Čeština pro WordPress 2.8.5

S novou bezpečnostní verzí WordPressu 2.8.5 je tu také nová čeština. Byl sice přidán pouze jeden nový řetězec (ovlivnil ale i další starší překlad, takže nakonec muselo být upraveno i několik dalších řetězců), ale celkem 17 jich bylo odebráno (v souvislosti s odebranými importovacími nástroji Bunny’s Technorati Tags a Jerome’s Keywords) a došlo i několika opravám.

S pomocí uživatelů WordPressu jsou postupně opravovány zbývající drobné chyby:

  • Nepěkná pravopisná hrubka byla objevena  u automaticky vytvářené stránky při instalaci WordPressu: “Něco o mě” má být samozřejmě “Něco o mně” (nahlásila bea3x).
  • “Výsledky vyhledávní” jsou už nyní správně “Výsledky vyhledávání” (u vyhledávání pluginů).
  • “Popis rubriky není sice používán…” – bylo odebráno slovo “rubriky”, protože se stejná věta vyskytuje i u štítku.

Několik výtek měl ještě Pepawo, ale zatím nebyly zapracovány, protože jsme se ještě interně nedomluvili, zda to pozměníme (email x e-mail, smazat x vymazat). Ano, v hláškách je tvrdošíjně uváděno Storno, protože je tam “cpáno” nějakým Javascriptem a nejde to přeložit a překládat všude Cancel jako Storno se nám zase moc nelíbilo, takže se ještě uvidí. A u uvozovek nevím přesně, co má Pepawo na mysli, protože by měly být uvozovky už změněné všude. Dále hovoří o chybkách v násobných podmětech, ale bohužel jsme také zatím žádné neobjevili.

Každopádně je nová čeština dostupná zdarma přímo pomocí automatické aktualizace, nebo si ji můžete stáhnout zde.

Nejoblíbenější hosting pro WordPress WEDOS.cz

8 thoughts on “Čeština pro WordPress 2.8.5”

  1. Nainstaloval jsem WP s češtinou 2.8.5, ale v adminovi/nastavení se nezobrazuje volba jazyk změnit (wp podpora říká, že to vidět být má), ale hlavně – celý web je v angličtině. Interface je v CZ, ale blog ne. Nevím, jestli může hrát roli, že je blog na .com doméně a hostovaný v US. Každopádně je to ptoblém.

  2. Jazyk lze měnit pouze v souboru wp-config.php, pokud je mi známo, tak v administraci to měnit nejde (uveďte prosím přpadně nějaký odkaz). Není problém v doméně, ale český překlad se týká administrace WordPressu a nikoliv jednotlivých šablon, které si musí každý počeštit sám.

  3. Máš pravdu, nahlásili jste to nezávisle na sobě, od tebe jsem to měl v emailu. Ale můžeš klidně nahlásit ještě něco dalšího pro příště :-)

  4. Čeština pro WP MU je myslím někde na internetu ke stažení (netuším v jaké kvalitě). Oficiální čeština (dostupná přímo pomocí automatické aktualizace) by měla vyjít až ve verzi 2.9.

  5. When you decide to pitch upon from the very extensive marshalling of cheap replica watches gifts , you could be in for a coupled quantity. They are so much more affordable than the primitive ones and even if you have the standard of value, you could very well keep it and part with it on a intermission or a new car, or even buy yourself more horologue models and makers. On the other hand, the characteristic horizontal of today’s cheap A Lange Sohne Replicas is ungathered. The copying is done at such a horizontal that for example, the solid engravings or the qualities of the magnifying time glass are copied to consummation.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *