Čeština pro WordPress 3.0.3

Po nedávno vydaných opravných verzích WordPressu 3.0.2 a 3.0.3 konečně vychází také čeština. Nakonec jsme sice kvůli předvánočnímu shonu nestihli dokončit několik rozpracovaných věcí (plugin pro podporu češtiny, překlad instalačních souborů), ale nebudeme už češtinu pro WordPress 3.0.3 dále zdržovat a necháme si vše až do WordPressu 3.1, který už pomalu klepe na dveře a chystá i několik pěkných (i když nepříliš známých) vylepšení v oblasti překladu. Nová verze češtiny přináší dalších 16 nových řetězců (celkem jich je už 3104), tentokrát se ale týkají zejména nové verze pluginu Akismet, takže pokud ho nepoužíváte, tak moc novinek v české verzi neuvidíte. Pokud naleznete v překladu nějakou chybu nebo máte lepší nápad, neváhejte nás informovat přímo v online aplikaci GlotPress. Děkujeme! Čeština pro WordPress 3.0.3 se nabídne k aktualizaci všem stávajícím uživatelům přímo v administraci, případně ji získáte stažením celého instalačního balíčku.

6 komentářů u „Čeština pro WordPress 3.0.3“

  1. Dobrý den, díky za novou češtinu.

    Mrkněte se ale prosím na řádek 14588 v souboru cs_CZ.po. Díky!

    (a pak tenhle koment s klidem smažte :) )

  2. RAY: Ostuda, díky! Tahle anglická věta zůstávala v překladu nepovšimnuta už opravdu hodně dlouho, zkusím zjistit, kdy vůbec vznikla. Bude opraveno v příští verzi, ještě jednou díky!

    john: Známe, využíváme a spolupracujeme už několik let. Každopádně díky za komentář a upozornění pro ostatní čtenáře.

  3. RAY: Opraveno v češtině pro WordPress 3.0.4. Ironií osudu je fakt, že se tento řetězec v chystaném WordPressu 3.1 změnil, takže bychom konečně po mnoha verzích museli revidovat jeho překlad a byla by automaticky opravena. Každopádně dobrá práce, ještě jednou díky! Mimochodem, ta chyba tam byla už od WordPressu 2.8…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *