WordPress – problémy a jejich řešení

Stručný postup, jak zjistit v čem je přesně problém

Opakuje se to stále dokola, objeví se nějaká chyba, nastane nečekaný problém a uživatelé, kteří nemají moc zkušeností obvykle netuší, jakým způsobem ho řešit (či jak ho nejlépe nahlásit odborníkům).

Vždy se nejdříve pokuste identifikovat, kdy problém vznikl a zda jste v tu dobu něco s WordPressem dělali. Pokud jste do ničeho nezasahovali, tak může jít o dva základní problémy:

 • Něco se děje u hostingu, respektive mají nějaký problém, nebo změnili na serveru nějaké nastavení. Pátrání po přesných příčinách, které byste mohli u hostingu nahlásit, však bohužel není moc jednoduché a měli byste se v problematice trochu orientovat.
 • Máte patrně zavirovaný počítač a bude třeba ho kompletně “odvšivit”, změnit hesla na FTP a WordPress přeinstalovat (návod).

Pokud se problém objevuje od nějakého vašeho zákroku na webu, vyzkoušejte následující možnosti:

 • Deaktivovat všechny pluginy a pokud poté vše funguje, tak je postupně zapínat a hledat viníka. Plugin, který zlobí nepužívejte a nahraďte ho jiným, případně kontaktujte autora pluginu a nahlaště mu chybu (třeba ji opraví).
 • Problémy se zobrazením jsou způsobeny obvykle šablonou. Zkuste aktivovat defaultní šablonu WordPressu (Kubrick) a vyzkoušejte, zda se problém projevuje i poté. Pokud ne, tak jde o problém vaší šablony a je třeba ji změnit či upravit.

Dále nezapomeňte nahlásit jakou verzi WordPressu používáte a vhodné je také zkusit nalézt chybu v Googlu (stačí odebrat z chybové hlášky konkrétní údaje vaší domény), neboť velmi často už někdo podobný problém řešil. Někdy se také může stát, že je to přímo chyba WordPressu a v takovém případě je ideální, pokud ji nahlásíte přímo vývojářům.

Potřebujete pomoc s redakčním systémem WordPress?

Nenašli jste zatím nikde odpověď, kterou hledáte (ani v odborném fóru)? Nebo se Vám hledat vlastně vůbec hledat nechce a chcete svůj čas věnovat něčemu jinému – třeba tvorbě konkrétního obsahu?

Objevil se nějaký problém s WordPressem a nevíte si rady?

Chcete ho nainstalovat, zprovoznit nebo třeba připravit (upravit) šablonu?

Nebo jen potřebujete poradit s nějakou drobností, která Vám znepříjemňuje každodenní práci s ním?

Stačí jen co nejlépe popsat daný problém a využít české podpory WordPressu, která je poskytována zdarma (v podobě našeho fóra).

123 thoughts on “WordPress – problémy a jejich řešení”

 1. Prema: Zatím si ho stáhnout bohužel nemůžete (dokud nebude překlad schválen), ale můžete vyzkoušet i druhý překlad, který je ke stažení v tomto komentáři. V současné době musíme oba překlady ještě nějakým způsobem sjednotit (vybrat lepší nápady).

 2. Dobrý den, mám takový problém … když má náhled článku míň jak 400písmen, tak se tam ukazuje ( Celý příspěvek ….) koukal jsem do šablony a tam to nikde neni …. vytvořil jsem ukázkový článek – http://blog.gory.c

 3. Gory: Ten řetězec je obsažen v českém překladu, hledej v šabloně anglický originál “(more…)”. Je to ale také defaultní parametr funkce the_content(), takže ani v šabloně být veden nemusí a pokud tam tato funkce nemá uvedeno nic jiného, tak se zobrazí právě tento řetězec. Případně může být zobrazování upraveno pomocí nějaké speciální funkce šablony (v souboru functions.php). Stávající odkaz “Číst více” byste měl ideálně vložit právě jako první parametr do této funkce. Nebo to už takto bylo součástí šablony? Pokud máte další dotazy, neváhejte využít naše fórum.

 4. ano mám tam a když přidám mezi ty dvě ” tak se text stejně nepřepíše a když vymažu celý content, tak se nic nezmění ..

 5. Gory: Pokračujeme ve fóru a emailem.

  Tomáš: Nemůže to být nějaká chyba v šabloně (některé starší šablony mohou mít s novým WordPressem 3.0 problémy)? Zkusil bych deaktivovat všechny pluginy a aktivovat výchozí šablonu Twenty Ten. Pokud ani to nepomůže, tak je možné, že to způsobuje nedostatek paměti (memory_limit). Můžeme na to zkusit přijít, ale ozvi se s podrobnostmi buď v našem fóru nebo na email pavelevap@separatista.net.

 6. Ahoj,

  mám taky menší problém s mailem. Když se někdo registruje jako uživatel, nedojde mu následně mail s heslem. Pokud ale posílám mail na info@filmyprokazdeho.cz tak mi mail dojde. Potřeboval bych to vyřešit, abych na webu měl nějaké uživatele.

  Jedná se o web: http://filmyprokazdeho.cz/

  Za dobrou zadu budu vděčný.

 7. Jakub: Občas bývá problém s automatickým odesíláním emailů (blokovaná PHP funkce mail) nebo emaily končí ve složce Spam. Zkuste si nainstalovat plugin Email Log, který bude ukládat všechny emaily odeslané WordPressem. A pak zkuste založit nějakého testovacího uživatele a uvidíte, zda je email správně odeslán. Pokud ano, tak už to bude patrně problém na straně příjemce. Případně mi pošlete přístupové údaje ne email uvedený v předchozích komentářích…

 8. Lze někde ve wpmu 3 nastavit aby se nový blog vytvořil podle mého mustru? Tzn. aby měl určitou šablonu, pluginy, widgety, stránky, atd. Nikde nemůžu nic najít.

 9. milda: Je to trochu složitější, ale neznám plugin, který by to všechno jednoduše umožňoval (což ovšem neznamená, že neexistuje). Pluginy můžeš aktivovat pro celou síť webů (na stránce s pluginy). Dále můžeš využít možnost vytvoření adresáře /wp-content/mu-plugins, který slouží pro automaticky aktivované pluginy a použít ho pro některé další pluginy či vlastní skripty.

  Jeden z pluginů New Blog Defaults umožní např. předurčit některá nastavení (i výchozí šablonu), další plugin Multisite User Management zase umí do vytvořeného webu automaticky přesunovat uživatele. Zkus se nechat inspirovat, ale pro některé požadované úpravy si asi budeš muset napsat vlastní funkce (pluginy). Jednotlivé problémy můžeme dále řešit společně a postupně v našem fóru.

 10. Oliver: Ano, placené služby nabízíme také, zatím jsme je však nikde moc neinzerovali, protože jsme z velké části vytíženi prací pro současné zákazníky. Pošlu vám zatím alespoň podrobnosti emailem…

 11. Dobrý den,

  pustili jsme se do nových firemních stránek ve wordpresu. Vzhledem k tomu, že máme dennodenně se měnící sortiment, kterému jsou přiřazena čísla, potřebovali bychom, aby se tento sortiment zobrazoval dle čísel od nejmenšího po největší, což je pro nás hodně důležité. Lze to nějakým způsobem naprogramovat ?

 12. Anima: Určitě, ale záleží na tom, jakým způsobem to máte řešené (plugin, klasické stránky, vlastní řešení). Nejjednodušší jsou asi stránky, kde můžete jednoduše měnit jejich pořadí právě zadáním čísla, ale raději bych produkty odlišil od normálního webu a vytvořil nějaký vlastní typ obsahu “Produkty”, ke kterému můžete nadefinovat např. nějaké uživatelské pole pro pořadí.

 13. Zdravím, mám problém, když vytvářím příspěvek, nemám vpravo možnost vložit náhledový obrázek. Nevíte jak to tam dostat?? mám verzi WP 3.0.1

 14. Dobrý den,

  potřebuji změnit v menu název hlavní stránky. Nevejde se mi do bunky v menu a tak potřebuju změnit název. Nemůžu to však nikde najít. Děkuju

 15. Zdravím. nevíte někdo co mám dělat když se mi objeví tato hláška? Fatal error: Allowed memory size of 33554432 bytes exhausted (tried to allocate 491520 bytes) in /home/www/johnmiku.eu/www/wp-admin/edit-form-advanced.php on line 284

  dík za opověď
  mám webhosting http://kapusta.cz/tarif_malina

Komentáře nejsou povoleny.