Problém se zobrazením Knihy hostů (Guestbook) pomocí pluginu Guestbook Generator

Dobrý den, mám problém mám s Knihou hostů. Nevím jak ji zobrazit. Plugin nainstalovaný mám, ale nejde to – prosím o radu! Předem moc děkuji.

Autor dotazu používá plugin Guestbook Generator, který je sice velmi zastaralý (uváděna kompatibilita pro WordPress 2.1), ale na nejnovější verzi WordPress mi funguje bez problémů. Plugin jenom vytvoří jednu novou stránku s názvem Guestbook a v adresáři se šablonou dva nové soubory guestbook.php a guestcomments.php, kde můžete upravovat zobrazení této stránky a komentářů (v tomto případě spíše vzkazů). Samotný obsah (text) pak upravujete přímo ve stránce Guestbook. Je to vlastně náhrada nejjednodušího možného ručního řešení, ke kterému ani nepotřebujete plugin, a stačí jen založit nějakou stránku a komentáře k této stránce jsou vlastně příspěvky do Knihy hostů. Tento plugin to však udělá za vás a předpřipraví soubory v adresáři se šablonou, abyste si je mohli už jen upravit podle svého.

Ale zpět k dotazu, důvodů nefunkčnosti může být několik:

  • Je třeba povolit komentáře pro vytvořenou stránku s názvem Guestbook. Je možné, že je máte třeba defaultně vypnuté, takže nejsou povoleny ani zde, což je však pro funkčnost pluginu nutné.
  • Možná je problém v kompatibilitě s nějakým jiným pluginem, takže zkuste všechny ostatní pluginy deaktivovat a vyzkoušet, zda pak náhodou už vše nefunguje. A pokud ano, tak pluginy postupně zapínejte a hledejte viníka.
  • Už byla upravena šablona a je tam nějaká chyba. Smažte vygenerované soubory guestbook.php a guestcomments.php, stránku Guestbook a plugin deaktivujte a opět aktivujte. Soubory by měly být znovu správně vytvořeny a pokud je vše v pořádku, tak je upravujte jen velmi opatrně.
  • Možná už samotná šablona využívá nějakého pluginu a soubor guestbook.php to neakceptuje a nemůže o tom vědět. Co s tím? Zkuste soubor guestbook.php smazat, takže bude stránka s Knihou hostů využívat souboru page.php a třeba to bude fungovat. Pokud ano, tak budete muset hledat rozdíly mezi guestbook.php a page.php a vygenerovaný soubor guestbook.php podle toho příslušně upravit.

Nic víc mě zatím nenapadá, což ale neznamená, že to ničím jiným být nemůže. A na závěr jen malá zmínka, že existují i další podobné pluginy, např. poměrně komplexní (ale i složitější) DMSGuestbook.

Nejoblíbenější hosting pro WordPress WEDOS.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *