WordPress 4.5.1 – rychlá opravná aktualizace

Již po dvou týdnech se včera oficiálně objevil nový WordPress 4.5.1, který tentokrát opravuje celkem 12 objevených chyb (obecně nepříliš závažných) a neřeší žádné bezpečnostní problémy.

Patrně kvůli nové verzi jQuery (1.12.3) ve WordPressu 4.5 dochází k mnoha problémům s placeným pluginem Visual Composer a pokud nebudete mít instalovanou jeho aktuální verzi, tak může vizuální editor přestat fungovat. Na místním fóru máme tento problém nahlášený už dokonce dvakrát (1 a 2) a jediným řešením je instalace nejnovější verze pluginu Visual Composer 4.11.2. Často se stává, že je Visual Composer součástí prémiových šablon a nemáte tak jeho oficiální licenci, která upozornila, že je používaná verze pluginu už zastaralá. Novou verzi získáte v tomto případě patrně až s aktualizací používané šablony.

Ve WordPressu 4.5.1 bylo opraveno celkem 12 chyb (přehled, anglicky), zmíníme ale pouze některé:

  • Rozbitá šablona Twenty Eleven (ale i mnohé další) byla dost nemilým překvapením i pro samotné vývojáře (chyba). Problém spočíval v tom, že byla v rámci funkce body_class() nově ke stránkám automaticky doplňována třída singular, ale některé šablony (a právě i Twenty Eleven) už tuto třídu používaly jiným způsobem, respektive ji nezobrazovaly pro některé stránky se speciálními šablonami stránek. Jakmile ale byla ve WordPressu 4.5 přidána všude, tak logicky došlo k problémům se zobrazením některých stránek. Jeden report se dokonce objevil i v místním fóru.
  • Vizuální editor měl problémy s nejnovější verzí prohlížeče Chrome (nefungovala např. změna vizuálního a HTML editoru). Oprava spočívala v aktualizaci TinyMCE na verzi 4.3.10 (původně 4.3.8).
  • Pro nové responzivní náhledy došlo ke změně jednotek, aby mohly být přesněji simulovány tablety (palce změněny na pixely).
  • Nahrávání obrázků mohlo skončit chybou, pokud jste měli na serveru knihovnu ImageMagick ve verzi nižší než 6.4.6. Problém byl způsoben v rámci optimalizace nahrávacího procesu ve WordPressu 4.5.

Postupně už bylo objeveno několik dalších chyb, které jsou prověřovány a je možné, že se brzy dočkáme další opravné verze. Pokud narazíte na nějaké problémy, tak se klidně ozvěte přímo v místním fóru podpory.

Nejoblíbenější hosting pro WordPress WEDOS.cz

2 thoughts on “WordPress 4.5.1 – rychlá opravná aktualizace”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *