS pre deti takže či by som potom vedel ešte tie kategórie špecifikovať pre jednotlivé produkty.Neviem či som to zrozumiteľne napísal.

 2. Zdravím,
  děkuji za skvělý plugin k používání. Bohužel mám problém s feedem pro zboží.cz,nezobrazují se mi ve výpisu zboží obrázky, ačkoliv ve feedu je vidím. Nějaká rada, jak to dát do kupy? :)

 3. Viktor Ježek: Ano, postupně bude doplněno. Prioritu zatím dostaly jiné funkce, zejména vylepšení XML feedů.

  Honza: Pokud feed obrázky obsahuje, tak bohužel netuším, kde by mohl být problém. Není v administraci Zboží.cz nějaká informace o problémech s importem obrázků? Zkuste prosím kontaktovat přímo jejich podporu, jestli je problém na straně feedu nebo třeba někde u nich.

 4. Ahoj,
  je možné nějak docílit toho aby se do XML feedu neexportovala jedna určitá kategorie?

  Děkuji

 5. Dobrý den, mockrát děkuji za super plugin. Chtěl bych se zeptat, zda jde nějakým způsobem nastavit pro Uloženku a DPD možnost dopravy za poplatek (do určité částky) a od určité částky dopravu zdarma. Kromě vašeho pluginu ostatní možnosti mám v Table Rate, kde mám pro více dopravců udělány obě možnosti. V tuhle chvíli, pokud bych objednávka už spadá do kategorie zdarma, tak mi vyskočí varianty dopravy z table rate, které jsou zdarma a následně uloženka a dpd za poplatek. Děkuji za odpověď! Jakub

 6. Dobrý den, dva dotazy: xml feedy se aktualizují jednou denně. V kterou dobu? A druhá otázka: Zboží.cz bude za pár dní přecházet na nový způsob stahování feedů. Víte o tom a plánujete případnou aktualizaci pokud stávající feed nevyhovuje? Předem velmi děkuji za odpověď. Jinak jsem měl s pluginem problém, ale ve verzi 0.5-alpha funguje zdá se perfektně. Moc děkuji za tento plugin…

 7. Dobrý den,
  mám pár dní aktivovanou verzi 0.5 a na každé stránce webu se mi v horní polovině zobrazuje tento nápis: “[heureka-recenze-obchodu]”.
  Jak ho mohu zbavit, aby mi nenarušoval obsah webu?
  Děkuji za radu a pomoc.

 8. Jakub: Jaký plugin konkrétně používáte? Našel jsem např. WooCommerce – Table Rates, ale jsou i další. Každopádně je to dobrý nápad, něco takového bychom podporovat mohli, určitě by to mnozí uživatelé mohli použít.

  Marcel: Aktualizují se v době aktivace pluginu (+ přibližně 24 hodin, podle toho, kdy se spustí interní cron). O žádném novém způsobu stahování souborů ze strany Zbozi.cz nevím a nic jsem ani nenašel, ale pokud máte nějaké informace, tak sem s nimi, ať může být plugin případně upraven :-)

  Pavel: Tak s tím jsem se ještě nesetkal, ale je možné, že tam je nějaká chybka nebo nekompatibilní plugin/šablona. Případně se prosím ozvěte.

 9. Dobrý den,
  děkuji za super plugin. Mám e-shop, kde je cca 1 % bazarového zboží. Heuréka vyžaduje, aby ve feedu byl tag bazar. Lze ho nějak do feedu zakomponovat?

  Předem děkuji.

 10. Ještě doplňuji, že se má jednat o tag: bazar. Může mi prosím někdo poradit? Dííííík

 11. Martina: Zatím nikoli, ale během několika dní bych to chtěl doplnit. Provizorně zatím můžete produkty (nebo celou kategorii) odebrat z feedu, aby to nezpůsobovalo problémy.

 12. @ADMIN

  Děkuji za odpověď. Používám tenhle Table Rate – http://codecanyon.net/item/table-rate-shipping-for-woocommerce/3796656, ale to je jedno, ve woocommerce mám zaškrtnuté pro shipping method jak Table Rate, tak i Uloženku a DPD, a pokud bych chtěl nabízet dopravu zdarma nad určitou částku a zároveň mít možnost aby si zákazník sám vybral přepravce a způsob doručení, tak nevím, jak bych nastavil, aby i cena za dopravu pro Uloženku a DPD byla 0,- Kč, což věřím, že by hodně lidí uvítalo. Pokud by tato možnost byla, bude to skvělé. Díky moc ještě jednou za super plugin!

 13. Zdravím, chci se zeptat jak to vypadá s vývojem. Chci doplnit, že vzhledem k tomu, že např. takovou Zásilkovnou můžete zasílat za rozumné peníze jen balíky do 5ti KG, bylo by vhodné (a to i u uloženky) mít možnost změnit cenu dopravy při různých cenách či váhách objednávky. Kdyby to někdo byl schopen udělat, zaplatím. petr.cernansky@gmail.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *