WordPress oslaví 10 let od svého vzniku

V pondělí 27. května 2013 uplyne 10 let od chvíle, kdy byla oficiálně vydána první verze WordPressu 0.70 (můžete si projít přehled starších verzí). Matt Mullenweg a Mike Little jednoduše převzali kód existujícího blogovacího systému b2 (opensource), vydali se s vývojem trochu jinou cestou a po deseti letech je WordPress nejpoužívanějším redakčním systémem na světě. Asi nemá cenu k tomu psát něco víc. Na různých místech se uskuteční setkání uživatelů a vývojářů a pokud vím, tak se něco chystá i v Praze, takže pokud máte čas a chuť, tak se neváhejte připojit a pořádně to oslavit. A jen pro zajímavost – s jakou verzí WordPressu jste začínali? :-)

9 komentářů u „WordPress oslaví 10 let od svého vzniku“

 1. Verze 2.7 – první polovina roku 2009.
  Čest a slávu autorům! A všem, kdo dali nespočetné hodiny do vývoje pluginů a ty pak pak nabídli zdarma k užívání.

 2. Já začínal s WP někdy na začátku roku 2009, ani nevím jaká to byla už verze. Nevíš? Ale zastavil jsem se na verzi 3.3. Všechny další updaty jsem vynechal, protože tahle verze obsahuje vše, co potřebuji :).

  Deset let je dlouhá doba, musí to být pro ně úplná srdcovka…

 3. Také se podělím, můj první WordPress měl šablonu Kubrick a podle freehostingu, na který se mi podařilo obnovit heslo, to podle data registrace byla verze 2.6 nebo 2.7 – takže mé první setkání s bude letos teprve 5 let.

 4. Jsem docela divnej… Začínal jsem s drupalem 7 a na WordPress jsem přesedlal s verzí 3.3.2 (pokud mne pamět neklame). Jsem docela mladý, tak se nedivte :D

 5. Oficiálně od 23.12.2007, když už mi nestačilo bloguje.cz (to se desátého výročí wordpressu nedožilo) a začínala jsem tuším kolem verze 2.3.1.

  Teď už mám 3.5.1, ale šablonu mám ještě prapůvodní z roku 2007 a pořád maká

 6. Já do všeho skočila po hlavě, po pokusech s redakčním systémem RS2 to byl WordPress 2.6. Takže vlastně taky nejsem zas až takový pamětník. :-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *