GoldenEgg: Photoshop ve WordPressu

Nedaleko Českého ráje už více než dva roky nenápadně vzniká ambiciózní projekt pod názvem GoldenEgg, který chce změnit tvorbu šablon pro WordPress a usnadnit tak práci autorům webů.

O co vlastně jde? GoldenEgg je v podstatě speciální šablona, pomocí které si můžete sami vytvořit libovolný vzhled webu a omezeni jste pouze svou vlastní představivostí :-) A to nejen u klasických stránek, kde uživatelé poměrně často používají různé nástroje (např. Page Builder či Visual Composer). S pomocí GoldenEgg si totiž vytvoříte kompletně celou šablonu, aniž byste museli znát kaskádové styly (CSS), používat Photoshop, kódovat grafický návrh do HTML podoby nebo se dokonce učit PHP. Celý web si prostě jednoduše naklikáte podle aktuální potřeby.

 

A pokud se klient časem rozhodne na webu něco změnit, tak už nemusíte zdlouhavě předělávat celou strukturu, případně složitě vytvářet a napojovat odvozenou šablonu, ale opět to jednoduše zařídíte přímo v rámci administrace WordPressu.

GoldenEgg: Ukázka administrace

Na první pohled to sice vypadá jako nesplnitelný sen, ale už více než dva roky na tomto projektu pracuje hned několik programátorů, kteří se postupně snaží překonávat různé překážky. A když narazili na problémy se známým pluginem Visual Composer, který se jim zdál zbytečně pomalý a nepříliš kvalitní, tak si prostě naprogramovali vlastní vizuální editor. A co jsem měl zatím možnost vyzkoušet, tak se s ním v administraci pracuje opravdu bez zbytečného zdržování.

GoldenEgg: Maxon Visual Composer

Rychlost byla hlavním kritériem i pro načítání webu, takže pokud nemáte rádi u placených šablon spousty zbytečných Javascriptových souborů, tak by měl GoldenEgg podobné nešvary z velké části eliminovat. Většina použitých efektů je totiž řešena pouze prostřednictvím kaskádových stylů a kromě toho nechybí ani interní cachování, aby se načítání webu maximálně urychlilo.

GoldenEgg: Rychlá tvorba šablony

O funkčnosti tohoto řešení mohou vypovídat již realizované weby, které s jeho pomocí vznikly. Mimochodem, celá oficiální stránka byla kompletně vytvořena pouze prostřednictvím tohoto nástroje a nedošlo k žádným doplňkovým úpravám v souborech šablony či změnám CSS. Autoři také vybrali několik nejoblíbenějších šablon pro WordPress (např. Enfold) a pomocí GoldenEgg je zpřístupnili pro všechny uživatele, aby je mohli nejen rovnou používat, ale i snadno upravovat. GoldenEgg podporuje dokonce eshop v podobě pluginu WooCommerce, obsahuje rezervační formuláře a spolupracuje s dalšími oblíbenými pluginy (např. Yoast SEO či Revolution Slider).

GoldenEgg: Dostupné šablony

Osobně jsem velmi rád, že mohu tímto způsobem představit další český projekt pro WordPress, který se bude pokoušet o globální úspěch. Na první pohled jde o velmi zajímavý a nadějný projekt, který doporučuji alespoň vyzkoušet. K dispozici je omezená verze zdarma (30 dní), ale ani případné zakoupení není finančně příliš náročné (aktuálně v rámci akční nabídky 1499 Kč) a k dispozici je i multilicence. V současné chvíli GoldenEgg teprve postupně zkouším, takže bude brzy následovat i podrobnější hodnocení, včetně některých technických detailů.

Pokud si nevíte s něčím rady, tak můžete začít třeba s podrobným manuálem, prozkoumat dostupná instruktážní videa, kontaktovat oficiální podporu autorů nebo se zeptat i přímo v místním fóru. Aktuální informace o projektu naleznete také na FacebookuA pokud GoldenEgg vyzkoušíte, tak se prosím neváhejte podělit o svůj názor! Autoři rádi uvítají zpětnou reakci, aby mohli opravit případné chyby nebo vylepšit některé funkce.

Nejoblíbenější hosting pro WordPress WEDOS.cz

13 thoughts on “GoldenEgg: Photoshop ve WordPressu”

 1. Vyzera to velmi zaujimavo! Ale rozumiem tomu spravne? Aby som taku peknu sablonu mohol mat, musim si kupit “nastroj na jej vyrobu” a to je vlastne tiez sablona… s ktorou vytvorim neobmedzene mnozstvo sablon, ale len pre jeden web? alebo s tym nastrojom vytvorim neobmedzene mnozstvo sablon pre rozne WP weby?

 2. V první řadě je možné si projekt vyzkoušet v 30ti denní trial verzi. Pokud se Vám projekt zalíbí, tak po zakoupení licence můžete vytvářet kolik chcete webů/šablon. Licence je na jeden web v SOLO verzi a 10 licencí pro 10 webů ve verzi STUDIO.

  Systém lze využívat jako šablonu s tím, že si stáhnete ze 14ti konceptů šablon a dotvoříte dle libosti, nebo můžete na “zelené louce” vybudovat svůj vlastní koncept/web/šablonu.

  Obrovský výhoda proti prémiovým šablonám za 50-60$ je v tom, že nejste limitování designem šablon a je možné upravovat vše dle Vašich potřeb a potřeb klienta. Po roce bude chtít klient nový web a nemusíte kupovat novou šablonu. Jednoduše předěláte v GoldenEgg nový koncept, barvy, fotky a zveřejníte.

  Po zaučení (cca 8 hodin) máte nástroj na tvorbu profi webů a nemusíte pokaždé trávit desítky hodin učení se v nových šablonách.

 3. Zkoušel jsem jejich demo a nějak mě to nepřesvědčilo. V podstatě to umí přesně to, co byste očekávali od solidního vzhledu pro WP. Ono se stačí podívat i na ty jejich dema. Všechna jsou na jedno brdo, stejně jako vše ostatní na Themeforestu.

 4. Sabiza: tak právě pro Vás je to builder, kde můžete předvést zcela originální pojetí v oblasti webdesignu. Prostě projevit se něčím originálním a postavit originální koncept odlišný od Themeforest i našich demo stránek. Nikoliv pouze kritikou ;)

 5. Sabiza: Pokud jsem to dobře pochopil (stále jsem nástroj ještě detailně nezkoumal), tak další hlavní výhodou GoldenEgg je to, že když nasadíte na web placenou šablonu a za dva měsíce si klient vzpomene, že vlastně potřebuje posunout menu někam jinam a přehodit postranní panel na druhou stranu, tak máte o zábavu postaráno (odvozená šablona, příprava potřebných HTML + CSS úprav, atd). Zatímco s pomocí GoldenEgg to za chvíli přehodíte rovnou v administraci. Dalším příkladem může být třeba to, že si klient vzpomene, že by chtěl mít malý eshop a už můžete připravovat podporu pro WooCommerce. S pomocí GoldenEgg by to ale mělo jít opět snadno naklikat.

  A pro sebe jako hlavní výhodu beru to, že mi klient pošle vlastní grafický návrh a nebudu ho muset kódovat (nebaví mě to), ale prostě ho jen podle dodaného návrhu naklikám. A tam je podle mě obrovský potenciál. Pokud ale přijde klient už s vybranou placenou šablonou a nechce ji moc upravovat, tak bych to asi také neřešil, i když poslední dobou jsem měl zkušenost s neuvěřitelně nekvalitními prémiovými šablonami.

  Ale uvidíme, jakmile bude trochu více času, tak se na to ještě podrobněji podívám :-)

 6. Řekl bych, že náš systém je tak unikátní, že je dost velký problém vysvětlit podstatu unikátnosti (což je můj problém :))… a protože http://www.golden-egg.cz demo web vznikal původně pro Themeforest, kde uživatele jasně znají výhody a nevýhody prémiových šablon, tak je prezentace GoldenEgg pro většinu uživatelů WordPress nesrozumitelná a přeplácaná (trend na TF). Na jednu stranu je dobré, že se nad tím přemýšlíme a vzniká nová verze prezentace, která by měla být srozumitelnější. Proto díky za každé nové konstruktivní přípomínky.

 7. Tak tohle vypadá dost dobře. Asi se na to podívám co by s tím šlo dělat. Mám jeden vzhled pro skautský web. Tak si to asi zkusím, jestli by to s tím šlo nějak vytvořit.

 8. Musím říct, že by se mi nejvíce líbila aplikace na PC, kde bych si vše připravil, vyexportoval si zip a šablonu nahrál na web. To by byla paráda!

 9. Jenda: Mel jsem moznost se s panem Mirkem bavit a jakozto grafik jsem se samozrejme zamyslel i nad privetivosti celeho konceptu coz me vedlo k stejne myslence jako Vas. Bohuzel to pro ne neni mozne (min. ne v dohledne dobe) jelikoz do vyvoje teto sablony a celeho systemu hromadu penez a chteji se v soucasne dobe soustredit predevsim na vyvoj systemu, ktery jiz maji. Mozna je to jinak – je to cca. pul roku stara informace.

 10. Jenda: tím by se vytratila celá myšlenka WordPress a především dynamického obsahu. Pravděpodobně by i toto šlo vyřešit, ale bylo by to velmi náročné.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *