Lubos237

Přehled odpovědí

Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 41. až 60. (z celkem 61)
  • Autor
    Příspěvky
  • odpověď na téma: BackWPup – zálohování pro WordPress #20673

    Lubos237
    Participant

    Hosting používám Savana Multihosting. Soubor má velikost: 3946 Files with 85,04 MB.

    Maximální dobu spuštěného skriptu aneb max_execution_time jsem dnes zvýšil z doporučovaných SAVANOU 20s na 40s. Nevím kolik je optimum, protože u nastavení zase píšou: nedávejte hodnotu příliš velikou, aby aby nedošlo k zablokování VPS serveru.

    Jak je možné odškrtnout, aby se nezálohovaly všechny vygenerované velikosti? Nenašel jsem to nikde v nastavení Jobs pluginu BackWPup. Předpokládám, že bych si nechal zálohovat jen tu největší velikost souboru. Proč vůbec WP ukládá tolik velikostí obrázků? Pochopil bych pokud by uložil pouze náhled + originální velikost.

    odpověď na téma: Plugin Wordfence security a česká verze WordPressu 4.0 #20633

    Lubos237
    Participant

    Zkusil jsem v rámci pluginu tuto funkci Test your WordPress host’s available memory a moc nerozumím výsledku. Je problém u mého webhostingu nebo u mne?

    Current maximum memory configured in php.ini: 64M
    Current memory usage: 8.25M
    Setting max memory to 90M.
    Starting memory benchmark. Seeing an error after this line is not unusual. Read the error carefully
    to determine how much memory your host allows. We have requested 90 megabytes.

    Fatal error: Allowed memory size of 67108864 bytes exhausted (tried to allocate 35 bytes) in /mnt/data/accounts/l/lubos237/data/www/vysokorychlostni-zeleznice.cz/wp-content/plugins/wordfence/lib/wordfenceClass.php on line 2275

    odpověď na téma: Plugin Wordfence security a česká verze WordPressu 4.0 #20632

    Lubos237
    Participant

    Ano potvrzuji, plugin Wordfence je skvělý, má i zabezpečenbí Loginu do administrace WP. Umožňuje následující nastavení v Options:

    Login Security Options

    Lock out after how many login failures
    Lock out after how many forgot password attempts
    Count failures over what time period
    Amount of time a user is locked out
    Immediately lock out invalid usernames
    Don’t let WordPress reveal valid users in login errors
    Prevent users registering ‘admin’ username if it doesn’t exist
    Prevent discovery of usernames through ‘?/author=N’ scans

    odpověď na téma: Plugin Wordfence security a česká verze WordPressu 4.0 #20612

    Lubos237
    Participant

    Myslel jsem nějaký plugin, který např. omezí počet pokusů přihlášení do administrace WP, aby nějaký robot nemohl zkoušet tisíce pokusů, než se tam dostane.

    odpověď na téma: Plugin Wordfence security a česká verze WordPressu 4.0 #20601

    Lubos237
    Participant

    Co mám tedy zvolit u jednotlivých chybových hlášek Wordfence, které mi hlásí kritické chyby u 17 wp souborů?
    Kterou z těchto 2 možnosti “nápravy” mám zvolit:

    * Ignore until the file changes. 
    * Always ignore this file. 

    Ještě doplňující dotaz: jaký plugin instalovat na ochranu proti “vlámání” do přihlášení WP-admin?

    Díky!

    L.

    odpověď na téma: Plugin Wordfence security a česká verze WordPressu 4.0 #20598

    Lubos237
    Participant

    Instalační soubor WP 4.0 cs jsem si stáhl z webu webhostingu Savana. Zde jsou rozdílové hlášky oproti originálu WP:

    wp-includes/session.php
    64	       // If ext/hash is not present, use sha1() instead.
    65	       if ( function_exists( 'hash' ) ) {
    66	           return hash( 'sha256', $token );
    67	       } else {
    68	           return sha1( $token );

    *****************************************************

    wp-includes/pluggable.php
    672	
    673	   // If ext/hash is not present, compat.php's hash_hmac() does not support sha256.
    674	   $algo = function_exists( 'hash' ) ? 'sha256' : 'sha1';
    675	   $hash = hash_hmac( $algo, $username . '|' . $expiration . '|' . $token, $key );
    
    740	
    741	   // If ext/hash is not present, compat.php's hash_hmac() does not support sha256.
    742	   $algo = function_exists( 'hash' ) ? 'sha256' : 'sha1';
    743	   $hash = hash_hmac( $algo, $user->user_login . '|' . $expiration . '|' . $token, $key );

    **********************************************

    wp-includes/css/wp-auth-check.min.css, v řádku 1 změnově vyznačeno “center center/16px 16px no-repeat;-webkit-

    *********************************************************
    ve wp-includes/css/wp-auth-check-rtl.min.css to samé jako předchozí případ.

    ********************************************************
    wp-includes/css/media-views.min.css
    v řádku 1 tato změna (jen výběr): -webkit-gradient(linear,left top,left bottom,from(#e00),to(#a00)) #e00;background:-webkit-linear-gradient(top,#e00,#a00) #e00;background:linear-gradient(to bottom,#e00,#a00) #e00;-webkit-border-radius:3px;border-radius:3px}.upload-errors .upload-error-message{display:block;padding-top:8px;color:#b44;word-wrap:break-word}.uploader-window{position:fixed;top:0;left:0;right:0;bottom:0;background:rgba(0,86,132,.9);z-index:250000;display:none;text-align:center;opacity:0;-webkit-transition:opacity 250ms;transition:opacity 250ms}.uploader-window-content{position:absolute;top:10px;left:10px;right:10px;bottom:10px;border:1px dashed #fff}.uploader-window h3{margin:-.5em 0 0;position:absolute;top:50%;left:0;right:0;-webkit-transform:translateY(-50%);-ms-transform:translateY(-50%);transform:translateY(-50%);font-size:40px;color:#fff;padding:0}.uploader-window .media-progress-bar{margin-top:20px;max-width:300px;background:0 0;border-color:#fff;display:none}.uploader-window .media-progress-bar div{background:#fff}.uploading .uploader-window .media-progress-bar{display:block}.media-frame .uploader-inline{margin-bottom:20px;padding:0;text-align:center}.uploader-inline-content{position:absolute;top:30%;left:0;right:0}.uploader-inline-content .upload-ui{margin:2em 0}.uploader-inline-content .post-upload-ui{margin-bottom:2em}.uploader-inline .has-upload-message .upload-ui{margin:0 0 4em}.uploader-inline h3{font-size:20px;line-height:28px;font-weight:400;margin:0}.uploader-inline .has-upload-message .upload-instructions{font-size:14px;color:#464646;font-weight:400}.uploader-inline .drop-instructions{display:none}.supports-drag-drop .uploader-inline .drop-instructions{display:block}.uploader-inline p{font-size:12px;margin:.5em 0}.uploader-inline .media-progress-bar{display:none}.uploading.uploader-inline .media-progress-bar{display:block}.uploader-inline .browser{display:inline-block!important}.media-selection{position:absolute;top:0;left:0;right:350px;height:60px;padding:0 0 0 16px;overflow:hidden;white-space:nowrap}.media-selection .selection-info{display:inline-block;font-size:12px;height:60px;margin-right:10px;vertical-align:top}.media-selection.editing,.media-selection.empty,.media-selection.one .edit-selection{display:none}.media-selection .count{display:block;padding-top:12px;font-size:14px;line-height:20px;font-weight:700}.media-selection .selection-info a{display:block;float:left;padding:1px 8px;margin:1px 8px 1px -8px;line-height:16px;text-decoration:none;border-right:1px solid #dfdfdf;color:#21759B}.media-selection .selection-info a:hover{background:#21759B;color:#fff;border-color:transparent}.media-selection .selection-info a:last-child{border-right:0;margin-right:0}.media-selection .selection-info .clear-selection{color:red}.media-selection .selection-info .clear-selection:hover{background:red}.media-selection .selection-view{display:inline-block;vertical-align:top}.media-selection .attachments{display:inline-block;height:48px;margin:6px;padding:0;overflow:hidden;vertical-align:top}.media-selection .attachment{width:48px;padding:0;margin:0;-webkit-box-shadow:none;box-shadow:none}.media-selection .attachment .thumbnail{top:4px;right:4px;bottom:4px;left:4px}.media-selection .attachment .icon{width:50%}.media-selection .attachment-preview{-webkit-box-shadow:none;box-shadow:none;background:0 0}.media-selection .attachment.selection.details .thumbnail{-webkit-box-shadow:0 0 0 1px #fff,0 0 0 3px #1e8cbe;box-shadow:0 0 0 1px #fff,0 0 0 3px #1e8cbe}.media-selection:after{content:'';display:block;position:absolute;top:0;right:0;bottom:0;width:25px;background-image:-webkit-gradient(linear,right top,left top,from(rgba(255,255,255,1)),to(rgba(255,255,255,0)));background-image:-webkit-linear-gradient(right,rgba(255,255,255,1),rgba(255,255,255,0));background-image:linear-gradient(to left,rgba(255,255,255,1),rgba(255,255,255,0))}.media-selection .attachment .filename{display:none}.media-frame .spinner{background:url(../images/spinner.gif) 0 0/20px 20px no-repeat;-webkit-

    **************************************

    wp-includes/css/admin-bar.min.css
    v řádku 1 tato změna (jen výběr): rgba(255,255,255,0)

    **************************************

    wp-admin/css/wp-admin.min.css
    tam toho je v řádku 1 tolik, že to ani sem nebudu kopírovat.

    ****************************************

    wp-admin/css/deprecated-media.min.css
    v řádku 1 tato změna (jen výběr): center left no-repeat}.image-align-left-label{background:url(../images/align-left.png) center left no-repeat}.image-align-center-label{background:url(../images/align-center.png) center left no-repeat}.image-align-right-label{background:url(../images/align-right.png) center left no-repeat}

    Je toho trochu moc, že. :(

    odpověď na téma: přechod z Wedos na Savana hosting #20578

    Lubos237
    Participant

    Na novém webhostingu jsem do databáze nahrál tabulky ze starého hostingu, nainstaloval nový WP 4.0 cz, ale na zkušební webové stránce http://www.lubos237.savana-hosting.cz/ je pouze bílá stránka. Původní prezentace jela na starší verzi WP. Může to být tím?

    odpověď na téma: přechod z Wedos na Savana hosting #20504

    Lubos237
    Participant

    Zabalili mi to na zákaznické podpoře Wedosu. Zítra to zkusím stáhnout, rozbalit a nainstalovat na nový hosting.
    Ale stejně mi kdosi radil, pokud mám s WP takové problémy a zdvojené některé soubory, že si mám WP radši nainsatlovat znovu. Ze současné verze udělat export obsahu (nevím co tím myslel) a ručně naházet všechny příspěvky.

    odpověď na téma: přechod z Wedos na Savana hosting #20498

    Lubos237
    Participant

    tak už nevím. :( Zkusil jsem ten XCloner a taky hlásí chybu při záloze souborů, tak jako mi to hlásil i BackWPup. Vždy to zvládne jen zálohovat databázi a potom to hlásí:
    There was an error retrieving the JSON data from the server, try again or contact the developers!

    Details: parsererror — SyntaxError: JSON.parse: unexpected character at line 1 column 1 of the JSON data

    JSON url: admin-ajax.php?action=json_return&option=com_cloner&lines=21484&task=refresh&backup=backup_2014-09-26_12-58_www.vysokorychlostni-zeleznice.cz-sql-nodrop.tar&excl_manual=

    Response body: There appears to be an unauthorized attempt from this site to access your database located at http://www.vysokorychlostni-zeleznice.cz. The attempt has been halted.

    Jinak dnes je zvláštní den, začali se mi ve velkém do komentářů pod články dobývat spamy.

    odpověď na téma: přechod z Wedos na Savana hosting #20490

    Lubos237
    Participant

    Já mám nainstalovaný plugin BackWPup. Dívám se, že je tam možnost udělat manuálně zálohu v zip do podadresáře wp-content/uploads/ . Jaký je rozdíl u toho XCloneru? Co je lepší?

    odpověď na téma: plugin rating + počítadlo přečtení přípěvků #15158

    Lubos237
    Participant

    Zjistil jsem, že z Firefoxu nelze příspěvky oznámkovat při použití pluginu “Post Ratings”. Z Chrome to je bez problémů. Znáte někdo lepší plugin, který funguje ve všech hlavních prohlížečích?

    odpověď na téma: plugin rating + počítadlo přečtení přípěvků #15157

    Lubos237
    Participant

    Nainstaloval jsem “Post Ratings” a funguje to docela dobre, akorat se to trochu “tlaci” hned za “sharovaci tlacitka” http://www.vysokorychlostni-zeleznice.cz/tgv-pariz-barcelona/

    Hledal jsem vsak nejaky plugin, pomoci ktereho jde nejen znamkovat prispevky, ale take pocita navstevnost. A takovy asi zadny neni, jedine 2 samostatne.

    odpověď na téma: mapa webu #14142

    Lubos237
    Participant

    Mnohokrat dekuji za podrobny navod! O vikendu vyzkousim. Nyni mi web jede, protoze jsem pres FTP vse uvedl do stavu jako pred zmenou, takze tam ma ty 2 WP. Par dotazu:

    ad 1. Pokud prekopiruji soubory ze slozky WordPress do rootu (www), tak prepisu soubory s identickymi nazvy v rootu. Nevadi?

    ad 2. na smazani mi pak asi zbyde jen prazdna slozka WordPress

    ad 3. pokud nakopiruju novy rozbaleny WordPress do www, tak opet prepisu vsechny stavajici slozky a soubory WordPressu. Jaky to ma vyznam?

    ad 4. vychozi wedosacky htacccess asi sezenu u Wedosu, ze?

    ad 5. ted web funguje, protoze jsem vse vratil do puvodniho stavu = pred smazanim jednoho WP (smazanim slozky WordPress v rootu)

    odpověď na téma: mapa webu #14140

    Lubos237
    Participant

    Tak se mi mrkl do webhostingu programator a zjistil, ze nektere pluginy nefunguji proto, ze mam WordPress nainstalovany 2x. Aby to tedy chodilo, je potreba mit i ty pluginy 2x. Vzhledem k tomu, ze pluginy instaluju z WordPressu (ne primo na webhostingu), tak se to tam nainstaluje pouze jednou. K memu problemu doslo na uplnem pocatku, kdy jsem celou slozku WP presunul pres FTP do webhostingoveho adresare www a protoze to nefungovalo, tak mi nekdo z Wedosu jeste ten WordPress do slozky www nainstaloval. A najednou tam byly 2 WP.

    @ admin: doplnte prosim tento problem do reseni problemu pro ty kdo uz vyzkouseli deaktivovat vsechny pluginy i sablony a nepomohlo jim to.

    Ja ted akorat nevim jak se toho jednoho WP zbavit, abych neprisel o data. Vsechno jsem si sice zalohoval (databazi i ty 2 WP), ale jak jsem smazal tu prvni slozku WP z slozky www na webhostingu, tak se najednou web graficky rozsypal, vypadly nektere fotky i soubory ke stazeni. Tak jsem tam zase tu slozku pres FTP vratil zpet. Mam vse krome databaze uplne smazat a nainstalovat WP znova? Bude to pro mne znamenat nove naplnovani obrazku atextu do WP nebo jen nainstalovani sablony a pluginu?

    odpověď na téma: mapa webu #14138

    Lubos237
    Participant

    Nainstaloval jsem plugin Page-list, na stranku vlozil [pagelist] a nic. :(

    odpověď na téma: rozdilne horizontalni a vertikalni menu v TwentyEleven #12783

    Lubos237
    Participant

    3) Mapu stranek jsem jiz zprovoznil! Problem neni v pluginu PS Auto Sitemap, bylo potreba na strance, kde se má generovat strom stránek, v pravém poli “Vlastnosti stránky” zvolit u “Šablona stránky” volbu “Sitemap” namísto defaultní “Výchozí šablona”. Toto jsem se v žádném návodu nedočetl, tak snad to pomůže ostatním. :)

    5) Sharing buttons mi stále nefungují a nemohu přijít čím to je. :-( Asi zase nějaké nastavení toho Weaveru II.

    odpověď na téma: rozdilne horizontalni a vertikalni menu v TwentyEleven #12782

    Lubos237
    Participant

    Jinak radsi bych ve volnem case psal tematicke clanky nez se zabyval proc neco nefunguje, proto mam takovou nechut instalovat aktualizace a resit proc neco nefunguje. Mozna by pro mne bylo lepsi vratit se k nejake zakladni sablone, kde funguji vsechny pluginy a neni tam tolik ruznych nastaveni, ktere mohou neco rozhasit.

    odpověď na téma: rozdilne horizontalni a vertikalni menu v TwentyEleven #12781

    Lubos237
    Participant

    1) ano pouzivam widget “Nejnovější příspěvky” a mam CS verzi WP tusim 3.4, na 3.5 aktualizovat nechci, protoze mam strach z vypadnuti cestiny a nefungovani nekterych pluginu v nove verzi

    2) do upravy kaskadovych stylu si zatim netroufnu, to tu mezeru ozelim a jinak opravdu pouzivam widget jQuery Vertical Accordion Menu

    3) PS auto Sitemap jsem zprovoznil presne podle navodu, umistil jsem stranku Mapa webu do praveho vertikalniho menu, ale kdyz na to kliknu je tam jen prazdna stranka, zadna struktura mych stranek. :( PostID mam vyplneno presne podle ID stranky Mapa webu. Ve volbe Vlastnosti stranky jsem ponechal “vychozi sablona”.

    4) zatim mam obavy cokoliv aktualizovat, aby se mi enco nerozhasilo

    5) mam nainstalovan Jetpack a pres nastaveni Sharing mam natahane do Enabled Services FB, TW, G+1, tisk, e-mail. Mam zaskrtnuto Show buttons on Prispevky a stranky. Nezadavla jsem zadne Add new Facebook connection, Add new Twitter connection apod. Zatim jsem nevytvarel zadny novy prispevek ani stranku, ale u starsich jsem zaskrtl v novem ramecku Sharing volbu Show sharing buttons. A na webu nikde nic nevidim. Tak nevim, kde je zakopany pes? :(

    P.S. diky za pochvalu webu. Jsem fanda zeleznice a nemuzu se divat na to jak je u nas podfinancovana, tak jsem vytvoril alespon tento web a chci prinaset novinky z oblasti vysokorychlostni zeleznice.

    odpověď na téma: rozdilne horizontalni a vertikalni menu v TwentyEleven #12779

    Lubos237
    Participant

    Nainstaloval jsem si sablonu Weaver II, jejiz vsechny moznosti asi nevyuziji. Jako cloveku, ktery nerozumi kaskadovym stylum, upravam css, vyhovuje to, ze sirka sablony, velikost fontu a jina nastaveni formatovani lze nastavit pohodlne v nastaveni sablony. Take tam lze vybrat nekolik vzhledu samotne sablony, sablona nabizi nekolik sidebaru, ktere ani zatim nevyuzivam.

    Zatim jsem neprisel na to, jak např. v pravém sidebaru dat mezi vertikalni menu a nejnovejsi prispevky mezeru, nebo jak u nejnovejsich prispevku zobrazovat datun zverejneni.

    A nejvetsi problem mi dela pridani tlacitek socialnich siti k prispevkum a statickym strankam. Uz jsem vyzkousel nekolik pluginu jako Slick Social Share Buttons, Sociable a ted Jetpack s Sharing a ty tlacitka furt nikde na strance nevidim i kdyz u prispevku mam zaskrtnuto Sharing. :( A taky jsem chtel pridat na web mapu stranek pres plugin PS Auto Sitemap a nic se mi nezobrazilo.

    Muj web je http://www.vysokorychlostni-zeleznice.cz

    odpověď na téma: rozdilne horizontalni a vertikalni menu v TwentyEleven #12778

    Lubos237
    Participant

    Monokrat dekuji za rady! Zkusim to pres vikend a napisu vysledky. Menubar si hned odinstaluju.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 41. až 60. (z celkem 61)

WordPress – novinky, návody a zajímavosti