misakralicek

Přehled odpovědí

Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 1. až 20. (z celkem 21)
 • Autor
  Příspěvky
 • odpověď na téma: WordPress 3.2 a ztracená levá lišta #8567

  misakralicek
  Participant
  Web

  A dokonce to ani není potřeba jak koukám už i na screenu update, to postačuje už vše zatím funguje :D

  odpověď na téma: WordPress 3.2 a ztracená levá lišta #8565

  misakralicek
  Participant
  Web

  První screen: http://img717.imageshack.us/img717/2676/unled1thb.jpg

  Druhý screen: http://img190.imageshack.us/img190/3165/unled2cq.jpg

  Jde o problém s tím že mi jak píšete chybí levé navigační menu v administraci, ihned po instalaci nové verze se toto stalo. Myslel jsem si že je to asi nový prvek, jenže po aktualizování webu kde není žádný plugin se mi podařilo vidět, že to není normální.

  odpověď na téma: WordPress 3.2 a ztracená levá lišta #8564

  misakralicek
  Participant
  Web

  Ano, dodám, omlouvám se už bylo pozdě večer, dejte mi minutku a udělám screen.

  odpověď na téma: Lightbox 2 #8416

  misakralicek
  Participant
  Web

  Dobře kdyby něco napíšu, zatím jsem vše zprovoznil.

  odpověď na téma: Lightbox 2 #8414

  misakralicek
  Participant
  Web

  Ne nemám, jde přímo o tu integrovanou ve WP. Situace se však trochu pohnula, již jsem zkontroloval všechny články, s prvním problémem s lightbox 2 kdy zobrazoval lightobox jen některé obrázky a některé dával normálně do nového okna jako by tam plugin nebyl, jsem si poradil jen tím že právě najitím problémových článků a jejich přepsáním stylu že jsem vzal článek vymazal jsem celé jeho HTML čímž jsem nepřišel o použité štítky a ostatní nastavení například zařazení do rubrik datum vydání apodobněo a podle staré verzi jsem celý obsah po částech překopírovával, kontroloval přes náhled funkčnost obrázků kdyby některá část článku zlobila abych se na ní podíval, a řešení celé této situace tedy je takové, že pokud vám to dělá tak jako mě tak vemte celý článek a přepiště ho nebo překopírujte ze starého postupně znovu. Vše zatím jede v pohodě, byla tedy chyba někde v html tech článků, kterou jsem nedokázal najít. Tento proces mi však proces hledání v html chyby nahradil. Vše tedy již čistě funguje, zbývá již jen zbytek tech několik “vadných” článků přepsat (překopírovat) znovu a bude vše OK. Všem děkuji za rady a postřehy, určitě jsem se zase něco nového naučil.

  odpověď na téma: Lightbox 2 #8412

  misakralicek
  Participant
  Web

  Já to snad nevyřeším, ty člínky mají stejnou dokonce zkopírovanou strukturu a pouze jsem vymazal obrázky a nahrál nové vše je tedy stejné, ale to nějak zfunkčnil a pomohl mi vámi zde doporučený Simple Lightbox, který ale zase nezmenšuje obrázky podle velikosti uživatelovy obrazovky a navíc nefunguje na fotografie které jsou v galerii tvořenou jedním klikem wordpresem , na jednotlivě vkládané to funguje na kolekce (galerie) ne. Takže asi využiji ještě jquery colorbox který sice není tak pěkný ale má tunu nastavení a funguje bez problémů všude… tudíž takhle to sice pěkně zaplácnu jen jsme to zde moc nevyřešily každopádně děkuji alespoň za rady.

  odpověď na téma: Lightbox 2 #8410

  misakralicek
  Participant
  Web

  Ano, u lightbox 2 jsem měl nastaveno přímí odkaz na obrázek ne jen na další odkaz vedoucí na další náhled a v RELu jsem němel nikdy nic vepsáno a fungovalo to, to je právě to proč je u tohoto pluginu možnost automatické aktivace u všech obrázků, zde tedy řešíme proč to dělá jen u některých.. samozřejmě se správným REL kodem to funguje správně vždy. Problém je že tohle nejde zadávat manuálně u sto obrázků a plugin na dopisování není taky vhodný pro mne. Spíš šlo o to tu vyřešit problém s tím že některé články to ignorovalo a některé ne.

  odpověď na téma: Lightbox 2 #8408

  misakralicek
  Participant
  Web

  Tak možná menší omyl, ono to nezmenšuje vůbec :D Použil jsem menší okno i menší monitor na notebooku a zjistil jsem, že nedochází k automatickému přizpůsobení podle uživatelova okna. Znovu se tedy ptám jestli nemáte nějakou možnost nebo nápad jak toto vyřešit. Děkuji

  odpověď na téma: Lightbox 2 #8407

  misakralicek
  Participant
  Web

  Začal jsem využívat Simple Lightbox, který má opravdu mnohem větší smysl nabízí obrovské možnosti nastavení a můžu jej jen doporučit. Problém je, nevím jestli se se s tím setkaly, že když se fotografie zvětší tak i když je nastaveno aby pokud je fotografie velkých rozměrů došlo ke zmenšení na danou obrazovku, tak se fotografie přizpůsobuje ze šířky což je nepraktické a tudíž i docela špatně vyřešené třeba u fotek na výšku kde je to nejvíce vidět, nebo u fotek které prostě výškou přesahují obrazovku dotyčného surfaře. Manuální zmenšení fotografií pro mne není řešením, máte tedy nějaký nápad? nebo jsem něco nastavil špatně. :)

  odpověď na téma: Lightbox 2 #8406

  misakralicek
  Participant
  Web

  Dobrý tip, vzhledem k designu se mi to líbí protože je to dost podobné a pokud je to funkční i přes slovo “beta” tak asi přejdu pokud ještě někdo nepřijde na polaďění “LIGHTBOX 2”. Jen trochu mimo,Lukenzi děkuji za článek o větším zabezpečení WP hned se na to vrhnu :D

  odpověď na téma: Lightbox 2 #8404

  misakralicek
  Participant
  Web

  Tak ani v kodu článku jsem neoběvil nic co by situaci změnilo, opravdu netuším co s tím, na internetu se pár reakcí podobného typu oběvuje, ale nějakou srozumitelnou odpověď jsem v nich bohužel nenašel. Za každý další tip budu velice rád.

  odpověď na téma: Lightbox 2 #8403

  misakralicek
  Participant
  Web

  Děkuji za vaše reakce, na pročištění kodu se podívám, je možné že kopírováním “layoutu” pro články se mi podařilo kod obalit nějakými nepotřebnými věcmi, každopádně jsem vyzkoušel vypnout pluginy a nepomohlo to. A pokud vím tak “Lightbox 2” jako takový nepřidává atributy rel, ten se přidává pouze ručně pokud to jinak nerozpozná sám. Možná jsem jen nepochopil přesně vaši reakci, ale myslím že to plugin jako takový nepřidává do kodu každého obrázku. Vyzkoušel jsem i zapnutí defaultní šablony, také nepomohlo.

  odpověď na téma: Lightbox 2 #8399

  misakralicek
  Participant
  Web

  Ano ten článek ve foru jsem pročítal, ale obracím se znovu protože tam je sice jakási metoda na zapsání tagu do všech obrázků .. ale je to taková neslaná metoda na plnohodnotné čisté zfunkčnění všech obrázků na webu…. Jinak ano máte pravdu i u nových příspěvků by měl fungovat ale ano myslím že i u nějákého staršího (http://goo.gl/HI2up) to nefungovalo a není to s žádnou periodou opakování problému ale spíše občas jeden.. ale je to otravné .. a ještě jednou ano máte pravdu začne se načítat ale hned vyskočí do okna samostatně.. nechápu to… máte nějáký nápad?

  Děkuji :)


  misakralicek
  Participant
  Web

  OK ještě jednou děkuji. K tématu tedy ještě na závěr, že je to přesně to co jsem pottřeboval a proto plugin “Page Links To” na přesměrování (resp. nahrazení odkazu) jednotlivých článků, můžu jen doporučit.


  misakralicek
  Participant
  Web

  Aha, dobře děkuji za vyčerpávající a srozumitelnou odpověď.

  Mimochodem, psal jsem k vám pod článek ohledně nové fotogalerie v nové verzi WP, ale kdyby něco nového napíšete o tom třeba nějaký článek, co se chystá a podobně? Myslím, že by to mohlo lidi zajímat. Děkuji.


  misakralicek
  Participant
  Web

  Děkuji za zajímavé odpovědi :)

  Rozhodně jdu otestovat, z této diskuze vyplývající,nejlepší volbu. Tedy plugin Page Links To. Jen se radši zeptám dříve než potom to někde hledat, zde mi to jistě vysvětlíte. Proč bych měl zaškrtnout “use a permanent 301” http://s.wordpress.org/extend/plugins/page-links-to/screenshot-1.png?r=386248

  odpověď na téma: import WordPress XML do nového WordPress-u #7898

  misakralicek
  Participant
  Web

  Děkuji, pomohl a funguje :)

  odpověď na téma: Upgrade anglické instalace na českou 3.0.1 #7505

  misakralicek
  Participant
  Web

  díky moc, mě to pomohlo při jiné věci, dal jsem instalaci manuální ale pořád mi vrtalo hlavou proč to je EN v administraci i všude, i přes české soubory a snad i dobře přidělenými právy, takže vyřešilo doplnit do tech prázdných závorek tenhle text, díky :)

  odpověď na téma: Nahledy na obrazek #7234

  misakralicek
  Participant
  Web

  je jich víc, ale ověřený je Lightbox 2: http://wordpress.org/extend/plugins/lightbox-2/

  další který dokáže otevřít nejen obrázek ale třeba i video nebo stránku v okně tak ten se jmenuje Lightbox plus (také poměrně udržovaný v aktuálním stavu jako první):

  http://wordpress.org/extend/plugins/lightbox-plus/screenshots/

  je jich více ale doporučuji tyto dva


  misakralicek
  Participant
  Web

  díky za čas který jste tomu věnoval a za čas na napsání ještě zpřesňující odpovědi, teď již chápu co to mělo být ale problém stále lze řešit jen odškrtnutím funkce zatím stále (do dnešního dne 15.8.10). Ještě doplním že si sice nejsem stoprocentně jistý ale myslím že na starších wordpresech tento problém nenastával, jenže problém je že nevím kdy jsem možnost zaškrtl každopádně problém se vyskytuje až od 3.0 takže je také možné že při upgradu jsem tamtu možnost zaškrtl a je to jen a pouze tím takže to jestli to jelo nebo ne na starším WP vám bohužel nezodpovím, každopádně když už jsme zmínily název pluginu neznáte nějáký podobný či lepší který plní stejnou funkci a to změnu písma a dalších drobností v psaní článku (mimo to nechápu proč to již není již defaultně třeba v rozšiřujících možnostech přímo ve wp, škoda…)

Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 1. až 20. (z celkem 21)