WordPress – problémy a jejich řešení

Stručný postup, jak zjistit v čem je přesně problém

Opakuje se to stále dokola, objeví se nějaká chyba, nastane nečekaný problém a uživatelé, kteří nemají moc zkušeností obvykle netuší, jakým způsobem ho řešit (či jak ho nejlépe nahlásit odborníkům).

Vždy se nejdříve pokuste identifikovat, kdy problém vznikl a zda jste v tu dobu něco s WordPressem dělali. Pokud jste do ničeho nezasahovali, tak může jít o dva základní problémy:

  • Něco se děje u hostingu, respektive mají nějaký problém, nebo změnili na serveru nějaké nastavení. Pátrání po přesných příčinách, které byste mohli u hostingu nahlásit, však bohužel není moc jednoduché a měli byste se v problematice trochu orientovat.
  • Máte patrně zavirovaný počítač a bude třeba ho kompletně “odvšivit”, změnit hesla na FTP a WordPress přeinstalovat (návod).

Pokud se problém objevuje od nějakého vašeho zákroku na webu, vyzkoušejte následující možnosti:

  • Deaktivovat všechny pluginy a pokud poté vše funguje, tak je postupně zapínat a hledat viníka. Plugin, který zlobí nepužívejte a nahraďte ho jiným, případně kontaktujte autora pluginu a nahlaště mu chybu (třeba ji opraví).
  • Problémy se zobrazením jsou způsobeny obvykle šablonou. Zkuste aktivovat defaultní šablonu WordPressu (Kubrick) a vyzkoušejte, zda se problém projevuje i poté. Pokud ne, tak jde o problém vaší šablony a je třeba ji změnit či upravit.

Dále nezapomeňte nahlásit jakou verzi WordPressu používáte a vhodné je také zkusit nalézt chybu v Googlu (stačí odebrat z chybové hlášky konkrétní údaje vaší domény), neboť velmi často už někdo podobný problém řešil. Někdy se také může stát, že je to přímo chyba WordPressu a v takovém případě je ideální, pokud ji nahlásíte přímo vývojářům.

Potřebujete pomoc s redakčním systémem WordPress?

Nenašli jste zatím nikde odpověď, kterou hledáte (ani v odborném fóru)? Nebo se Vám hledat vlastně vůbec hledat nechce a chcete svůj čas věnovat něčemu jinému – třeba tvorbě konkrétního obsahu?

Objevil se nějaký problém s WordPressem a nevíte si rady?

Chcete ho nainstalovat, zprovoznit nebo třeba připravit (upravit) šablonu?

Nebo jen potřebujete poradit s nějakou drobností, která Vám znepříjemňuje každodenní práci s ním?

Stačí jen co nejlépe popsat daný problém a využít české podpory WordPressu, která je poskytována zdarma (v podobě našeho fóra).

123 thoughts on “WordPress – problémy a jejich řešení”

  1. V zásadě by mi ta “category base” nevadila, kdyby se ukazovala všude.
    Tedy kdyby adresa článku byla ../RUBRIKY/TEXTY/BELETRIE/POVIDKA. Potom by právě adresa nekolidovala s ničím (co mě napadá) a dalo by se v ní i pohybovat.

    Každopádně moc díky za radu, ten plugin navzdory určitému riziku vyzkouším, snad přežije update na WP 3… :)

  2. Existuje možnost zobrazování některých stránek uživatelům, kteří se přihlásí. Ale zároveň nechci, aby měli možnost cokoliv editovat.

    Například: chci mít na webové stránce nějaké fotky, ale chci, aby si tuto stránku s fotkama mohli zobrazit pouze moji kamarádi, kterým prozradím heslo.

  3. jirirk: Ano, můžeš příspěvek jednoduše ochránit heslem. Když příspěvek vytváříš / upravuješ, tak máš vpravo nahoře (nad tlačítkem Publikovat / Aktualizovat) možnost nastavit “Viditelnost”. Je tam sice nastavena defaultně jako “Veřejné”, ale vedle jen klikneš na “Upravit” a můžeš si tam nastavit např. heslo, nebo příspěvek označit jako soukromý = uvidíš ho jen ty). Pro případné upřesnění či další dotazy používejte prosím naše fórum.

  4. Dobrý den,
    existuje nějaký jednoduchý plugin pro formuláře? Mám na mysli možnost zadávání různách informací návštěvníků stránek, které se poté dají nějak vyčíst popřípadě zobrazit?

  5. Zdravím, zatím marně hledám řešení, které by mi umožnilo cachovat stránky pomocí W3 total cache (či podobném) a zároveň lidem na indexu zobrazovat u jednotlivých článků počet přečtení pomocí “the_views”, pokud by někdo věděl jak na to, budu moc vděčný. Děkuji.

  6. Zdravim mam jeden problem nemohu upravovat prispevky nevim proc ale driv mi to slo v pohode ale ted mi to nejde kdyz dam upravit tak nabehne stranka ale neni nic na ni videt predem dekuji za odpoved

  7. Jarda: Nevím jestli přímo s tímto cachovacím pluginem, ale myslím, že by to mělo jít, můžeme to zkusit.

    Rendys1989: Bude to nějaký konflikt pluginů, nedostatek paměti, či něco podobného. Zkoušel jste deaktivovat všechny pluginy a nasadit výchozí šablonu? Dělá to u všech upravovaných příspěvků i stránek?

    Založte prosím příslušné nové téma v našem fóru, kde se tím začne někdo od nás brzy zabývat.

  8. Zdravím, existuje nějaký plugin, který by zaznamenával statistiky stažení souborů z webu (např. souborů v pdf)? díky moc předem za tipy :)

  9. Ten druhý jmenovaný jsem měl před časem nainstalovaný ale nefungoval. Našel jsem ale český plugin: Simple Download Monitor. Na netu lze vygooglovat i český návod od autora. Jedná se sice o jednoduchý plugin ale pro mě naprosto vyhovující. Umisťuji na web elektronický časopis v pdf a chci vědět, kolik lidi si ho stahuje, takže pro tento účel super :)

  10. Gory: Podobné pluginy občas automaticky vytváří informační stránky, můžete je pak klidně smazat v menu “Stránky”. Pluginy ale často nabízí i možnost odinstalace (smažou se i nainstalovaná data, např. právě v podobě stránek), zkuste plugin znovu aktivovat a tuto možnost tam nalézt.

  11. Dobrý den, nainstaloval jsem si trojkovou verzi WordPressu, kde už je běžně zakomponován box Náhledový obrázek, který hojně využívám. Bohužel vzhled, který jsem si vybral, je asi nastaven ještě na dřívější verzi (Náhledový obrázek je tuším až od verze 2.9) a nevím, jak do vzhledu tento box zakomponovat. Předem děkuji za pomoc.

  12. chtěl jsem se zapojit do překladu Buddypressu. zjistil jsem, že je prakticky všechno přeložené, dá se ale tento soubor nějak stáhnout a nahrát do vlastní instalace BP?

Komentáře nejsou povoleny.

WordPress – novinky, návody a zajímavosti