Budoucnost administrace WordPressu

Budoucnost administrace WordPressu?

Vývojáři pomalu dokončují WordPress 3.6 (brzy by měla vyjít první beta verze) a nedávno se objevil zajímavý “tajný” plugin s kódovým označením MP6, na němž se kromě vývojářů podílí i sám zakladatel Matt Mullenweg, takže můžeme začít spekulovat o chystaných změnách v administraci, která by to už možná trochu potřebovala. Plugin vyžaduje aktuální vývojářskou verzi WordPressu 3.6 (můžete použít např. plugin WordPress Beta Tester) a hned po jeho aktivaci se bez dalšího nastavování změní vzhled celé administrace. Osobně se mi nové barevné schéma moc líbí, takže doufám, že se dočkáme už třeba ve WordPressu 3.7.

15 thoughts on “Budoucnost administrace WordPressu?”

 1. Dobrý den hledám někoho kdo by mi poradil ohledně pluginu wp-symposium
  potřeboval bych poradit s překladem do češtiny. Zabývám se wordpress již delší dobu a nenašel jsem člověka který by mi poradil. Předem děkuji za každou radu :-) Jsem vaším fanouškem!

  S pozdravem Jan Mairinger

 2. Zdravím, nainstaloval jsem si doporučovaný plugin WordPress Beta Tester a přesto mi nejde provést aktualizace na aktuální vývojářskou verzi WordPressu 3.6 (nabízí se mi jen aktualizace na wordpress-3.5-latest). Nevíte v čem může být problém? Je toto možné provádět také na české verzi WordPressu, nebo je vyžadována jen základní anglická mutace? Díky

 3. Jan Mairinger: Ozvěte se na email nebo do našeho fóra, zkusíme to nějak vyřešit, pokud je plugin alespoň trochu připraven pro lokalizaci.

  Petr Charousek: Fungovat by to mělo bez problémů i s českou verzí. Nejdříve musíte ale v menu Nástroje – Beta Testing zvolit “Bleeding edge nightlies” a a potvrdit uložením. Pak už můžete jenom aktualizovat v menu Nástěnka – Aktualizace a doufat, že bude všechno fungovat :-)

  Mimochodem, vývoj pluginu MP6 stále průběžně pokračuje (nedávno vyšla verze 1.0) a vzhledem k tomu, že došlo k redesignu hlavního webu WordPress.org ve velmi podobném duchu, tak bych se odvážil tipnout, že nás čeká ve WordPressu 3.7 velká (grafická) změna administrace a můžete si začít pomalu zvykat…

 4. Separatista: Díky moc, to zabralo. Taky jsem si mohl všimnout, že každy plugin má povětšinou nějaké to nastavení ;-)

 5. Díky za článek. Váš blok jsem objevil díky pluginu – česká podpora WordPressu. S WordPressem teprve začínám. Dlouhé roky jsem využíval Blogger a jen nedávno jsem přešel na WordPress. Zkusil jsem Váš postup. To jest, po záloze mého blogu, jsem nainstaloval plugin WordPress Beta Tester, aktivoval jsem ho a v nástrojích jsem to přepnul na “Bleeding edge nightlies” a ono nic. Vůbec nic se nezměnilo. Čím to může být? Mám zakoupený hosting na Endoře.

 6. malé srdce: Díky! Po provedení nastavení je ještě třeba WordPress aktualizovat v menu Nástěnka – Aktualizace. Samotné nastavení pouze upřesňuje na jakou verzi se bude případná aktualizace provádět.

 7. Separatista: Díky za radu! Udělal jsem to. A nyní tam mám napsané, že používám vývojářskou verzi WordPressu (3.6-beta3-24298). Jenže, kromě toho se vůbec nic v administraci nezměnilo:-)

 8. Na kdy odhadujete uvedení nové ostré verze WP (tedy 3.6)?
  Předem díky za kvalifikovaný odhad. PJ

 9. malé srdce: Ano, v samotném WordPressu 3.6 se toho v administraci moc nemění. Pokud chcete vyzkoušet nový návrh administrace (patrně se objeví ve WordPressu 3.7), tak musíte nainstalovat a aktivovat plugin MP6 zmiňovaný v článku.

  Pavel Jílek: Tak to je sázka do loterie :-) Původně měl WordPress 3.6 vyjít koncem dubna, potom 20. května a teď to vypadá, že se už konečně blíží RC1, takže bych to ještě viděl tak na dva týdny, tedy oficiální vydání kolem 5. června 2013. Ale jestli se ještě objeví nějaký problém, tak se může vše zase trochu posunout…

 10. Pavel Jílek: Tak problém se nakonec objevil, a to docela zásadní. Grafické rozhraní pro formáty příspěvků bylo nakonec odebráno, takže se muselo mnoho věcí předělat. Stále jsme tedy v očekávání první RC verze a tedy i oficiální datum vydání se posune někam do první poloviny července.

  P.S. Velmi brzy (možná už dnes) asi také vyjde ještě WordPress 3.5.2, který opravuje některé chyby a bezpečnostní problémy.

 11. Dobrý den,
  a prosím vás bude i nadále možnost volby mezi galerií, obrázkem,video, hudbou, atd. jako tomu bylo doposud s grafickým prostředím?

 12. Pingback: Separatista
 13. Pingback: Separatista

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *