Čeština pro WordPress 3.5.2

Před týdnem vyšla druhá opravná a bezpečnostní verze WordPress 3.5.2 (společně se čtvrtou beta verzí chystaného WordPressu 3.6). Oficiální čeština vychází až dnes a obsahuje několik změn, zejména lokalizaci nové verze pluginu Akismet 2.5.8. Doporučujeme s automatickou aktualizací neotálet (opraveno bylo mnoho bezpečnostních chyb), případně si můžete stáhnout kompletní instalační balíček. A pro zajímavost, počet stažení české verze WordPressu 3.5.x už překročil hodnotu 94 tisíc. Aktuální česká verze by se měla automaticky nabídnout, i když jste už dříve aktualizovali na anglickou verzi WordPressu 3.5.2. Pokud se objeví nějaké problémy, tak se prosím ozvěte přímo do komentářů.

8 thoughts on “Čeština pro WordPress 3.5.2”

  1. Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli už to někdo nainstaloval a funguje mu to bez problému? Díky za info.

  2. Michal Stanke: Bohužel, dva roky nám trvalo “vydupat” si vůbec aktuální průběžné statistiky. Funguje to tak, že se můžeme kdykoliv podívat do aktuální statistiky (vidíme tam i počty všech ostatních lokalizací), ale žádnou historii nevidíme. Každopádně zkusíme přichystat nějaký souhrnný článek a porovnání s dalšími lokalizacemi těsně před vynulováním (tedy před oficiálním vydáním WordPressu 3.6). Aktuálně má čeština necelých 99 tisíc, polština 209 tisíc a slovenština 21 tisíc.

    Michal: Ano, vše funguje bez větších problémů.

    Pavel Říha, Lubo: Opraveno, díky za upozornění! Ještě nevím, co bylo přesně příčinou problému (možná hosting), ale odkazujeme vždy na oficiální soubor s češtinou na webu cs.wordpress.org a tentokrát si s tím odkazem web nějak neporadil…

  3. A protože patrně během dneška konečně vyjde WordPress 3.6 a vynuluje se nám tak počítadlo stažení, tak dodávám aktuální informaci, že počet stažení české verze WordPressu 3.5.x aktuálně přesáhl 108 tisíc.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *