České služby: Heureka XML feed

Plugin České služby už po několika měsících existence aktivně používá více než 60 různých webů, takže nastal čas doplnit některé další jednoduché funkce, např. XML feed pro Heureka.cz (WooCommerce).

XML feed pro Heureka.cz sice původně nebyl na pořadu dne, protože zbožové porovnávače osobně moc nepoužívám, ale ozval se Jaroslav Šilha, který jeho vývoj sponzoroval a nová funkce tak mohla být vcelku rychle zprovozněna. Zatím sice nepodporuje některé možnosti nastavení, které naleznete v placených pluginech, ale pro mnohé drobné obchody snad bude toto řešení dostačující a další funkce budou postupně doplňovány.

Plugin je dostupný zdarma přímo v oficiálním adresáři WordPressu a nainstalovat ho můžete přímo prostřednictvím administrace (aktivovat můžete pouze funkce, které opravdu potřebujete).

Nové funkce pro České služby 0.3 (kompletní přehled naleznete zde):

 • WooCommerce: XML feed (Heureka.cz)
 • WooCommerce: Omezení nabídky dopravy, pokud je dostupná zdarma

Nezapomeňte prosím, že je plugin stále ještě v testovací fázi, takže se mohou vyskytnout problémy či chyby (i když ho na několika webech bez problémů používám), za které se předem omlouvám. Pokud si všimnete nějakého problému, tak se prosím ozvěte přímo v místním fóru, programátoři pak mohou použít třeba GitHub. Zatím sice nikdo žádnou novou funkcí nepřidal (ani neopravil), ale pořád doufám :-)

Ideální český hosting pro český WordPress je CZECHIA.CZ

47 thoughts on “České služby: Heureka XML feed”

 1. Lukáš Mahr: Varianty už jsou nově podporovány, vyzkoušet můžete nejnovější verzi 0.5-alpha, které je ke stažení zde.

  Lucie Vrkotová: Díky :-)

  Veronika: CATEGORYTEXT můžete nově uvést pro každou kategorii i samostatný produkt, , vyzkoušet to můžete v nejnovější verzi 0.5-alpha, které je ke stažení zde. Pokud máte pro zboží dostupný EAN kód, tak ho můžete zadat např. do pole SKU (Katalogové číslo) a potom v nastavení feedu (menu WooCommerce – Nastavení – záložka České služby – XML feed) se do pole “Podpora EAN” zadá hodnota SKU. Ve verzi 0.5-alpha už ale můžete mít i vlastní políčko mimo katalogové číslo.

  Anna: Pro synchronizaci s Excelovým souborem bude třeba patrně doprogramovat nějaké napojení, nešlo by mít data třeba někde jinde (např. Google Docs), aby se to usnadnilo? Pokud máte zájem, tak se prosím ozvěte. Pro napojení na Heureku by měl stačit právě plugin České služby.

 2. Jakub Lukeš: Problém se stále objevuje? Zkuste prosím použít nejnovější verzi 0.5-alpha, které je ke stažení zde. Mnoho drobných problémů tam bylo opraveno.

  max: Díky :-)

  ad 1) Pokud jde o EAN, tak ho musíte mít nejdříve pro každý produkt dostupný (číslo u čárového kódu). Potom ho můžete zadávat buď do nějakého vlastního políčka nebo přímo jako katalogové číslo (SKU). Během několika dní bude nové políčko součástí pluginu (sledovat pokrok můžete zde). Potom to ještě musíte potvrdit v nastavení feedu (menu WooCommerce – Nastavení – záložka České služby – XML feed) se do pole “Podpora EAN” zadá hodnota SKU.

  ad 2) Dodací dobu upravíte v nastavení feedu (menu WooCommerce – Nastavení – záložka České služby – XML feed), kde do políčka “Dodací doba” uveďte příslušné číslo. Pokud to máte nastavené, ale stále se objevuje chyba, tak tam je nějaká chyba, zadal jsem to k prověření, díky!

 3. Ahoj,
  je možné nějak jednoduše docílit (třeba i zásahem do kódu)
  aby se v xml feedu pro heureku neobjevovaly produkty z určité kategorie?

  Děkuji

 4. Ladislav: Ano, vynechávání zvolených kategorií je nově podporováno, vyzkoušet můžete nejnovější verzi 0.5-alpha, která je ke stažení zde.

 5. Skvělé už jsem to našel,
  nejnovější verzi jsem už měl nainstalovanou, ale nenapadlo mě to hledat přímo u kategorií.
  Super děkuji!

 6. Tak ať dělám co dělám, plugin naistaluji, ale nikde ho nenajdu. prostě ho vidím jen v pluginech ale nemohu ho nikde nastavovat :(

 7. Zdravím, nejnovější verzi pluginu jsem si v pohodě nainstaloval, nastavil, pojmenoval jsem kategorie a následně jsem aktivoval samotný XML feed. Po překliknutí na záložku XML feed, kde se má na odkazu zobrazovat XML feed, se mi ale načte stránka, která mi píše fatal error na řádku 275…. nevíte, kde by mohl být problém? :/ Díky moc předem

 8. Patrik: Ajaj :-( Můžete sem dát celou chybovou hlášku? Používáte nejnovější 0.5-alpha? Používáte nějaké nastavení pro výrobce?

 9. Zdravím,

  Nejnovější verze mi hází ento error:
  Fatal error: Call to undefined method WC_Product_Variation::get_variation_description() in /srv/www/noriapumpy.cz/web/www/eshop/wp-content/plugins/ceske-sluzby-master/includes/class-ceske-sluzby-xml.php on line 800

  Neměl jsem zatím čas to podrobněji zkoumat, ale zkusím udělat nějaký debug a najít příčinu.

 10. mahrsoft: Díky za info, zatím mě nenapadá, s čím by mohl být konkrétně problém. Jaké používáte verze PHP, WooCommerce a WordPressu? Kde se chyba konkrétně zobrazuje?

 11. Zdravím,

  mám stejný problém jako Veronika, Jakub Lukeš a další. Můžete někdo poradit, jak se to dá řešit? Když se kouknu na Heureku jak má Feed vypadat, tak to je uplně jinak sestavené. Zkoušel jsem všechny možné nastavení a nic, pořád to generuje texty bez tagů.

 12. Zdravím, mám problém s vygenerovaným XML feedem tímto pluginem. Píše mi to chybovou hlášku: error on line 3 at column 114: Extra conent at the end of document:

  Nevíte někdo, co s tím?

 13. admin: Hezký den. Mám staženou novou verzi, ale ta, si myslím, nepomohla. Ale podařilo se mi problém vyřešit, byť sám přesně nevím, kde byl problém. Zkoušel jsem experimentovat s nastavením produktů a po té, co jsem je refreshnul (dal jako nezvěřejněné a opětovně publikoval) tak se vše dalo do pořádku a XML feed už se načítá. Už jen doufat, že se chybová hláška nebude opakovat.

  Měl bych ale jednu otázku- a to sice, pokud mám více produktových obrázků, které pokládám za důležité, jak je přidat do feedu? Lze to přidat jako IMGURL_ALTERNATIVE (1,2…) jak specifikuje Heureka ve své nápovědě? Pokud ano, jak ?

  Díky moc předem.

 14. Patrik Fuska: Možná jste tam neměl něco nastaveného tak, jak to plugin předpokládá. Pokud by se to opakovalo, tak bych uvítal, pokud se ozvete, abych se na to mohl podívat. Může to být nějaká chybka, která by šla snadno ošetřit i pro ostatní…

  Element IMGURL_ALTERNATIVE plugin zatím nepodporuje, ale přidám to tam, nemělo by to být nic složitého. Spíše přemýšlím, jak to nejlépe implementovat a zda je potřeba to ručně nastavovat? Nestačilo by použít nastavenou galerii u konkrétního produktu? Podrobnosti prosím přímo sem, ať v tom máme trochu pořádek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *