Čeština pro WordPress 4.1.1

Čeština pro WordPress 4.1.1 vychází bohužel až měsíc po originální anglické verzi (opravná aktualizace), ale zároveň už se s předstihem pomalu pracuje na překladu chystaného WordPressu 4.2 (řetězce nejsou ještě dostupné online), aby se konečně podařilo zprovoznit české lokalizační balíčky.

Nově bylo pro WordPress 4.1.1 přeloženo cca 30 řetězců a opět se podařilo přepsat a doplnit některé dlouhé části nápovědy (např. pro nástroje). Mimochodem, používáte někdo převodník rubrik a štítků nebo to byla zbytečná práce? :-) Čeština se tak dostala přes hranici 90 % pro administrační část a podařilo se nahlásit vývojářům i několik chyb, které snad budou brzy opraveny.

WordPress 4.1.1 - Nápověda pro nástroje (čeština)

Pokud používáte nejnovější WordPress 4.1.1, tak si aktuální české verze v administraci možná ani nevšimnete a pokud ji chcete vyzkoušet, musíte použít menu Nástěnka – Aktualizace a kliknout na tlačítko “Přeinstalovat aktuální verzi”. Česká verze pro WordPress 4.1.1 byla vydána zejména pro nové uživatele, aby byl dostupný kompletně lokalizovaný instalační balíček v aktuální verzi. A také pro uživatele, kteří potřebují aktualizovat ze starších verzí a bez aktuální české verze by se jim zatím objevila pouze možnost aktualizace na nejnovější anglickou verzi.

Češtinu pro WordPress 4.1.1 můžete stáhnout přímo na oficiálním webu, případné chyby a problémy prosím neváhejte nahlásit třeba na našem fóru.

Ideální český hosting pro český WordPress je CZECHIA.CZ

2 thoughts on “Čeština pro WordPress 4.1.1”

 1. Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat, máme aktuální verzi wp 4.1.1 a woocommerce v. v košíku a pokladně se nám teď však zobrazují názvy v angličtině:
  CELKEM

  CART SUBTOTAL 199 Kč
  SHIPPING AND HANDLING
  DOBÍRKA 35 Kč
  CELKEM 333 Kč (Částka zahrnuje 58 Kč DPH 21%)

  Nevíte, kde je problém?

  A ještě bych potřebovala generovat xml feed pro google. Je na to nutné instalovat nějaký plugin?

  Děkuji Gábi

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *