Původně měla být kompletně kontrolována funkčnost odkazů, tedy i to, zda cílová stránka opravdu existuje (a nehlásí chybu 404). Nakonec ale byla kvůli problémům celá funkce okleštěna na základní kontrolu správnosti zadaného odkazu.
Z původně navržené funkce se tedy stala spíše drobnost, která je přesto stále propagována jako jedna z hlavních uživatelských novinek ve WordPressu 4.6 (měl by se oficiálně objevit už během zítřka).
Občas se sice s nějakým špatným odkazem na webu ještě setkám, ale už je to poměrně málo časté. Uživatelé se postupně naučili s odkazy pracovat a často je po vložení ještě ručně kontrolují. Každopádně by měla nová funkce odfiltrovat různé chyby, kdy špatně zkopírujete nebo upravíte URL adresu.
Když jsem ale zkoušel některé oblíbené uživatelské chyby, tak jsou výsledky dost rozporuplné. Pokud vložíte pouze část URL adresy (bez úvodního písmena, poměrně častá chyba), např. ttp://www.separatista.net
, tak to není považováno za problém, ale dvakrát vložený protokol už ano, např. http://https://www.separatista.net
. Patrně jsou ošetřeny i některé další možnosti, jako problematický je občas označen třeba localhost
, takže bude muset odkaz patrně obsahovat funkční doménu (tedy i s nějakou koncovkou za tečkou). Ale nevím, http://localhost/test
je považováno za chybu, zatímco ttp://localhost/test
naopak vyhodnoceno jako správný odkaz :-) Uvidíme, asi to bude chtít ještě trochu doladit.
Když si budete chtít “špatný” odkaz přesto ponechat, tak můžete doporučení bez obav ignorovat, odkaz bude ve vizuálním editoru pouze označen červeným tečkovaným rámečkem.
Pokud ale chcete odkazy opravdu pořádně kontrolovat, tak budete muset nadále používat některý z dostupných pluginů, např. Broken Link Checker nebo WP Broken Link Status Checker. Pokud používáte nějaký další plugin s podobnými funkcemi, tak se o něm neváhejte zmínit do komentářů, díky!
Nejoblíbenější hosting pro WordPress WEDOS.cz
Omlouvám se, ale nějak se mnou nemluví word.
Je to tím, že mám word7? Mám si koupit word 10-?
S úctou Davidová