WordPress – problémy a jejich řešení

Stručný postup, jak zjistit v čem je přesně problém

Opakuje se to stále dokola, objeví se nějaká chyba, nastane nečekaný problém a uživatelé, kteří nemají moc zkušeností obvykle netuší, jakým způsobem ho řešit (či jak ho nejlépe nahlásit odborníkům).

Vždy se nejdříve pokuste identifikovat, kdy problém vznikl a zda jste v tu dobu něco s WordPressem dělali. Pokud jste do ničeho nezasahovali, tak může jít o dva základní problémy:

 • Něco se děje u hostingu, respektive mají nějaký problém, nebo změnili na serveru nějaké nastavení. Pátrání po přesných příčinách, které byste mohli u hostingu nahlásit, však bohužel není moc jednoduché a měli byste se v problematice trochu orientovat.
 • Máte patrně zavirovaný počítač a bude třeba ho kompletně “odvšivit”, změnit hesla na FTP a WordPress přeinstalovat (návod).

Pokud se problém objevuje od nějakého vašeho zákroku na webu, vyzkoušejte následující možnosti:

 • Deaktivovat všechny pluginy a pokud poté vše funguje, tak je postupně zapínat a hledat viníka. Plugin, který zlobí nepužívejte a nahraďte ho jiným, případně kontaktujte autora pluginu a nahlaště mu chybu (třeba ji opraví).
 • Problémy se zobrazením jsou způsobeny obvykle šablonou. Zkuste aktivovat defaultní šablonu WordPressu (Kubrick) a vyzkoušejte, zda se problém projevuje i poté. Pokud ne, tak jde o problém vaší šablony a je třeba ji změnit či upravit.

Dále nezapomeňte nahlásit jakou verzi WordPressu používáte a vhodné je také zkusit nalézt chybu v Googlu (stačí odebrat z chybové hlášky konkrétní údaje vaší domény), neboť velmi často už někdo podobný problém řešil. Někdy se také může stát, že je to přímo chyba WordPressu a v takovém případě je ideální, pokud ji nahlásíte přímo vývojářům.

Potřebujete pomoc s redakčním systémem WordPress?

Nenašli jste zatím nikde odpověď, kterou hledáte (ani v odborném fóru)? Nebo se Vám hledat vlastně vůbec hledat nechce a chcete svůj čas věnovat něčemu jinému – třeba tvorbě konkrétního obsahu?

Objevil se nějaký problém s WordPressem a nevíte si rady?

Chcete ho nainstalovat, zprovoznit nebo třeba připravit (upravit) šablonu?

Nebo jen potřebujete poradit s nějakou drobností, která Vám znepříjemňuje každodenní práci s ním?

Stačí jen co nejlépe popsat daný problém a využít české podpory WordPressu, která je poskytována zdarma (v podobě našeho fóra).

123 thoughts on “WordPress – problémy a jejich řešení”

 1. Jozef: WordPress funguje bez problémů se zapnutou i vypnutou direktivou safe_mod. Pouze některé pluginy mají raději, když je vypnutý, ale záleží to obvykle hosting od hostingu (někdo může mít lépe a bezpečněji nakonfigurovaný hosting i s vypnutým safe_mod a naopak).

 2. Dobry den,
  mám problém se zobrazováním diakritiky v nadpisech v jedne ze šablon (viz.www.hypotekazdomova.cz). Moc mi to nejde do hlavy, že v textech diakritika je v pořádku , ale v nadpisech nikoli :o(
  Můžete mi prosím poradit , kam a co napsat, či vložit, aby se diakritika správně zobrazovala ?
  Díky moc
  Dave

 3. Dobry vecer !
  Dostal jsem napad, ale nenasel jsem nikde reseni.

  Rad bych v horni liste namisto stranky odkazoval na rubriku.
  Jinak receno:
  Jedna specialne urcena rubrika se mi NEbude zobrazovat klasicky vlevo/vpravo v seznamu rubrik,
  ale chtel bych ji videt v horni liste, tam kde je seznam stranek.
  Bohuzel nevim jak to provezt.

  Muzete mne prosim nekdo nasmerovat ?

 4. Dave: Byl to patrně problém s Javascriptovou knihovnou cufon, kterou je třeba na české znaky přizpůsobit. Pokud chcete, tak napište, můžeme to snad společně dořešit (i když teď se dívám, že už máte změněnou šablonu, takže to asi nebude třeba).

  padam: Musíte vyřešit dva problémy:

  1) Ze seznamu rubrik je třeba odstranit dotyčnou rubriku pomocí parametru exclude ve funkci wp_list_categories(). V případě, že používáte widgety, tak musíte použít nějaký plugin (widget), který vám umožní zadat ID rubriky, kterou nebudete chtít v seznamu zobrazovat.

  2) Rubriku musíte dostat do horního menu. Zde bude opět záležet na tom, jak je menu v šabloně udělané. Pokud jde o výpis pomocí funkce wp_list_pages(), tak tam musíte ještě přidat (asi nejlépe ručně) přímo HTML odkaz na dotyčnou rubriku (případně použít funkci wp_list_categories() s parametrem include). Pokud je menu řešeno nějakým pluginem, tak musíte příslušné řešení dohledat. Mimochodem v chystaném WordPressu 3.0 bude moc pěkný klikací editor pro menu, což celou situaci dost zjednoduší.

  Pokud vám ale nějak nepůjde, tak klidně napište a dořešíme to…

 5. Exclude konkrétních kategorií (rubrik) řeším widgetem “My category order”.
  Záměnu stránky za rubriku řeším přesměrováním:
  stránka existuje, ale nezobrazuje se; rubrika se také nezobrazuje;
  Jen dochází k záměně URL stránky za rubriku pomocí pluginu REDIRECTION.
  Není to sice úplně čisté, ale pro BFU jako jsem já to bylo nejsnadnější a nejrychlejší.
  Do budoucna si asi počkám na tu verzi 3…uvidiíme.

 6. Dobry den,
  rada bych poprosila o radu.Pri uprave stranek mi nejde prepinat na jednotlive jazyky. Ikonky na prepinani zmizely. Jakym zpusobem je lze obnovit. Momentalne mi jde upravovat text pouze v Anglictine. Dekuji za odpoved. Alena

 7. padam: Tomu přesměrování moc nerozumím, ale rozhodně bych to jako řešení pro tento případ nepoužíval. Kterou stránku vlastně konkrétně přesměrováváte? Ale pokud nechcete hledat jiné lepší řešení, tak to do WordPressu 3.0 asi vydrží…

  Alena: Jakým způsobem máte na webu řešené jazyky? Nějaký plugin? Přestalo to fungovat z ničeho nic, nebo třeba po nějaké úpravě / aktualizaci? Pokud si netroufáte na znovuzprovoznění, tak se klidně ozvěte (můžete vyplnit např. formulář podpory) a podíváme se na to…

 8. Dobrý den,
  chtěl bych se zeptat, potřebuju jinak řadit rubriky, ne podle abecedy, ae podle toho, jak jsem je přidal. Číslo pře ně dávat nebudu. potřebuju mít novinky na 1. místě a ne až dole. Děkuji

 9. Zdravím a díky za info mam ještě dotaz na www jsem dělal nějaké úpravy
  a objevilo se mi HOME tlačítko které mi nejde odstranit.
  Nevíte jak ho odstranit. Děkuji za info. Novotny.

 10. Jan Němec: Záleží na okolnostech. Pokud je výpis rubrik řešen pomocí funkce wp_list_categories(), tak je třeba použít parametr orderby=ID (defaultně je tam orderby=name). Pokud je tam widget, tak je lepší použít pro řazení rubrik nějaký plugin, např. My Category Order. A pokud nic z toho nepomůže, tak je třeba nejdříve zjistit, jakým způsobem jsou v šabloně rubriky vlastně zobrazovány…

  richard: Těžko říci, kde se vzalo. Jakým způsobem je tam řešeno to horní navigační menu? Není to nějaký plugin, který má ve výchozím nastavení na prvním místě odkaz na Homepage (aneb Home)? Po jakých úpravách se vám to stalo?

  Richiarde: Nějaké možnosti nastavení jsou v menu Nastavení – Komentáře. Avataři ale fungují trochu jinak – každý uživatel se musí zaregistrovat a pak nahrát svůj obrázek na speciálním webu a pak se bude automaticky objevovat všude. Pokud bys to chtěl umožnit uživatelům přímo na svém webu, tak budeš muset použít patrně nějaký plugin (jak radí např. padam – mimochodem, díky). Nezkoušel jsem ho, takže nevím přesně jak funguje.

  Pokud máte ještě někdo nějaký dotaz, tak ho prosím uvádějte v našem fóru, tady to už začíná být trochu nepřehledné…

 11. Dobrý den
  Mám prosbu – na výše zmíněné stránce (www.pancak-ritka.cz) mám v nápojích několik tabulek – (WP-Table ) pod sebou, ale ty sloupce si dělají co chtějí. Nemůžu přijít na nic, co by rozlišovalo. Snad jen pořadí, v jakém byly tabulky tvořeny. – čím je tvořena později, tím má druhý sloupec širší. – Nevíte jak na to vyzrát? Kde by mohl být problém, nebo jak to obejít? – Moc děkuji za radu.

 12. Ach jo, proč to nikdo nechcete psát do fóra? Nechávám to tady otevřené pro komentáře už jen pro stávající problémy, ale ty nové už budu opravdu mazat…

  Jirka: Šířka sloupců je patrně generována automaticky podle délky textů ve sloupcích. Pokud je tedy v prvním sloupci na řádku více textu, tak je druhý sloupec “smrsknutý” a naopak. Řešením je nastavení šířky sloupců v souboru style.css, např.


  .wp-table-reloaded-id-1 .column-1 {
  width: 75%;
  }

  .wp-table-reloaded-id-1 .column-2 {
  width: 25%;
  }

  Tento příklad nastavuje šířku 75 % pro první sloupec a 25 % pro druhý sloupec u tabulky s ID = 1. Lze to samozřejmě udělat i pro všechny tabulky najednou pomocí samotného definování tříd .column-1 a .column-2.

 13. A čím to tedy bylo? Na těch tabulkách na vašem webu bylo očividné, že čím delší text v prvním sloupci, tím kratší text v druhém sloupci. Ale možná to byla náhoda?

 14. Dobrý den,
  Po nastavení tématu eGamer,se mi zobrazí tahle chyba: Fatal error: Call to undefined function the_content_limit() in /home/free/tym.cz/m/mojeomnia/root/www/wp-content/themes/Theme/eGamer/includes/default.php on line 59

  Nevíte čím to může být? Dělá to jen u některých témat,ale zrovna u těch které se mi nejvíce líbí.

  A dále se mi nějak nedaří zobrazovat čeština.Na stránce http://mojeomnia.tym.cz/wp-admin/ mi čeština normálně jede,ale když zadaám jenom http://mojeomnia.tym.cz tak je menu anglicky. Za každou odpověd budu rád.

 15. Tomáš: Součástí šablony budou patrně i nějaké pluginy (např. Limit Content), které musíš aktivovat. Přečti si pořádně návod k šabloně (soubor readme). Nebo pošli alespoň odkaz na šablonu, abych to mohl vyzkoušet (na webu jsem šablonu eGamer nenašel – pouze placenou).

  Čeština je pouze pro administraci (wp-admin) a některé drobné věci v šabloně. Každou šablonu (aneb to co se zobrazuje na webu) si už ale musíš dopřeložit sám…

  Jestli máš nějaký doplňující dotaz, tak se prosím ptej v našem fóru.

 16. Zdravím, mám zajímavý oříšek, který se mi nedaří rozlousknout, dobrá rada by se hodila:
  Formuji si strukturu budoucího webu a chci používat pretty urls.
  Mám rubriky (např. TEXTY) a podrubriky (např. BELETRIE) a samozřejmě články (např. POVIDKA).
  Nastavení permalinků mám klasicky “/%category%/%postname%/”, zkrácený název pro rubriky je “RUBRIKY”. Funguje to pěkně, až na jednu drobnost.
  A sice adresa Povídky zní …/TEXTY/BELETRIE/POVIDKA, ale adresa rubriky a podrubriky zní celkem logicky ../RUBRIKY/TEXTY/BELETRIE.
  Problém je v tom, že to je dost nekonzistentní a v adrese se nedá logicky odmazávat.
  Určitě nejsem jediný, koho to zaujalo. Nemá pro tohle někdo řešení, které by zachovalo čitelné adresy?
  Díky moc předem.

 17. Zdravím, mě to přijde logické a konzistentní. URL adresa rubriky musí být trochu jiná než adresa samotného článku. A pokud vám tam vadí ono slovo “RUBRIKY”, tak na jeho odstranění existují pluginy, např. WP No Category Base. Použití ale spíše nedoporučuji, protože není zaručena správná funkčnost v dalších verzích WordPressu. Pokud jde o nějaký jiný problém, tak prosím založte nové vlákno v našem fóru.

Komentáře nejsou povoleny.

WordPress – novinky, návody a zajímavosti