Čeština pro WordPress 3.3 – aktuální informace

Vzhledem k tomu, že dnes v noci vyšla první opravná verze v podobě WordPressu 3.3.1 (podrobnosti se ještě dozvíte v samostatném článku), tak čeština pro WordPress 3.3 oficiálně vůbec nevyjde (ke stažení jsou zatím pouze aktuální překlady výchozích šablon).

V nejbližších dnech doplníme stávající rozpracovanou češtinu do oficiálního překladatelského online nástroje GlotPress (zde se také můžete do překladu stále ještě zapojit, např. pomocí korektur či lepších nápadů a formulací) a na krátké období (jeden či dva dny) pak ještě nabídneme češtinu všem nedočkavým uživatelům ke stažení, aby ji mohli vyzkoušet a nahlásit případné chyby. Poté už konečně vyjde oficiální čeština pro WordPress 3.3.1, která bude nabízena prostřednictvím automatické aktualizace. Samotný překlad se bohužel ještě trochu protáhl kvůli podceněné potřebě odpočinku v období svátků a některým nepředvídatelným okolnostem (smrt počítače u kolegy), ale vše je na dobré cestě (viz např. přiložený screenshot uvítací obrazovky).

WordPress 3.3: Uvítací obrazovka v češtině

Každopádně se nebojte zatím aktualizovat na anglickou verzi, stávající čeština zůstane z velké části zachována i pro WordPress 3.3.x. Další podrobnosti o postupu při překládání WordPressu a možnosti účasti na budoucích překladech naleznete v našem fóru. Děkujeme za trpělivost!

Aktualizace 12.1.2012: Doplněny další dva screenshoty jako důkaz, že už je opravdu téměř hotovo. Mimochodem, zobrazené texty se skládají pouze z asi 14 řetězců a přeložit jich bylo potřeba téměř 300. Ne všechny sice byly tak dlouhé, ale mnohé se zase několikrát předělávaly.

WordPress 3.3: Nová verze WordPressu (čeština 1)

Nejoblíbenější hosting pro WordPress WEDOS.cz

33 komentářů u „Čeština pro WordPress 3.3 – aktuální informace“

 1. Konečně vyjde česká verze wordpressu 3.3.1,sem se bál že dřív vyjde další verze. už jsem se nemohl dočkat ale nakonec se to čekání vyplatilo. Děkuji všem co na překladu pracovall.

 2. Tak několik minut před půlnocí se to konečně podařilo :-) Zatím vyšla pouze čeština pro verzi 3.3, což je ale pouze drobná finta, aby se čeština nedostala ihned do automatické aktualizace. Nadšenci a testeři si ji mohou u nás stáhnout a vyzkoušet. Pokud už používáte nejnovější WordPress 3.3.1, tak použijte pouze lokalizační soubory (nebudou se měnit). Kompletní balíček totiž obsahuje zdrojové soubory s původní verzí 3.3.

  A kdy se čeština konečně objeví v administraci pro všechny ostatní? Alespoň čtvrtek necháme testerům, jestli třeba neobjeví nějakou očividnou chybu a pozdě večer (nebo v pátek) už opravdu vyjde oficiální čeština pro WordPress 3.3.1.

 3. Dobrý den,
  chtěl bych jsem se zeptat, jestli čeština na WP 3.3.1 yjde ještě během tohoto týdne, nebo vyjde až během příštího týdne.

  Děkuji za odpověď

 4. Překlad je záslužná věc za kterou jsme všichni vděčni, ale … bude ještě letos?

 5. Loop45: Když si přečteš článek, zjistíš, že můžeš bez problémů aktualizovat na anglickou 3.3.1 a budeš mít jen pár nepřeložených textů, nebo použít překlad z 3.3, protože jsou totožné.
  Ten překlad dělají dobrovolně, abych použil tvůj slovník: můžou se na to taky vysrat.

 6. Zdravím,
  takže když si aktualizuji WP na 3.3.1 a hodím si tam cz 3.3 tak to budu mít pčeštěné?
  Díky za odpovědi :)

 7. “Alespoň čtvrtek necháme testerům, jestli třeba neobjeví nějakou očividnou chybu a pozdě večer (nebo v pátek) už opravdu vyjde oficiální čeština pro WordPress 3.3.1.” – lidi toho nakecaj :-)

 8. Překvapení, čeština je venku:-) Děkujeme všem za podporu!

  Pavek: Ano, tak to funguje. Ale už to není potřeba řešit.

  Karel, Glokta: Člověk míní, realita mění :-) Chtěli jsme vyjít vstříc a alespoň upřesňovat termín dokončení. Jak je ale vidět, prostě to přesně nejde…

 9. to Separatista: přesně tak, člověk míní…. Beru to podle sebe, raději už žádné termíny neslibuji, páč nikdy člověk neví, se se kde vys**e :-)

 10. Coby wilk był syty i łowiecka cała terbza się przenieść na własny host i wtedy można użyć odpowiedniej wtyczki (wstyd że wp.com jej nie ma!) i dzieliś wpisy publikowana a jednocześnie publikować całość w feedach.Póki co jednak, biorąc pod uwagę, że nie piszesz bardzo często, to zastanów się czy rzeczywiście uciążliwe jest to przewijanie.Mi osobiście jest obojętne co zrobisz, bo wpisy są na tyle ciekawe, że przeważnie i tak z czytnika zaglądam bezpośrednio na stronę.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *