Čeština pro WordPress 3.3 – aktuální informace

Vzhledem k tomu, že dnes v noci vyšla první opravná verze v podobě WordPressu 3.3.1 (podrobnosti se ještě dozvíte v samostatném článku), tak čeština pro WordPress 3.3 oficiálně vůbec nevyjde (ke stažení jsou zatím pouze aktuální překlady výchozích šablon).

V nejbližších dnech doplníme stávající rozpracovanou češtinu do oficiálního překladatelského online nástroje GlotPress (zde se také můžete do překladu stále ještě zapojit, např. pomocí korektur či lepších nápadů a formulací) a na krátké období (jeden či dva dny) pak ještě nabídneme češtinu všem nedočkavým uživatelům ke stažení, aby ji mohli vyzkoušet a nahlásit případné chyby. Poté už konečně vyjde oficiální čeština pro WordPress 3.3.1, která bude nabízena prostřednictvím automatické aktualizace. Samotný překlad se bohužel ještě trochu protáhl kvůli podceněné potřebě odpočinku v období svátků a některým nepředvídatelným okolnostem (smrt počítače u kolegy), ale vše je na dobré cestě (viz např. přiložený screenshot uvítací obrazovky).

WordPress 3.3: Uvítací obrazovka v češtině

Každopádně se nebojte zatím aktualizovat na anglickou verzi, stávající čeština zůstane z velké části zachována i pro WordPress 3.3.x. Další podrobnosti o postupu při překládání WordPressu a možnosti účasti na budoucích překladech naleznete v našem fóru. Děkujeme za trpělivost!

Aktualizace 12.1.2012: Doplněny další dva screenshoty jako důkaz, že už je opravdu téměř hotovo. Mimochodem, zobrazené texty se skládají pouze z asi 14 řetězců a přeložit jich bylo potřeba téměř 300. Ne všechny sice byly tak dlouhé, ale mnohé se zase několikrát předělávaly.

WordPress 3.3: Nová verze WordPressu (čeština 1)

Nejoblíbenější hosting pro WordPress WEDOS.cz

33 komentářů u „Čeština pro WordPress 3.3 – aktuální informace“

 1. Vydržíme!! Děláte dobrou práci, lokalizace je dosti velká dřina. Zdržení vinou smrti počítače u kolegy je omluvitelné. Horší varianta by byla “smrt kolegy u počítače”.
  Hodně zdaru u veškeré další práce!

 2. Taky se už nemůžu dočkat, až bude překlad (AJ mi sice nevadí, ale přece jen čeština, je čeština :). Jinak skvělá práce a RESPECT!!! že děláte něco pro druhé.

 3. Také jsem se nedřív vyděsil u zázvorky a přemýšlel, jestli její význam je “smrt počítače u kolegy” nebo “smrt kolegy u počítače”. Snad překlad není až tolik náročný :-)

  Příjemné prožití nového roku :-)

 4. Jak probíhá schvalování překladu ? Snažil jsem se pomoci s cca 50 frázemi. Ale stále čekají na schválení….

 5. Díky všem za podporu, čeština už se opravdu blíží…

  RaCoon: O přeložených řetězcích víme, díky moc. Včera jsem je prohlížel a vypadaly na první pohled docela dobře. Problém se schvalováním je v tom, že nám v tom vývojáři udělali trochu bordel, protože vytvořili novou sekci pro překlady 3.3.x, zatímco schvalování zatím probíhalo v sekci Development (tam jsme zatím přidávali i všechny naše schválené řetězce). Takže je to bohužel takové trochu roztříštěné a musíme to dát nějakým hromadným importem do pořádku…

 6. Jak to prosím vypadáí s češtinou pro 3.3.1?
  A když aktualizuju na anglickou, nerozhodí se mi čeština na stránce (v administraci nevadí), jako třeba texty v sekci komentářů atd?

 7. Tomáš: Po aktualizaci zůstane funkční předchozí česká verze, takže bude jen část administrace anglicky (většinou Nápověda a rozsáhlejší texty). Pokud jde o vzhled webu, tak hodně záleží na šabloně a do jaké míry používá lokalizační soubory WordPressu. Myslím, že by to ale obecně nemělo skoro vůbec ovlivnit a zůstane všechno v češtině. Ale určitě raději zálohujte :-)

  A pro všechny ostatní: Přidali jsme do příspěvku další screenshoty, které snad dostatečně dokazují, že se vydání opravdu přiblížilo…

 8. to Separatista: Dekuju za vasi skvelou praci, napr kvuli me ani nebylo nutne pridavat dalsi scr jako dukaz. je mi jasne ze to da zabrat nez se vse dobre prelozi. jen mam takovy dotaz ohledne mozneho terminu dokonceni plus minus, myslite ze to je nekolik dni tyden nebo mesic? ja jen abych si udelal predstavu kdy tak muzem ocekavat ceskou verzi wp3.3.1. predem dekuju za odpoved. ps:jeste jednou skvela prace

 9. Toho bych se nebál. Já bych se spíš modlil, aby mezi tím nevyšla verze 4.0.0 ;-)

 10. Brumla, ToP: Vaše IP adresy byly zaznamenány a čeština pro ně nebude přístupná až do verze 4.0 :-) Ostatní se už mohou pomalu těšit, aktuální stav překladu již přesáhl 90 % (u nově překládaných řetězců). V současné době je ale už druhý den problém na straně WordPressu, protože bohužel nefungují nástroje pro překladatele a stávající překlady se různě objevují a mizí, takže čekáme na nějaké řešení…

 11. Tak já se jdu tešit, aby nám pánové rychle vydali 4.0 :-) Ale za možnost tešení se na českou verzi 3.3.1 nabízím pomodlení, aby se nástroje pro překlad umoudřily :-) Ale vážně, díky za to, co děláte, a za čas a práci, kterou do toho investujete.

 12. Ahoj.
  Já má dotaz trochu mimo mísu – zaujalo mne fórum bbPress, ale zajímalo by mne, jak je to s jeho překladem. Našel jsem tu v jednom článku jen nějaké nepřesné informace s tím, že finální překlad jsem nenašel.
  Díky.

 13. Michal Stanke: Ano, finální překlad zatím není dokončen. Existuje už několik verzí češtiny (jedna od nás v podobě samostatného pluginu, další téměř celá s nějakými chybami). Na češtině se průběžně pracuje a brzy by měla vyjít nová verze, zatím je přeloženo hlavně rozhraní pro uživatele webu, administrace moc ne.

  A pro všechny ostatní, které ještě neomrzelo čekání, je tu konečně dobrá zpráva. Čeština pro WordPress 3.3.1 by měla vyjít dnes či zítra.

 14. to Separatista: Doopravdy delate skvelou praci, uz aby to tu bylo. Jinak take bych se chtel pridat k dotazu jak to vypada s bb forem..existuje vubec nejaka ceska particka ktera dela na cestine nebo ta je uplne mrtva, predem diky za odpoved.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *